נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

נופר אנרגיה עברה ברבעון הראשון לרווח נקי של כ-1.3 מיליון ₪

הכנסות החברה גדלו ב-148% לכ-78.6 מיליון ₪; היקף הפרויקטים בהקמה צמח ב-111%; החברה רוכשת 67% מהזכויות בחברת Blue Sky הפועלת בתחום הסולארי בארה"ב תמורת 91 מיליון דולר

חדשות ספונסר 25/05/2021 12:12

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת נופר אנרגיה, שבשליטת עופר ינאי, פרסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הראשון בשנת 2021, בו היא מציגה צמיחה בהיקפי הפעילות ובפרמטרים הפיננסיים.

 

נופר הונפקה בבורסת תל אביב בדצמבר 2020, והיא מעדכנת היום כי מאז פרסום התשקיף לקראת ההנפקה, המבוסס על דוחות החברה ביוני 2020, היקף הפרויקטים המחוברים צמח ל-154 מגה-ואט, ומהווה גידול של 97%.

 

היקף הפרויקטים המצויים בהקמה זינק לכ-663 מגה-ואט, צמיחה של 111% בהשוואה למועד התשקיף וסך ההספק של הפרויקטים הבשלים עומד על 1,168 מגה-ואט, גידול של 69% .

 

הכנסות החברה ברבעון הראשון זינקו לכ-78.6 מיליון ₪, גידול של 148% ביחס להכנסות הרבעון המקביל ב-2020 וההכנסות השנתיות הצפויות ממכירת חשמל לאחר חיבור הפרויקטים הבשלים לרשת גדל לכ-635 מיליון ₪.

 

הרווח הגולמי של החברה עלה לכ-9.6 מיליון ₪, צמיחה של 215% בהשוואה לרווח הגולמי ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על כ-1.3 מיליון ₪ בהשוואה להפסד ברבעון המקביל אשתקד.

 

נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה: "אנו פותחים את 2021 עם רבעון יוצא מהכלל שתוצאותיו מביאות לידי ביטוי את אסטרטגית הצמיחה המהירה של החברה בשווקים ובסגמנטים המאופיינים בקצב צמיחה משמעותי וברווחיות גבוהה, בהם יש לחברה יתרון יחסי.

 

הגידול המהיר במהלך החודשים האחרונים משתקף היטב בהכפלת כמות הפרויקטים המחוברים לרשת החשמל ובתנופת הקמות של מאות פרויקטים בהספק של כ-635 מגה-ואט אשר יחוברו לרשת החשמל עד סוף 2022. במהלך החודשים הקרובים נמשיך במגמת ההתרחבות המואצת בארץ ובחו"ל תוך התבססות על יכולות הצמיחה המשמעותיות של הפלטפורמות השונות אשר בבעלותנו".

 

בנוסף, החברה דיווחה הבוקר על חתימת הסכם לרכישת 67% מהזכויות בחברת "Blue Sky", העוסקת בייזום , פיתוח, רישוי, תכנון, ניהול, הקמה והחזקה של פרויקטים סולאריים על גבי גגות מבנים מסחריים ומערכות אגירה בארה"ב תמורת כ-91 מיליון דולר. מדובר בכניסה ראשונה של החברה לפעילות בשוק האנרגיות המתחדשות בארה"ב ובהרחבה משמעותית של פעילותה הגלובאלית, בהתאם לתוכניתה האסטרטגית.

 

חברת Blue Sky מתמקדת בשיתופי פעולה עם גופים בעלי נדל"ן מסחרי, בהקמת מערכות סולאריות על גגות נכסיהן ובמכירת החשמל המיוצר בהן לשוכרי חברות הנדל"ן. זהו סגמנט המאופיין ברווחיות ובתשואות גבוהות מהמקובל בשוק, כאשר תעריף מכירת החשמל במערכות אלו מבוסס על תעריף ה-Retail, הגבוה משמעותית מתעריפי ה-Wholesale (התעריף הסיטונאי המקובל בהסכמי PPA).

 

התעריף הממוצע של המערכות המחוברות של Blue Sky עמד בשנת 2020 על כ-19 סנט לקוט"ש, והיא מתמקדת בעיקר באזורים בהם תעריפי החשמל ו/או מחירי התעודות הירוקות גבוהים מהממוצע בשוק.

 

כיום מחזיקה Blue Sky בפורטפוליו פרויקטים סולאריים ומערכות אגירה בהפעלה מסחרית, הקמה, לקראת הקמה ורישוי בהספק כולל של כ-82 מגה-ואט. בנוסף, התקשרויות ושיתופי פעולה של החברת הנרכשת עם מספר רב של גופים עתירי נדל"ן מסחרי צפויים לאפשר הקמת מאות מגה-ואטים נוספים במהלך השנים הקרובות.

 

בהתאם להסכם שנחתם בין הצדדים, נופר אנרגיה תרכוש מ-Blue Sky ומהמייסדים 67% מהזכויות בחברה, ותשלם תמורתן 26 מיליון דולר, מתוכו סך של 20 מיליון דולר ישולם ל-Blue Sky ו- 6 מיליון דולר ישולם למייסדים.

 

בנוסף, תעמיד נופר אנרגיה מסגרת אשראי בסך של עד 65 מיליון דולר, שתשמש למימון הוצאות שוטפות, עלויות פיתוח, והקמה של פרויקטים ב- Equity IRR גבוה שלא יפחת מ-13.5%. כספי ההלוואה שיימשכו ממסגרת האשראי יישאו ריבית בשיעור של 9%, שתצטבר מידי רבעון לקרן ההלוואה, ייפרעו על בסיס Cash sweep מתוך התזרים הפנוי נטו של החברה הנרכשת ויובטחו בשעבוד על נכסיה ועל זכויות המייסדים.

 

רכישת בלו סקיי היא מהלך כניסה משמעותי לנופר לפעילות בשוק האמריקאי, שמבוצע בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה לשווקים גלובאלים חדשים, בין היתר תוך התמקדות בסגמנט הסולארי המסחרי (I&C), שעל-פי ההערכות צפוי לגדול בשנת 2021 ב-25% בהשוואה לשנת 2020, כתוצאה ממדיניותו של נשיא ארה"ב ג’ו ביידן ביחס לקידום אנרגיות מתחדשות, ובפרט הארכת הטבות המס הפדראליות שבוצעו בסוף 2020.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה