שלומי פוגל, אסי שמלצר וסמי קצב - בעלי השליטה במספנות ישראל קרדיט: דניאל צרסקי

דוחות כספיים

עלייה של כ-0.9% בהכנסות מספנות ישראל, וירידה של 23% ברווח הנקי

החברה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של כ-16.2 מיליון שקל מול רווח נקי של כ-21.1 מיליון שקל ברבעון המקביל; החברה צופה שיפור בהמשך השנה ומקבלת אפסייד של 18% מלאומי פרטנרס

פולי טל 27/05/2021 12:12

א+א-

חברת תעשיות מספנות ישראל, שהנפיקה לראשונה את מניותיה בבורסה בתל-אביב בחודש ספטמבר 2020 דיווחה היום את תוצאותיה לרבעון הראשון עם עלייה קלה בהכנסות אך עם ירידה ברווח הנקי. יחד עם זאת, החברה צופה שיפור בהמשך השנה.

 

ההכנסות ברבעון גדלו לכ-187.2 מיליון שקל, לעומת כ-185.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 0.9%. העלייה הקלה בהכנסות הושפעה מגידול בהכנסות פעילות הנמל, בשיעור של כ-25% וגידול בהכנסות תחום המלט בכ- 15%, אך קוזז בקיטון של כ- 32% בהכנסות תחום המספנה.

 

במגזר המלט ההכנסות עלו ברבעון בכ-14.6% לכ-104.2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-90.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. ה-EBITDA הסתכם בכ-11.4 מיליון שקל לעומת כ-18 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

במגזר הנמלי ההכנסות עלו בכ-24.2% לכ-44.6 מיליון שקל וה-EBITDA במגזר צמח בכ-55.9% לכ-15 מיליון שקל. מגזר הנמל צמח בין היתר בעקבות שימוש ברציף נוסף, שברבעון המקביל הוקצה ללקוח בתחום הגז.

 

במגזר המספנה, ההכנסות ירדו לכ-27.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-39.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הירידה נבעה מסיום פרויקטים שהביא לירידה בהיקף העבודות שבוצעו ברבעון לעומת הרבעון המקביל ומשיעור הכרה נמוך במספר פרויקטים חדשים שהחלה המספנה, שתוצאותיהם יבואו לידי ביטוי ברבעונים הבאים.

 

לאחר תאריך הדוח דיווחה החברה על כניסה לתוקף של הסכם לאספקת כלי שיט למדינה במזרח אסיה תמורת כ-128 מיליון דולר על פני 3.5 שנים. ה-EBITDA במגזר המספנה הסתכם בכ-3.4 מיליון שקל, לעומת כ-7.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

 

הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-32.2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-42.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי עמד על כ-19.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-30.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020.

 

הרווח הנקי הסתכם ב-16.2 מיליון ש"ח, בהשוואה לרווח נקי של כ-21.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. ה-EBITDA הגיע לכ-33.9 מיליון שקל, מול כ-44.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הונה העצמי של החברה בסיום הרבעון עלה לסך של כ-772.7 מיליון שקל.

 

צביקה שכטרמן, מנכ"ל תעשיות מספנות ישראל: "אנחנו מסכמים את הרבעון הראשון של 2021 עם המשך צמיחה בהכנסות החברה, תוך שאנו פועלים כל העת להרחבת הפעילות וליצירת מנועי צמיחה נוספים. אסטרטגיית החברה לפעול במספר תחומים מוכיחה את עצמה כאשר ברבעון זה רשמה החברה שיפור ניכר בתוצאות מגזר הנמל, דבר אשר קיזז בצורה מסוימת את הירידה ברווחיות מגזר המלט וכאשר הפרויקטים החדשים שהחלו במגזר המספנה טרם באו לידי ביטוי בדוחות הרבעון הראשון וצפויים לתמוך בפעילות מגזר זה בהמשך. 

 

בתוך כך וכחלק מאסטרטגיית הצמיחה של החברה, הודענו בחודש האחרון על כניסה לתחום הפעילות של הובלת מלט בינלאומית לאחר רכישת אוניית שינוע מלט נוספת, שתפעל בצפון אמריקה, ואנו רואים בפעילות זו פוטנציאל רב. כמו כן הודענו בחודש האחרון על כניסה לתחום מתן שירותי תחזוקה למתקני הפקת גז ונפט ימיים, לאחר זכייה בחוזה בסך כ-22 מיליון שקל. 

 

רכישת האוניה להובלת מלט, בהמשך לרכישת אוניית מטען עליה דיווחנו במהלך הרבעון, יחד עם הסכם השירותים הימיים והיציאה לדרך של ההזמנה המשמעותית בהיקף של כ-128 מיליון דולר במגזר המספנה – כל אלה יבואו לידי ביטוי בהמשך השנה.

 

לצד זאת, אנחנו ממשיכים לקדם את פיתוח מנועי הצמיחה הנוספים שלנו: הקמת מתקן הממגורות לקליטת מטעני גרעינים וכניסתנו המתוכננת לתחומי הביטומן ומוצרי הגבס. במכרז להפרטת נמל חיפה אנחנו משתתפים ביחד עם שותפינו DP WORLD מדובאי, ובמידה ונזכה נוכל לפתח נמל שיהווה HUB אזורי עם שלוש רגליים מרכזיות – קישוריות עולמית, גשר למזה"ת ויעילות טכנולוגית גבוהה".

 

האנליסטית מרב פישר שרוני מלאומי פרטנרס הגיבה לפרסום הדוחות ואמרה כי מספנות ישראל הנה חברה ייחודית, המציגה יתרונות תפעוליים וניהוליים בתחומי פעילותה ומציגה שיפור הדרגתי בתוצאות כמעט מדי שנה. להערכתנו יכולת הניהול של הקבוצה, עם יתרונותיה המובנים, יביאו להמשך שיפור בתוצאות ולחיזוק מעמדה התחרותי בתחומי הפעילות ושיפור זה יבוא לידי ביטוי כבר בהמשך השנה."

 

בלאומי פרטנרס משאירים המלצת "קניה" במחיר יעד של 83 ₪ למניה המשקף אפסייד של 18.5%, והוסיפה כי התוצאות החלשות יחסית ברבעון הראשון לא משקפות את התוצאות הצפויות בהמשך השנה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה