גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

רבעון שיא לנאוויטס: ההכנסות זינקו ב-106% ל-20 מיליון דולר

הרווח הנקי הסתכם ב-10 מיליון דולר, ברבעון הרווחי ביותר מאז הקמת החברה; ה- EBITDAעמד על 14.1 מיליון דולר, פי 4 מברבעון המקביל

חדשות ספונסר 30/05/2021 12:12

א+א-

העלייה במחיר הנפט והפקת שיא בנכסי הנפט בהם היא מחזיקה, הובילה את שותפות נאוויטס פטרוליום לתוצאות שיא ברבעון הראשון של שנת 2021, עם הכנסות של 20.4 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 9.9 מיליון דולר ברבעון המקביל - עלייה של 106%. הזינוק בהכנסות נובע מעלייה בהפקה במאגר בקסקין ובמאגרים היבשתיים, לצד העלייה במחיר הנפט.

 

החברה מדווחת על קפיצה משמעותית של פי 4 ב-EBITDA ל-14.1 מיליון דולר, לעומת EBITDA של כ-3.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. פרויקט בקסקין תרם ל-EBITDA של השותפות ברבעון הראשון של שנת 2021 כ-10.1 מיליון דולר, והנכסים היבשתיים תרמו ל-EBITDA כ- 5.9 מיליון דולר.

 

בשורה התחתונה, נאוויטס רושמת את הרבעון הרווחי מאז הקמתה, עם רווח נקי של כ-10.4 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-0.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020. במהלך הרבעון מכרה החברה 408 אלף חביות נפט, במחיר ממוצע של כ-58 דולר. מפרויקט בקסקין הופקו כ-3.6 מיליון חביות נפט ברבעון, כאשר חלקה של נאוויטס (7.5%) הוא 268 אלף חביות נפט.

 

הגברת התפוקה התבצעה גם במאגרים היבשתיים, כאשר שדות דנברי תרמו 115 אלף חביות נפט ושדה נצ’ס כ-25 אלף חביות נוספות. במהלך אפריל נאוויטס השלימה שני קידוחי פיתוח אופקיים בשדה Webster, וזאת במסגרת התקציב ולוחות הזמנים המתוכננים. הקידוחים חוברו למערכת ההפקה, ולמועד זה החלה ההפקה מאחד הקידוחים, והשותפות צופה כי ההפקה מהקידוח השני תחל בזמן הקרוב.

 

יו"ר נאוויטס גדעון תדמור: "נאוויטס מדווחת ברבעון הראשון על תוצאות שיא ונהנית מפירות המהלכים האסטרטגיים שקידמנו במהלך השנים האחרונות. במקביל, אנו פועלים להשלמת המימון של שננדואה שהינו פרויקט הדגל שלנו, בהשתתפות בנקים בינ"ל וגופים מוסדיים מובילים וזאת לקראת החלטת ההשקעה הסופית.

 

ברור כעת כי הנפט עתיד להישאר רכיב משמעותי בצריכת האנרגיה העולמית בעשורים הבאים, והשלמת הפרויקט בשנת 2024 תהפוך את נאוויטס לחברת אנרגיה משמעותית במפרץ מקסיקו בארה"ב. בנוסף פועלת נאוויטס לבניית תחום האנרגיות המתחדשות, תוך יצירת שיתופי פעולה איכותיים ואיתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בתחום". 

 

בנוסף, החברה מדווחת כי היא מתקדמת להשלמת המימון לפרויקט הדגל של השותפות, פרויקט שננדואה, ואף נערכת לגיוס הון של 100-150 מיליון דולר להשלמת חלקה בהון הנדרש לפרויקט. לשם כך השותפות בוחנת אפשרות הנפקת יחידות השתתפות בדרך של הצעה לא אחידה לניצעים מוסדיים, בהמשך להתעניינות של גופים מובילים בהשקעת הון בשותפות במתכונת זו.

 

שננדואה הוא מהמאגרים הגדולים במפרץ מקסיקו, ארה"ב, עם 431 מיליון חביות נפט והוא ממוקם 255 מייל דרומית לניו אורלינס. חלקה של נאוויטס בפרויקט הוא 53.1%, ולצידה חברות בקבוצת בלקסטון המחזיקות ב-46.9%. עד לרכישת המאגר על ידי נאוויטס, הושקעו בשננדואה 1.8 מיליארד דולר, תוך ביצוע של 9 קידוחי אקספלורציה, אימות והערכה ורכישת מידע רב ששימש לביצוע הערכת נכס הנפט. 

 

לאחר השלמת הפיתוח בסוף שנת 2024, פרויקט שננדואה צפוי להפיק כ-80,000 חביות נפט ביום, מארבע בארות הפקה. הפרויקט צפוי ליצור לנאוויטס תזרים מהוון (בשיעור של 10%) של כ-1.4 מיליארד דולר ו-EBITDA צפויה של כ-750 מיליון דולר בשנת ההפקה הראשונה. תקציב ההשקעה בפרויקט (חלק השותפות) מוערך בכ-870 מיליון דולר.

.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה