אבי לוי, להב אל.אר<br>קרדיט: אביב אברמוב
אבי לוי, להב אל.אר קרדיט: אביב אברמוב

חברת להב אל.אר. שבשליטת אבי לוי פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2021. החברה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של כ- 20.8 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ- 8.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. את שנת 2020 סיימה החברה עם רווח נקי של כ- 132.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ- 22.7 מיליון שקל אשתקד. נכון ליום הדו"ח, החברה מנהלת נכסים בשווי של כמיליארד שקל.

 

הכנסות החברה עמדו על כ- 32.1 מיליון שקל לעומת הכנסות של כ- 4.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. יתרות המזומנים נכון להיום בארץ ובחו"ל מסתכמות לכ- 127 מ’ שקל. להמשך השנה צופה החברה כי ה- FFO יסתכם בכ- 102.5 מיליון שקל.

 

אבי לוי, יו"ר הדירקטוריון: "להב אל.אר ממשיכה לצמוח. בהמשך לתוצאות השיא בשנת 2020, אנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ בהתאם לתוכניות ולאסטרטגיה שלנו, העשייה בפנינו רבה בכל התחומים, מבחינת מטרות, יעדים ואסטרטגיה, ואנו נמשיך לעמול לטובת החברה, המשקיעים ובעלי המניות".

 

בתחילת חודש ינואר השנה השלימה להב אל.אר הנפקת זכויות בהיקף של כ- 71 מיליון שקל במקביל להקצאה פרטית מילין לפידות בהיקף של כ- 25 מ’ שקל. בנוסף, בפברואר 2021 הושלמה עסקת מכירת תחנות הכוח שהיו בבעלות דלק ישראל.

 

במהלך הרבעון השלימה החברה את מימוש יתרת האופציות לרכישת מניות בדלק ישראל, והגיעה לאחזקה של כ- 40%. בסוף מרץ השלימו החברה ויתר בעלי המניות בדלק ישראל את פיצול הפעילות של דלק לשתי חברות. דלק ישראל פוצלה באמצעות העברת אחזקותיה בנכסי נדל"ן (בעיקר תחנות דלק) שבבעלותה לחברה האחות – דלק נכסים בע"מ, כאשר דלק ישראל שוכרת מדלק נכסים את תחנות הדלק לטווח ארוך.

 

במקביל לפיצול מונו בחברות נושאי משרה בכירים. יורם אייל ששימש בעברו במשרה בכירה בחברת פז, מונה למנכ"ל "דלק ישראל", פליקס שופמן, שעד למינוי היה בכיר בחברות מליסרון ובריטיש ישראל, מונה למנכ"ל חברת הנכסים "דלק נכסים". דלק נכסים תתמקצע בניהול, יזום ופיתוח של נכסי נדלן מניב בתחנות ומחוצה לה. ודלק ישראל בניהול, פיתוח הפעלה, מכירת דלקים, קמעונאות בתחנות .

 

בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה, ברבעון הראשון 2021 המשיכה החברה להאריך חוזי שכירות ולהגדיל שטחי מסחר להשכרה, במקביל לביצוע מימונים חדשים, ודיווחים על מו"מ מתקדם לרכישת נכסים חדשים. כמו כן במהלך תקופת הקורונה כ-90% מנכסי החברה היו פתוחים ושכד התקבל במלואו.

 

בתחום האנרגיה הירוקה המתחדשת, נבנה פורטפוליו של נכסים מניבים, נכסים בהקמה ונכסים בשלבי תכנון שונים, תוך ביצוע פעולות השבחה וקידום פרויקטים, כולל מימון מחדש של כל האשראי שניתן לה על פי הסכמי המימון בעת הרכישה.

 

לאחר מועד הדוח, החברה קיבלה השקעה מקרן נוקד בהיקף של כ- 25 מיליון שקל בחברת הבת להב אנרגיה ירוקה. ההשקעה בוצע לפי שווי חברה של כ-125 מיליון שקל (אחרי הכסף), כאשר קרן נוקד תחזיק כ-20% ממניות להב אנרגיה ירוקה ערב ההנפקה לציבור.

 

 

בתחילת החודש העלה בנק ההשקעות ווליו בייס את מחיר היעד למניית להב ל-6.66 שקלים. האנליסט שי ליפמן כתב כי "אנו מתרשמים מקצב הצמיחה, מביצוע העסקאות ומביסוס זרוע האנרגיה בחברה. השלמת רכישת דלק ישראל דרמטית עבור החברה וכי החברה תנצל את הפוטנציאל הלא ממומש בדלק ישראל ותשיא רווח לבעלי המניות לצד המשך פיתוח הפעילות המניבה בגרמניה וביסוסה מחדש של זרוע אנרגיה ירוקה בישראל שכבר זכתה לאמון מצד נוקד ותצעד להנפקה בעתיד".

 

  • מניות בכתבה:
  • להב

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש