המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 מציג עלייה של כ - 0.60% ומדד ת"א 90 ירד בשיעור של 0.31%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הבנקים בלט כשעלה כ – 1.50%, הנדל"ן ירד כ – 0.85%

מערכת ספונסר 02/06/2021 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעירוב מגמות. מדד ת"א 35 עלה 0.59%, ת"א 125 עלה בשיעור של 0.33% ומדד ת"א 90 ירד 0.31%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים הוביל את העליות כשטיפס 1.47%, מדד הנדל"ן רשם ירידה של כ – 0.85%, הנפט והגז ירד 0.73%.

מניות לאומי, פועלים, דיסקונט, איי.סי.אל, מזרחי טפחות, פוקס ובזק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניית נייס ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית קמטק שעלתה 3.91%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: בזן, קומפיוגן, פריגו, בזק, דלק רכב, שפיר הנדסה וקמהדע.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אקסיליון שירדה 6.17%, ואחריה ירדו מניות אלקטריאון, לוינשטיין נכסים, דלק קידוחים יהש, איתמר, ראדא, אלקטרה נדלן ואזורים.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.71 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בעליות קלות, באירופה מגמה דומה.

 לאומי שוקי הון לקראת החלטת הריבית של ה ECB -הצפויה בעשירי ביוני: " אירופה נמצאת בנקודת החלטה. הודעת הריבית צפויה להיות דרמטית".

 פרוטליקס דיווחה כי היא עדיין מתכוונת להגיש בקשת שיווק ל - EMA עבור הטיפול למחלת פברי. החברה פרסמה עדכון בניסוי שהיא עורכת הכולל השוואת פרמטרים לאחר השלמת טיפול של 12 חודשים לפחות, לנתוני טיפול אחר. פרוטליקס לא עמדה ביעד של הוכחת עדיפות, כן עמדה ביעדי בטיחות.

קנאשור צופה מעבר לרווחיות בשנת 2022. החברה מפרסמת מידע על המכירות ברבעון הראשון ותחזית מכירות לשנה כולה ומעריכה שתגיע להיקף של 34 מיליון ₪. במאי הסתכמו המכירות ב - 4.2 מיליון ₪.

 קמהדע וקדריון קיבלו אישור FDA לתכשיר הנוגדנים לכלבת גם בטיפול בילדים. הרחבת ההתוויה מבדלת את KEDRAB כתכשיר הנוגדנים נגד כלבת הראשון והיחיד הזמין בארה"ב שנוסה קלינית על ילדים.

תעשיית קרנות הנאמנות הגיע לשיא של 368.5 מיליארד ₪ בחודש מאי. התעשייה כולה גייסה במאי 3.52 מיליארד ₪. הקרנות הפאסיביות גייסו 1.23 מיליארד ₪ והקרנות האקטיביות גייסו 2.74 מיליון ₪. בקרנות הכספיות נרשמם פדיון של 0.45 מיליארד ₪.

קנס הוטל על ישראכרט לאחר שלא סיפקה מענה אנושי למעוניינים להפסיק את פעילותם. הפיקוח על הבנקים קנס את החברה ב - 37.5 אלף ₪ בשל קשיים בקבלת מענה אנושי במוקד הטלפוני בעת בקשה לסיום התקשרות. יאיר אבידן: "בנושאים אלו אין סובלנות מבחינתי".

עמית דדוש יעמוד בראש יחידת ביט של בנק הפועלים. דדוש שימש כמנהל חדשנות ופיתוח עסקי בחברות פלאפון ובזק בינלאומי. לאפליקציית התשלומים bit קרוב ל - 2.5 מיליון משתמשים פעילים.

הטכנולוגיה הירוקה של סונוביה מגיעה למותגי הספורט וההלבשה של דלתא. שתי החברות חתמו על הסכם במסגרתו דלתא תבצע פיילוטים לשילוב הטכנולוגיה לציפוי טקסטיל של סונוביה בבדים של מותגי ספורט והלבשה בינלאומיים.

משרד האנרגיה ישקיע כ - 20 מיליון ₪ במימון תוכניות במשק האנרגיה. הפרויקטים שיקבלו את המימון ייבחרו במסגרת מכרז פומבי והמשרד יממן עד 50% מהתקציב לפרויקט. פרק הזמן להשלמת הפרויקטים עומד על כשנתיים.

אריק פרישמן מונה למנכ”ל מיזם פייבוקס של דיסקונט ושופרסל. החברה החדשה, שתוחזק בבעלות של 50.1% על ידי דיסקונט ו - 49.9% על ידי שופרסל, תפתח ארנק דיגיטלי, מבוסס על פלטפורמת פייבוקס

 אלביט מערכות זכתה בחוזה של 80 מיליון דולר באסיה פסיפיק. החברה תספק מערכות אופטיות משולבות בינה מלאכותית לכוחות הימיים של מדינה באסיה. החוזה יבוצע על פני ארבע שנים.

בנק ירושלים והפניקס יקימו יחד חברת אשראי צרכני. הבנק יקצה לפניקס 20% ממניות החברה הבת תמורת הזרמת הון לתוכה. הרווח של בנק ירושלים צפוי לגדול בכ - 10 מיליון ₪ בשלוש השנים הראשונות לפעילות המשותפת.

הושלמה העסקה למכירת אלעד קנדה לקבוצת רסטר מנג’מנט הקנדית. הרוכשת תשלם כ - 342 מיליון דולר קנדי עם השלמת העסקה וסכומים נוספים מותנים שעשויים להגיע לסכום כולל של 528 מיליון דולר קנדי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה