ניר שטרן, מנכל פז, מנכל סלקום לשעבר קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

קבוצת פז: ההכנסות ירדו ב-21% אך החברה עברה לרווח נקי של 30 מיליון ש”ח

רשת yellow מציגה גידול של 15% עם מחזור הכנסות של 242 מיליון ש"ח; דירקטוריון החברה החליט על הקמת זרוע אנרגיה ופעילות טעינה חשמלית

חדשות ספונסר 25/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת פז פרסמה היום את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון לשנת 2021 והיא מציגה תוצאות שמשקפות התאוששות במרבית תחומי הפעילות של הקבוצה, על אף הסגר בינואר ופברואר שהשפיע על תצרוכת הדלק והמשך הפגיעה מעצירת התעופה.

 

מכירות הקבוצה ברבעון הראשון הסתכמו ב- 2.2 מיליארד ש"ח לעומת 2.8 מיליארד ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. מכירות הyellow משקפות שיעור צמיחה רבעוני הגבוה בתולדות החברה, של 15%, למרות משבר הקורונה המתמשך והסתכמו ב 242 מש"ח לעומת 211 מש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הגולמי הסתכם ב- 311 מיליון ש"ח לעומת 334 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי המתואם הסתכם בכ-14% לעומת כ- 12% ברבעון המקביל. הקיטון נובע בעיקר מהירידה בכמויות המכירה.

 

על פי נתוני משרד האנרגיה צריכת הדלקים לתחבורה ( בנזין, סולר וקרוסין) ירדה ברבעון הראשון של 2021 בהיקף חריג של כ- 12% לעומת הצריכה ברבעון הראשון של 2020 בעקבות השפעת משבר הקורונה, שהביאה לסגרים ולצמצום משמעותי בפעילות המשק בכלל והתעופה בפרט.

 

ברבעון הראשון הסתכם ה-Ebitda המתואם ב-204 מיליון ש"ח לעומת 210 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון ב Ebitda נובע מירידה בכמויות המכירה בשל משבר הקורונה שהתקזז חלקית ע"י הגידול במכירות ה-yellow.

 

הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-13 מיליון ש"ח מול רווח נקי של 8 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המדווח הסתכם ב- 30 מיליון ש"ח לעומת הפסד של 97 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד .

 

ההון העצמי של החברה בסוף הרבעון עמד על 3.1 מיליארד ש"ח שמהווה 292% מהמאזן. יתרת המזומנים של החברה עמדה בתום הרבעון על 1.4 מיליארד ש"ח, ירידה של 105 מיליון ש"ח בהשוואה ליתרה בסוף 2020.

 

מנכ"ל קבוצת פז ניר שטרן מסר: " ברבעון הראשון ביצענו מספר מהלכים למימוש התוכנית האסטרטגית: בזרוע הקמעונאות השלמנו את רכישת פעילות הרשת הפופולרית והצומחת "סופר יודה" שהינה אחת מרשתות הסופרמרקטים השכונתיים המובילות בישראל ובכוונתנו להכפיל את מספר הסניפים בתוך שלוש שנים.

 

הקמנו תת קטגוריה, את miniyellow, מכולת אוטונומית בבנייני מגורים ומשרדים שמבוססת על רכישה דיגיטלית ללא מגע. חתמנו על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם קמעונאית בתי המרקחת והלייף סטייל סופרפארם במסגרתו הארנק הדיגיטלי של פז יוצא לראשונה מחוץ למתחמי פז. חתמנו עם חברת הלוגיסטיקה אוריין על הסכם להשכרה ותפעול של תאי הלוקרים החכמים ה- yellow box ב 140 מתחמי התחנות שלנו.

 

בתחום הנדל"ן, הודענו על הקמת זרוע נדל"ן עצמאית באמצעות חברה בת ייעודית, אליה יועברו נכסי נדל"ן המיועדים להשבחה במטרה לייצר מנוע צמיחה איתן בעולם הנדל"ן ולהביא למיצוי מיטבי של הפוטנציאל הנכסי והעסקי של הנכסים בחברה, ובמקביל אנו בוחנים חבירה לגורם מתמחה ומוביל בתחום. 

 

בתחום האנרגיה החליט דירקטוריון החברה על כניסה לתחום האגירה והאנרגיה המתחדשת בישראל ובעולם. החברה תפעל להקמת זרוע פעילות אנרגיה שתבצע השקעות בתחום בדגש על אנרגיה מתחדשת ואגירה. בישראל תפעל החברה למתן פתרונות אנרגיה מגוונים ללקוחותיה, בין היתר באמצעות חברת פזגז המציעה כבר היום אנרגיה לכ- 600 אלף משקי בית וכ- 15 אלף עסקים.

 

החברה קיבלה לאחרונה הצעות לרכישת השליטה בה או מיזוגה אשר נמצאות בתהליך בחינה אצל דירקטוריון החברה".

 

במקביל לפרסום הדוחות הודיעה החברה כי החליטה להקים זרוע פעילות אנרגיה והקמת פעילות טעינה חשמלי כחלק מיישום האסטרטגיה של החברה להתפתח לתחומי פעילות משלימים. הפעילות תבוצע בישראל ובאזורים נוספים בעולם, מול לקוחות פרטיים, עסקיים וציבוריים, בהתאם למיפוי שבוצע, בדרך של הקמת פעילויות או רכישת חברות או פרויקטים רלוונטיים.

 

פעילות האנרגיה בישראל תתמקד במתן פתרונות אנרגיה, תתבצע בעיקרה באמצעות פזגז המציעה כבר היום אנרגיה לכ- 600 אלף משקי בית וכ- 15 אלף עסקים ותעסוק במיקרו-גנרציה, אגירה ופעילות של אספקת חשמל.

 

בתחום עמדות הטעינה, . החברה תפעל להקמת רשת טעינה כלל ארצית המבוססת על תחנות הדלק הנוכחיות, מתחמי טעינה בבתי הלקוחות ופתרונות טעינה לעסקים כולל עמדות מהירות ואולטרא מהירות.

  1. מניות בכתבה
  2. פז נפט

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה