חן מלמד, מנכל משק אנרגיה קרדיט: תמר מצפי

דוחות כספיים

משק אנרגיה: ההכנסות מפרויקטים עלו פי 3 והסתכמו ב-10.6 מיליון ש”ח

החברה מסכמת את הרבעון הראשון עם גידול של פי 2 בהספק הנכסים המניבים; ה- EBITDA בפרויקטים המניבים הסתכם לכ- 7.8 מיליון ₪

חדשות ספונסר 26/05/2021 12:12

א+א- 1

חברת האנרגיה הסולארית משק אנרגיה, שבשליטת הארגונים הכלכליים של הקיבוצים שמאגדים כ-280 קיבוצים ברחבי הארץ, מדווחת על תוצאותיה לרבעון הראשון לשנת 2021 ומציגה צמיחה בהכנסות מפרויקטים מניבים, ובהיקף הפרויקטים שלה.

 

החברה רשמה ברבעון זה צמיחה של למעלה מפי 3 בתקבולים מייצור חשמל לסכום של כ- 10.6 מיליון ₪, בהשוואה ל- 3.4 מיליון ₪ בתקופה המקבילה אשתקד.

 

ה- EBITDA בפרויקטים המניבים הסתכם לכ- 7.8 מיליון ₪, גידול של יותר מפי 5 בהשוואה לכ- 1.5 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד. ה- FFO מפרויקטים מניבים עמד על כ- 6.7 מיליון ₪, בהשוואה ל-FFO פרויקטאלי שלילי ברבעון המקביל אשתקד.

 

החברה רשמה תזרים חיובי מפעילות שוטפת בסך של כ-2 מיליון ש"ח וסך הנכסים המניבים של החברה הכפיל עצמו בשנה האחרונה ללמעלה מ- 100 MW.

 

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה: "התוצאות הכספיות עליהן מדווחת משק אנרגיה ברבעון הראשון לשנת 2021 תואמות את תוכניות החברה שכללו תזרים חיובי וזינוק בכל הפרמטרים התפעוליים. החברה שהכפילה את הפרויקטים המניבים ללמעלה מ- 100 MW , ממשיכה ביישום האסטרטגיה העסקית של צמיחה בשוק הסולאר וממשיכה לקדם כניסה לתחומים המשיקים באופן ישיר לייצור אנרגיה מתחדשת ובראשם המעבר לתחבורה חשמלית".

 

משק אנרגיה מציגה שלושה מנועי צמיחה להמשך פעילותה. הראשון הוא צמיחה בפרויקטים סולאריים בישראל באמצעות השתתפות במכרזים וכן בדרך של רכישת פרויקטים מניבים. מנוע צמיחה נוסף הוא התרחבות לתחומים משיקים, ביניהם תחבורה חשמלית, סחר בחשמל, ואחזקות בחברות טכנולוגיה קשורות. בנוסף, החברה בוחנת הרחבה של הפעילות מחוץ לגבולות ישראל, ובודקת פרויקטים מניבים גם בחו"ל.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    נוכלת

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    האנליסט הסבלני 26/05/2021 13:38