אזורים רוכשת קרקע בשכונת רוממה בירושלים ב-188 מיליון שקל

החברה תקים על הקרקע 144 יחידות דיור; עלות ההשקעה בפרויקט מוערכת בכ-439 מיליון ש"ח; ההכנסות הצפויות עומדות על כ-520 מיליון שקל

חדשות ספונסר 03/06/2021 12:12

א+א-

חברת הנדל"ן אזורים מדווחת היום כי חברת בת בבעלותה ושותף נוסף רכשו קרקע ברחוב אהליאב בשכונת רוממה בירושלים, בשטח של 6.8 אלף מ"ר עליו קיימים שלושה מבנים, בתמורה ל-188 מיליון ש"ח. 170 מיליון ש"ח מהסכום מיועדים לרכישת הקרקע ו-18 מיליון ש"ח נוספים ישולמו כדמי פינוי לדייר מוגן.

 

הקרקע נרכשת במצבה הנוכחי, בהתאם להסכם הרכישה, ולפי הוראות התב"ע ניתן לבנות על השטח עד 144 יחידות דיור בשלושה בניינים בני עד 12 קומות, שטחי מסחר של כ-80 מ"ר ומבני ציבור בשטח של 70 מ"ר שישולבו בקומת הקרקע של בנייני המגורים.

 

אזורים והשותף איתו ביצעה את הרכישה, מתכוונות לפעול להשבחת הנכס על ידי אישור ת"ע חדשה להגדלת זכויות הבנייה ולהקמת פרויקט מגורים הכולל גם שטחי מסחר ותעסוקה. חלקה של החברה בקרקע עומד על 75%, חלקו של השותף עומד על 25%. במימון הקמת הפרויקט חלקה של אזורים יהיה גדול יותר מחלקה היחסי בשטח.

 

על פי ההסכם, הבעלות על הקרקע תעבור לידי אזורים והשותף 3 חודשים אחרי מועד התשלום ולאחר מכן יושכר השטח לדייר המוגן שפונה בשכירות בלתי מוגנת לתקופה של שנתיים, עם אפשרות הארכה לשנה נוספת, בהתאם לתנאי הסכם השכירות שנחתם עימו במקביל לחתימת הסכם הרכישה.

 

להערכת החברה, במידה ואכן יאושר שינוי התב"ע והתוכנית תצא לפועל, עלות ההשקעה בפרויקט צפויה להסתכם בכ-439 מיליון ש"ח והיקף ההכנסות בפרויקט יסתכם בכ-520 מיליון ש"ח. החברה מתכוונת לממן את חלקה ממקורותיה העצמאיים וכן באמצעות קבלת מימון חיצוני מבנקים או מגופים מוסדיים.

 

את אזורים ייצג עו"ד טרי דלויה. את המוכרים ייצגו עוה"ד אברהם אברמן, ליאת סאס והילה רוז’נסקי ממשרד אפרים אברמזון ושות’.

  1. מניות בכתבה
  2. אזורים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה