גיל שרון, יור בזק קרדיט: יונתן בלום

דוחות כספיים

בזק מסכמת רבעון עם עלייה של כ-25% ברווח הנקי

ההכנסות עלו ב-1.6% והסתכמו ב-2.2 מיליארד ש"ח; ה-EBITDA עמד על כ-1.06 מיליארד שקל; החוב נטו פחת בשנה האחרונה בכ- 887 מיליון שקל, לכ- 6.6 מיליארד שקל

פולי טל 26/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת בזק מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2021 אותו היא מסכמת עם שיפור בהכנסות וברווחים, בעיקר תודות לביצועים חזקים בפעילות בזק קווי שצמחה בכ-3.5% בהכנסות, ובזק און ליין, במקביל לירידה בהכנסות של yes.

 

הכנסות החברה עלו בכ-1.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-2.2 מיליארד ש"ח. הרווח התפעולי הסתכם בכ-586 מיליון שקל, סכום המהווה עלייה של כ-27.7% מהרבעון המקביל בשנת 2020.

 

ה-EBITDA הסתכם בכ-1.06 מיליארד שקל (שיעור EBITDA של 47.8%) בהשוואה לכ-910 מיליון שקל (שיעור EBITDA של 41.6%), עלייה של כ-16.7%.

 

הרווח הנקי הסתכם בכ-408 מיליון שקל, עלייה של כ-24.8% לעומת רווח של 327 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המתואם, בנטרול הכנסות תפעוליות אחרות, נטו, והוצאות בגין תגמול מבוסס מניות, ירד ב-8% והסתכם בכ-300 מיליון ש"ח.

 

החוב הפיננסי נטו של הקבוצה הסתכם בכ-6.61 מיליארד שקל בסיום הרבעון, בהשוואה לכ-7.50 מיליארד שקל בסוף שנת 2020, ירידה של כ- 11.9%. יחס החוב נטו ל-EBITDA מתואם עמד על כ-2.0 בהשוואה לכ-2.3 בסיומה של 2020.

 

הקבוצה פרסמה את תחזיותיה להמשך השנה, והיא אינה מציגה שינוי בתחזית לעומת ההערכות במועד פרסום הדוחות השנתיים של החברה בחודש מרץ השנה. הרווח הנקי צפוי לעמוד על כמיליארד ש"ח, וה-EBITDA המתואם צפוי להיות כ-3.5 מיליארד שקל.

 

התחזיות מבוססות, בין היתר, על הערכות הקבוצה ביחס למבנה התחרות בשוק התקשורת ולהסדרה הרגולטורית של התחום, על המצב הכלכלי הנוכחי במשק, ובהתאם לכך ליכולתה של הקבוצה להוציא אל הפועל את תוכניותיה לשנת 2021.

 

גיל שרון, יו"ר דירקטוריון בזק, "הקבוצה צועדת קדימה עם תוצאות עסקיות חזקות ובנייה מואצת של תשתיות הצמיחה העתידית. גידול בהכנסות וב-EBITDA ופריסת הסיבים שהגיעה לכ-480 אלף משקי בית, יחד עם שילוב של תזרים מזומנים חזק והפחתת חוב, יוצרים את התשתית לצמיחה עתידית".

 

עוד הוסיף שרון, "דירקטוריון בזק אישר את התוכנית לשינוי מבני בחברות הבנות: מיזוג בין בזק בינלאומי ל-yes, ופיצול חטיבת האינטגרציה של בזק בינלאומי לתאגיד נפרד חדש. החלטה זאת באה על רקע הלכידות השירותית והעסקית בענף, השינויים העסקיים והרגולטוריים בשוק בו פועלות בזק בינלאומי ו yes והרצון לחזק את פעילותן באמצעות מכירת חבילות טריפל, ולהעמיק את הסינרגיה וההתייעלות התפעולית של החברות הבנות, על מנת להשיא ערך".

 

בפעילות הקווית מסכמת החברה רבעון חזק, ואמש הכריזה בזק על פריסת סיבים אופטיים לכ-80% ממשקי הבית בישראל, זאת במסגרת התיקון לחוק התקשורת, אשר ביקש להסדיר את מתווה הסיבים. במסגרת המתווה החדש בזק תבצע פריסה רחבה ומהירה ביותר בקנה מידה עולמי.

 

הכנסות הפעילות הקווית הסתכמו ב-1.05 מיליארד ש"ח המהווים כאמור עליה של 3.5% לעומת הרבעון המקביל והרווח הנקי הסתכם בכ-400 מיליון ש"ח, עליה של 35.6% מהרבעון המקביל.

 

מנכ"ל בזק, דודו מזרחי: "בזק מסכמת רבעון חזק נוסף, עם צמיחה בהכנסות ושיפור במרבית המדדים התפעוליים והפיננסיים. התוצאות החזקות נשענות על פעילות שיא בכל מגזרי הפעילות, כל זאת על רקע התגברות התחרות בענף. בזק נמצאת בפתחה של תקופה מרגשת ומאתגרת, לקראת השקות של שירותים ומוצרים חדשניים שיקפיצו את יכולות האינטרנט בכל בית בישראל".

 

בחברת הבת פלאפון, נרשמה ברבעון זה חזרה לרווחיות ויציבות בהכנסות, ב-yes המשיכה הצמיחה במנויים עם גידול בשיעור לקוחות ב-IP, ובבזק בינלאומי נהנתה החברה מיציבות במדדים הפיננסיים לצד השקת רשת FIBER+ על גבי הסיבים האופטיים.

 

רן גוראון, מנכ"ל yes, פלאפון ובזק בינלאומי: "ברבעון הראשון לשנת 2021 אנחנו מתקדמים במלוא המרץ עם תוכנית אלפא 2 להעמקת הסינרגיה בין החברות. נעשתה כבר פנייה בעניין למשרד התקשורת וכן נתחיל במשא ומתן עם ועדי העובדים בחודש הבא. העמקת פרויקט אלפא יאפשר לנו לתת חווית ערך משמעותית ללקוחות וכן להגביר את התחרות בשוק התקשורת בישראל".

  1. מניות בכתבה
  2. בזק

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה