סמדר ברבר צדיק, מנכלית הבנק הבינלאומי קרדיט: סיון פרג'

דוחות כספיים

רווח נקי של 287 מיליון ש”ח לבנק הבינלאומי ברבעון הראשון

הבנק מציג צמיחה של 1.5% באשראי לציבור; התשואה להון עמדה על 13%; יחס היעילות השתפר ל-60.4%

חדשות ספונסר 26/05/2021 12:12

א+א-

הבנק הבינלאומי מצטרף היום לרשימת הבנקים שדיווחו על תוצאותיהם לרבעון הראשון, אותו הוא מסכם עם עליה חדה ברווחים כתוצאה מההתאוששות מהקורונה והחזרה לשגרה.

 

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם ל- 287 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-171 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 67.8%. התשואה להון הגיעה ל- 13%, בהשוואה ל-8.2% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הכנסות הבנק גדלו ב-6% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. הכנסות הריבית נטו גדלו ב-1.8% והסתכמו ב-670 מיליון ש"ח. הגידול נובע מהשפעת העלייה בהיקפי הפעילות. הרווח המימוני גדל ב-10.1% בזכות גידול ברווח מהשקעה בניירות ערך ומעלייה בהיקפי הפעילות והסתכם ב-721 מיליון ש"ח. 

 

צמיחת פעילות הקבוצה ניכרת גם בנתונים המאזניים: האשראי לציבור, נטו גדל ברבעון הראשון של השנה ב-1.5% וב-2.8% בשנה האחרונה, והסתכם ב- 92.3 מיליארד ש"ח. גם בתחום ההלוואות לדיור נרשמה צמיחה של 2.6% ומגזר משקי בית צמח בשיעור של 1.7% .

 

הבנק נהנה גם מהעליות בשוק ההון, כאשר תיק נכסי הלקוחות – פקדונות וניירות ערך, צמח ברבעון הראשון בשיעור של 5.7% ובשנה האחרונה ב-38.2%, והסתכם ב- 560 מיליארד ש"ח. יחס היעילות של הבנק השתפר ל-60.4% בהשוואה ל-61.8% בשנת 2020 .

 

עם ההתאוששות והירידה ברמת הסיכון בתיקי האשראי, הסתכמו ההכנסות בגין הפסדי אשראי ב-9 מיליון ש"ח בהשוואה להוצאות של 157 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה. בסך הכל הפריש הבנק בשנת 2020 סכום של 436 מיליון ש"ח בגלל הקורונה, מתוכם החזיר כאמור 9 מיליון ש"ח בלבד.

 

היקף הדחיות של תשלומי אשראי עקב משבר הקורונה נמצא במגמת ירידה חדה, שיעור החובות שנדחו מסך האשראי לציבור עמד בסוף מרץ 2021 על 0.5%, בהשוואה ל-1.9% בסוף דצמבר 2020. 

 

סמדר ברבר-צדיק מנכ"ל קבוצת הבינלאומי: " התוצאות הכספיות של הבינלאומי ברבעון הראשון של השנה הם תוצאה של המשכיות המהלכים האסטרטגים של הבנק: צמיחה, התייעלות וחדשנות. 

 

הבינלאומי ממשיך להשיק חדשנות דיגיטלית, תחום שעשינו בו קפיצת דרך נוספת בשנת הקורונה, וזאת במטרה להעניק שירות מיטבי ללקוחות. הרבעון נכנס הבינלאומי לעולם הארנקים הדיגיטליים עם השקת FibiPay- ארנק אלקטרוני ללקוחות הבינלאומי להם מכשיר אנדרואיד וכן עם Apple pay –הארנק של חברת אפל לבעלי מכשירי איי פון. 

 

ברבעון הראשון החלה מדינת ישראל להראות סימנים ראשונים של התאוששות ממגיפת הקורונה תודות למהלך החיסונים המוצלח, דבר שהשפיע גם על תוצאות הבנק הבינלאומי. למרות זאת מקפיד הבנק לשמר את כריות הבטחון להפסדי אשראי וזאת לנוכח אי הוודאות, שיעורי האבטלה הגבוהים בישראל, השפעת המצב הבטחוני ומצב המגיפה בחלקים גדולים בעולם.

 

כמוסד חיוני שמר הבנק לאורך כל המשבר על רציפות השרות תוך התאמת הפתרונות והשירותים המוצעים ללקוחות וכן מעמיד סיוע ללקוחות הפרטיים והעסקיים באמצעות הקפאת תשלומי הלוואות ומתן הלוואות בקרנות המדינה. נכון לסוף הרבעון, היקף הדחיות של אשראי לציבור נמצא במגמת ירידה חדה, מה שמעיד על איכות תיק האשראי והלווים וכן על התאוששות המשק".

  1. מניות בכתבה
  2. בינלאומי

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה