גיל טופז, מנכ"ל בנק ירושלים קרדיט: שריה דאימנט

בנק ירושלים והפניקס יקימו יחד חברת אשראי צרכני

הבנק יקצה לפניקס 20% ממניות החברה הבת תמורת הזרמת הון לתוכה; הרווח של בנק ירושלים צפוי לגדול בכ-10 מיליון ש"ח בשלוש השנים הראשונות לפעילות המשותפת

חדשות ספונסר 02/06/2021 12:12

א+א-

בנק ירושלים מדווח היום על הקמת חברה בת יחד עם חברת הביטוח הפניקס, שתפעל בתחום האשראי הצרכני ותתמקד בשיתופי פעולה וברכישת אשראי הניתן לציבור באמצעות מערך האשראי של בנק ירושלים. במסגרת המהלך האסטרטגי, 95% מתיק האשראי הצרכני הקיים בבנק ירושלים יועבר לחברה הבת ובנוסף נבחנת האפשרות להעביר את תיקי המשכנתאות של הבנק.

 

בנק ירושלים יקצה לחברת הביטוח הפניקס 20% ממניות החברה הבת תמורת הזרמת הון לתוכה. תיק האשראי הצרכני צפוי לגדול ויתכן שיגוון לאשראי לרכב, נקודות מכירה ומקטעים נוספים בסיכון נמוך יותר.

 

גיל טופז מנכ"ל בנק ירושלים: "בבנק שלושה קווי פעילות אשראי מרכזיים: משכנתאות, אשראי צרכני ונדל"ן. המהלך נועד לגייס הון במטרה לשפר את הגיוון העסקי בבנק ואת הרווחיות שלו, בפרמיה משמעותית.

 

במסגרת התוכנית הרב שנתית החלטנו על המשך בצמיחה מדודה בתיק האשראי הצרכני ועלה הכנסת משקיע לפעילות זו במטרה להקטין את הסיכון העסקי ולאפשר צמיחה נוספת. התועלות המיידיות של המהלך עבור בנק ירושלים הן הגדלת ההון הזמין, גיוון תיק האשראי וחיזוק מוניטין הבנק דרך הבעת אמון במודל העסקי. "

 

חגי שרייבר, מנהל ההשקעות הראשי בקבוצת הפניקס הוסיף: "שיתוף הפעולה עם בנק ירושלים בבניית פלטפורמה ייחודית בתחום האשראי הצרכני מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה של הפניקס להרחיב את יכולותיה בתחום זה בארץ ובחו"ל לטובת עמיתיה ולטובת הנוסטרו. אני רוצה להודות לגיל טופז ומשה עומר מבנק ירושלים שהשכילו להוציא את המהלך החדשני אל הפועל" 

 

מדובר בשיתוף פעולה ראשון מסוגו בין בנק לבין חברת ביטוח בישראל בתחום האשראי הצרכני, מהלך שמפגיש בין הצורך של הגופים המוסדיים באפיק השקעה בסיכון נמוך יחסית והצורך של הבנק בהון נוסף להרחבת הפעילות הקיימת באשראי צרכני. החיבור עם הפניקס מרחיב משמעותית את מקורות ההון הזמינים לבנק להרחבת הפעילות העסקית בתחום האשראי ומאפשר לו כניסה לתחומי פעילות חדשים. 

 

על פי הערכות בנק ירושלים בסיס ההון בבנק יגדל בכ-70 מיליון שקל מההון שיוזרם לתוך החברה, מזה 32 מיליון ש"ח חלק המיעוט. כלומר, תירשם בבנק פרמיה בסך של כ-38 מיליון שקל. ההון הנוסף יופנה למימוש אפשרויות צמיחה באשראי. הגדלת ההון ממקור חיצוני תאפשר לבנק להפנות הון ומשאבים מהרווחיות העתידית להמשך פיתוח קווי העסקים של הבנק, קיימים או חדשים.

 

הרווח של בנק ירושלים צפוי לגדול בכ-10 מיליון שקל בשלוש השנים הראשונות לפעילות המשותפת והמהלך צפוי להשפיע לטובה על דירוג האשראי של הבנק. המהלך ולווה על ידי KPMG בצד האסטרטגי, ועל ידי EY ו-HFN בהיבטים החשבונאיים והמשפטיים.

  1. מניות בכתבה
  2. הפניקס
  3. ירושלים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה