דוחות כספיים

למרות הסגרים הממושכים במהלך הרבעון, הרווח הנקי של עזריאלי עלה ב-20%

עליה בתוצאות הקבוצה לעומת הרבעון הקודם, וירידה בהשוואה לרבעון המקביל; בתחום המשרדים נרשמה עליה של 9% ב-NOI; בחודש מרץ חלה עליה של 30% במכירות בקניונים

חדשות ספונסר 26/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת עזריאלי מפרסמת את תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2021, כאשר היא מתחילה לחוות התאוששות בתחום הקניונים מאז סיומם של הסגרים הממושכים שאפיינו את תחילת הרבעון ונהנית מעליה בהכנסות בתחום המשרדים.

 

ה-NOI ברבעון הסתכם בכ-301 מיליון ש"ח, גידול של 34% לעומת הרבעון הקודם וקיטון של 27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הירידה נובעת כאמור, מהסגר שהוטל במהלך הרבעון שבעקבותיו הקניונים היו סגורים במהלך 57% מהתקופה.

 

בתחום המשרדים, נרשמה ברבעון עליה של 9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בעקבות המעבר של בזק מהבניין המשולש בעזריאלי תל אביב לבניין המנור בחולון ופינוי מעל ל-24,000 מ"ר במגדל המשולש, הושכר כלל השטח שהתפנה למספר שוכרים גדולים, בסה"כ מדובר בעליית שכר דירה של 53%.

 

ה-FFO ללא תרומת הדיור המוגן הסתכם ברבעון בכ-206 מיליון ש"ח, עליה של כ-36% לעומת הרבעון הקודם וקיטון של כ- 30% לעומת הרבעון המקביל. ה-FFO ברבעון הסתכם בכ-228 מיליון ₪, גידול של כ-7% לעומת הרבעון הקודם וקיטון של כ-25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות גדל ברבעון בכ-20% והסתכם לכ-110 מיליון ₪ לעומת כ-92 מיליון ₪ ב-2020. במהלך הרבעון הקבוצה השקיעה כ-303 מיליון ש"ח בנדל"ן להשקעה, ברכישה, ייזום, הקמת נכסים חדשים ובשדרוג והשבחת נכסים קיימים.

 

אייל חנקין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "אנחנו חווים יציאה חזקה מהקורונה, עם תפוסות גבוהות בכלל הנכסים של הקבוצה, פדיונות שיא בקניונים, ביקושים חזקים בתחום המשרדים ועסקאות משמעותיות בתחום הנדל"ן המניב. עם פתיחת המסחר לקראת סוף חודש פברואר, נרשם זינוק חד בפדיונות ותנועת הקונים בכל הנכסים של הקבוצה, ואנו צופים כי המגמה החיובית תמשך גם בראיה קדימה.

 

פעילות המשרדים ממשיכה להציג תוצאות חזקות, ולאחרונה אף הודענו על מספר עסקאות יוצאות דופן המהוות עדות נוספת לחוסנו של תחום המשרדים בקבוצה, גם בתקופת פוסט-קורונה. במהלך הרבעון נהננו מתרומתם הגדלה של בנייני המשרדים "המנור" בחולון ו"עזריאלי טאון" בתל אביב. אנו נמצאים בעיצומן של העבודות להכנת הבניין המשולש בתל אביב לקראת כניסתם של דיירים חדשים, אשר משלימים את השכרת כל השטחים שפונו על ידי בזק ויתרמו משמעותית ל-NOI כבר בשנת 2021.

 

אנו ממשיכים לקדם במלוא העצמה את מנועי הצמיחה העתידיים של הקבוצה, בהם תחום חוות השרתים הנהנה מפריחה גלובלית מתמשכת וכן ענף הדיור למגורים להשכרה לטווח ארוך בו בכוונתו להיות שחקן דומיננטי המאתגר את השוק. לאור שפע ההזדמנויות שעומדות בפתחנו, אנו מלאי ציפייה לקראת הבאות."

 

שיעור התפוסה הממוצע במגזר הקניונים עמד על 98%, ובמגזר המשרדים בישראל עמד על 99%. כמו כן, במהלך חודש מרץ 2021 נרשמה עליה של 30% בפדיונות הקניונים לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019, טרום הקורונה, בנטרול שוכרים שלא שבו לפעילות מלאה בשל המגבלות.

 

במהלך השנה ועד סמוך למועד פרסום הדוח נכנסו לתוקף 82 חוזים חדשים ומימושי אופציות, והוארכו חוזים קיימים ביחס לכ-45,549 מ"ר בשכ"ד הגבוה בכ-18% לעומת חוזים לגביהם חודש או הוארך ההסכם או נחתם הסכם עם שוכר חלופי. כמו-כן, נחתמו 4 עסקאות לפרויקטים באכלוס לראשונה ולאכלוס עתידי בהיקף של 55,357 מ"ר שיניבו הכנסות שכירות שנתיות בהיקף 76.5 מיליון ש"ח.

 

בהמשך לאישור הדירקטוריון ברבעון הקודם של חלוקת דיבידנד בהיקף 450 מיליון ש"ח ואפשרות לחלוקה נוספת של עד 150 מיליון ש"ח, אושרה כעת החלוקה הנוספת כך שסך הדיבידנד עומד על 600 מיליון ₪.

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. עזריאלי קבוצה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה