קרדיט: depositphotos

פוםוום חתמה על הסכם עם מפעילת פארקי השעשועים השנייה בגודלה בעולם

החברה תספק שירותי תיעוד חווייתי לכ-15 אתרים של Merlin Entertainments באירופה ובארה"ב במשך 5 שנים; בין האתרים בהסכם - פארקי לגולנד, מאדם טוסו, סי-לייף לונדון איי ועוד

חדשות ספונסר 06/06/2021 12:12

א+א-

חברת פוםוום, שפיתחה מערכת טכנולוגית המאפשרת מתן שירותי צילום דיגיטלי מבוסס תוכנת זיהוי פנים ובינה מלאכותית, התקשרה בהסכם מסגרת לשיתוף פעולה עם קבוצת פארקי השעשועים השנייה בגודלה בעולם - Merlin Entertainment (מרלין).

 

במסגרת ההסכם תספק פוםוום למרלין באופן בלעדי ב-5 השנים הבאות שירותי תיעוד חווייתי בכ-15 אתרים אותם מפעילה מרלין באירופה ובארה"ב, ובהם פארקי לגולנד, מאדם טוסו, סי-לייף, לונדון איי ועוד. 12 מאתרי הפעילות הנכללים בהסכם ממוקמים באירופה, ומהווים את כלל האתרים הגדולים של פעילות מרלין באירופה, ואילו 3 האתרים הנוספים הם אתרים של מרלין בארה"ב, כאשר ב 2 מהם החברה לא סיפקה עד כה את שירותיה. שני פארקים נוספים הם: פארק לגולנד בקליפורניה ופארק לגולנד ניו יורק, אתר חדש לחלוטין שהושקעו בפיתוחו מאות מיליוני דולרים.

 

פוםוום דיווחה בתשקיף ובדוחות השנתיים של 2020 על רכישת נכסי חברת Picsolve שהיו לה הסכמי התקשרות עם מרלין. לאחר השלמת העסקה נחתם הסכם בין פוםוום למרלין לפיו תעניק החברה שירותים בתנאים דומים לתנאי ההתקשרות המקוריים עם Picsolve אולם בשל משבר הקורונה אתרי החברה היו סגורים ולא ניתן היה להטמיע את מערכות החברה.

 

כעת, עם חזרתם של הפארקים לפעילות שוטפת בהדרגה במדינות העולם השונות, חתמה החברה עם מרלין על הסכם מסגרת עדכני ל-5 שנים ולהסכם נוספו גם שני אתרים נוספים בארה"ב, כמפורט.

 

מרלין היא מפעילה גלובלית של פארקי ואתרי שעשועים ובילוי, והיא נחשבת לאחת החברות הגדולות בעולם בתחומה. היא מתפעלת למעלה מ-130 אתרי בילוי ב-25 מדינות ברחבי העולם, ביניהם אתרים מוכרים רבים כגון מאדאם טוסו וה- London eyeבבריטניה, אתרי לגולנד, ואחרים. לפני מגיפת הקורונה דיווחה החברה על תעבורה של כ-67 מיליון מבקרים בשנה באתריה השונים. 

 

לאחרונה עדכנה פוםוום כי בהתאם לתוכנית ההקלות הממשלתית באנגליה במסגרת משבר הקורונה, החל מה-12 באפריל 2021 נפתחו מחצית מהפארקים באנגליה בהם פועלת החברה, וב-17 למאי, במסגרת הקלות נוספות, נפתחו באנגליה גם אתרים הנמצאים במתחמים סגורים וכיום כ-13 מתוך 16 האתרים באנגליה בהם פועלת החברה פתוחים לקהל.

 

הכנסותיה של פוםוום מאתריה בבריטניה במחצית השנייה של 2020 עמדו על כ-20 מיליון שקל והיוו כ-70% מסך הכנסות החברה. עוד ציינה החברה לאחרונה ב-17 במאי, עם הפעימה השניה של פתיחת הפארקים, 17 מתוך 25 האתרים באירופה בהם החברה מספקת את שירותיה פתוחים לקהל, בנוסף ל-10 האתרים בארה"ב בהם החברה מספקת את שירותיה ואף הם פעילים כולם.

 

למיטב ידיעת החברה, יתר האתרים באירופה בהם החברה פועלת ומספקת את שירותיה צפויים להיפתח החל ממהלך חודש יוני 2021.

 

עוד דיווחה החברה לאחרונה, כי מימשה את האופציה שהוקנתה לה במסגרת עסקת רכישת נכסי Picsolve, לרכישת מניות חברה בת של Picsolve בארה"ב (Picsolve Inc.), המעניקה שירותים בכ-10 פארקים ברחבי ארה"ב, ובהם לגולנד פלורידה, מוזיאון חיל האוויר וגן החיות של סן דייגו.

 

בנוסף, הודיעה החברה בחודש שעבר על מינויו של ראיין שפירו לתפקיד יו"ר החברה. שפירו מביא עימו ניסיון ורקע מקצועי בטרנספורמציה דיגיטלית בכלל ובשוק האמריקאי בפרט, והוא יסייע בפיתוח פעילות פוםוום בשוק האמריקאי, בו מכוונת החברה להעמיק את פעילותה. שפירו החליף בתפקידו את יצחק (אברהם) כהן שכיהן בתפקידו בשנה החולפת.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה