בועז נוי, מייסד ומנכ"ל נקסטפרם קרדיט: יח"צ

הצלחה לנקסטפרם בפיילוט לייצור תחליף חלבון טבעוני

הצלחת הפיילוט מאפשרת לחברה להתקדם לקראת תחילת ייצור מסחרי והשקה של החלבון בשנת 2022; שוק תחליפי החלבון נאמד במעל ל- 13 מיליארד דולר, עם קצב צמיחה שנתי של כ- 10%

חדשות ספונסר 06/06/2021 12:12

א+א-

חברת הפוד-טק נקסטפרם טכנולוגיות המפתחת את ProteVin, תחליף חלבון טבעוני מבוסס שמרים, ללא הנדסה גנטית, הודיעה היום על השלמת פיילוט ייצור בקנה מידה תעשייתי של המוצר. השלמת הפיילוט הינה אבן דרך ראשונה מתוך שלוש, לקראת מסחורו המתוכנן של החלבון בשנת 2022.

 

במסגרת הפיילוט, שנערך במתקני ייצור בארה"ב, נבחנה יכולת הייצור התעשייתי של החלבון תוך שמירה על מאפיינים זהים של החלבון כפי שהושגו בשלב הפיתוח המעבדתי. על פי ניתוח של התוצאות על ידי מעבדות חיצוניות, צוות טועמים פנימי של החברה ולקוח פוטנציאלי, נמצא כי ProteVin השיג בהצלחה את כל יעדי הפיילוט.

 

היעד הראשון היה עמידה בפרמטרים שמגדירים את המוצר: בבדיקות מעבדה חיצוניות נמצא כי ProteVin עומד בכל הפרמטרים שנקבעו לו כמוצר ועליהם החברה מתחייבת ב"דף נתוני המוצר". פרמטרים אלו כוללים בין היתר את ריכוז החלבון, הרכב חומצות האמינו, נעכלות, צבע, ניקיון המוצר ממזהמים ומאלרגנים והתאמתו לתקנות מזון ופרמטרים נוספים של איכות.

 

היעד השני היה עמידה בדרישות טעם וריח. נמצא כי ProteVin שיוצר בפיילוט עומד בדרישות של טעם וריח ניטרליים, וללא טעמי וריחות לוואי המאפיינים סוגי חלבונים צמחיים למיניהם. החברה מדגישה כי טעם הוא כמובן הפרמטר החשוב ביותר בשילוב תחליפי חלבון בתעשיית המזון ותוספי התזונה.

 

היעד השלישי שנקבע לפיילוט היה יכולת אספקת דוגמאות מסחריות של ProteVin לצורך אישור החלבון על ידי לקוחות. בתהליך הפיילוט ייצרה החברה חלבון בכמות המאפשרת לספק דוגמאות בגודל הנדרש לאישור החלבון, זאת, בהמשך לתהליך בחינה שהחל לפני מספר חודשים על ידי לקוחות פוטנציאליים בהסתמך על דוגמאות שיוצרו על ידי החברה במעבדה. בדיקות הלקוחות כוללות שילוב החלבון באב-טיפוס של מוצריהם, המהווה שלב הכרחי לצורך התקשרות מסחרית עם לקוחות. 

 

למיטב ידיעת החברה, פרט ל- ProteVin לא קיים כיום בשוק תחליף חלבון הדומה בערכו התזונתי ובהרכב חומצות האמינו שלו לחלבון מן החי, בעל טעם ניטרלי וללא טעמי לוואי. בצד הרגולציה, המוצר פתוח לשיווק בארה"ב, אירופה ומדינות נוספות.

 

הצלחת הפיילוט מאפשרת לחברה להתקדם למימוש שתי אבני הדרך הבאות שהגדירה לשנת 2021, לקראת תחילת ייצור מסחרי והשקה של החלבון בשנת 2022: האחת, יצירת ביקושים ראשונים מהשוק והתקשרות עם לקוח ראשון עד סוף 2021; השנייה, התקשרות בהסכם ייצור עם קבלן משנה.

 

בועז נוי, מנכ"ל נקסטפרם, מסר: "אנו שמחים להודיע על הצלחת הפיילוט התעשייתי של ProteVin, החלבון הטבעוני שפיתחנו, בכל הפרמטרים שנבחנו. זהו הישג חשוב המקדם אותנו באופן משמעותי לקראת ייצור והשקה מסחריים של החלבון בשנת 2022, כמתוכנן.

 

שוק תחליפי החלבון הגועש נאמד במעל לכ- 13 מיליארד דולר ובעל קצב צמיחה שנתי של כ- 10%, כאשר הדרישה הגבוהה ביותר כיום לחדשנות מצד שחקני המזון היא בחלבון עצמו, חומר הגלם שהינו הבסיס לכל תחליפי המזון מן החי."

 

"היתרון התזונתי של ProteVin ביחס למקורות חלבון אחרים מן הצומח מתבטא בפרופיל חומצות האמינו של המוצר, המספק יותר חומצות אמינו הכרחיות ויותר חומצות אמינו מסועפות לעומת מקורות חלבון אחרים מן הצומח, ובנעכלות גבוהה יותר."

 

"בימים אלה החלה החברה לשלוח דוגמאות מסחריות מהפיילוט ללקוחות פוטנציאליים בישראל, ארה"ב ומדינות נוספות, הבוחנים השקת מוצר מבוסס ProteVin. דוגמאות אלו מהוות המשך לתהליך אישור שהחל לפני מספר חודשים מול לקוחות, בהסתמך על דוגמאות מעבדתיות, כאשר היעד שלנו הוא התקשרות עם לקוח ראשון עד סוף השנה. ב

 

מקביל, בצד הייצור, ובהסתמך על הצלחת הפיילוט התעשייתי, אנו בוחנים התקשרות עם קבלני משנה מתאימים מחוץ לישראל, במטרה לגבש הסכמות שיאפשרו השקת המוצר כמתוכנן. אנו מצפים לעדכן את המשקיעים שלנו בהתפתחויות."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה