קרדיט: depositphotos

האם מניית אנלייט לקראת פריצת השיא?

מניית אנלייט מדשדשת מספר חודשים בטווח מסחר רחב למידי, האם היציאה קדימה קרובה?

דובי קורן 31/05/2021 12:12

א+א-

אנלייט אנרגיה עוסקת בייזום, פיתוח, מימון והקמה של מתקני ייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת (אנרגיה סולרית ורוח) בישראל ואירופה. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 6.2 מיליארד ₪.

 

החברה דיווחה בשבוע שעבר את הדו"ח לרבעון הראשון לשנת 2021. הרווח הנקי, בהשוואה לרווח של 2 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020. הכנסות החברה הסתכמו ב-88 מיליון שקל ברבעון הראשון, גידול של כ-14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

ניתוח טכני

מניית אנלייט צלחה מהר מאוד את משבר הקורונה, לאחר הירידות החדות במרץ שנה שעברה. המניה התאוששה במהרה כשכבר בסוף חודש מאי היא נסחרה בשיא חדש. המגמה החיובית במניה המשיכה גם לאחר חודש מאי בשנה שעברה כשחברה קבעה מחיר שיא, סביב 700 נקודות, במהלך חודש אוקטובר האחרון.

 

למרות אותה התאוששות, המשקיעים בחברה לא הרגישו הרבה בחודשים האחרונים כשלמעשה המניה דשדשה בחודשים האחרונים מעל אזור תמיכה מהותי סביב 570 נקודות ומלמעלה, אזור השיא ברמה של 700 נקודות.

 

אנלייט אנרגיה – גרף יומי

אנלייט אנרגיה – גרף יומי

 

בחודשיים האחרונים המניה חזרה פעמיים סמוך לאזור השיא ונסחרה מספר ימים מתחת לאזור של 700 נקודות. תנודתיות נמוכה ומחזורי מסחר נמוכים ביחס לחודשים האחרונים אינם מעידים על אפשרות לפריצה קדימה.

 

גידול במחזורי המסחר ועליה בתנודתיות יכולה להעיד על התרחשות ולכן פריצה של רמת 700 נקודות בצורה ברורה תעמיד יעד עולה מכובד בגובה הדשדוש לאזור של 830 נקודות. כל מה שנותר לראות האם נראה את אותה הפריצה שחייבת להגיע עם גידול משמעותי במחזורי המסחר.

 

בהצלחה לסוחרים.

  1. מניות בכתבה
  2. אנלייט אנרגיה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה