דוד מיכאל, מנכ"ל שגריר קרדיט: גיא קרן

מיזוגים ורכישות

שגריר רוכשת את השליטה בשנפ תמורת 67 מיליון ש”ח

החברה רוכשת 29.17% ממניות החברה, המוחזקות על ידי קרן סקיי; שנפ סיימה את הרבעון הראשון עם עליה ברווח הנקי לכ-11.6 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 25/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת שגריר שירותי רכב רוכשת 29.17% מחברת שנפ תמורת 67 מיליון ש"ח. על פי ההסכם תרכוש קבוצת שגריר 3.7 מיליון מניות רגילות של שנפ המוחזקות על ידי קרן סקיי בסכום המשקף מחיר של 18.09 ש"ח למניה, בדומה למחיר הסגירה אמש.

 

שנפ, שבשליטת משפחת רוזנשיין וקרן ההשקעות סקיי, עוסקת בשלושה תחומי פעילות - מגזר המצברים, מגזר הצמיגים באמצעות פעילות קבוצת כסלו ומגזר האבזור דרך פעילות אדי מערכות. במהלך שנת 2020 החלה לפעול גם בתחום ניהול ותפעול מערך טעינה לתחבורה חשמלית והתקנות של עמדות טעינה במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.

 

במסגרת הפעילות התקשרה החברה במהלך השנה האחרונה במספר הסכמים עם ספקים בעולם לרכישת עמדות טעינה מסוגים אלה. לצד זאת, החברה פועלת לכניסה לתחום אגירת אנרגיה וגם בתחום זה יצרה קשר עם מספר ספקים.

 

לאחר השלמת העסקה תהפוך שגריר לבעלת השליטה בשנפ לצד בעלי מניות קיימים: אורי רוזנשיין (11.95%), תמר בן-עוזליו (11.95%) ופועה אמיר (11.95%).

 

בין שגריר לבין בעלי המניות הקיימים נקבע כי בכל אסיפה של שנפ יצביעו הצדדים באופן זהה. כמו כן, נקבע כי כל צד יוכל להמליץ על מספר שווה של דירקטורים לדירקטוריון שנפ, ואם חלקו של אחד הצדדים יעלה על 70%, אז רק הצד שחלקו בהון גדול יותר יהיה זכאי להמליץ על מועמדות דירקטורים בשנפ.

 

יוסי בן שלום, מבעלי חברת ההשקעות DBSI, המכהן כיו"ר שגריר, צפוי לכהן כיו"ר שנפ ,בכפוף לאישור נושא זה באספה הכללית של בעלי המניות.

 

דוד מיכאל, מנכ"ל קבוצת שגריר: "אנו מדווחים על רכישה של חלק משמעותי בשנפ, חברה רווחית, תזרימית ובעלת פעילות סינרגטית לקבוצה. רכישה זאת באה בהמשך למספר מהלכים אסטרטגיים אותם ביצענו בשנה האחרונה המבססים את מעמדה של שגריר כשחקנית מובילה בשוק שירותי הרכב, ואספקת שירותים מקצה לקצה. אנו נמשיך לתור אחר רכישות אטרקטיביות נוספות במטרה להמשיך ולשפר את תזרים המזומנים ולגוון את מקורות ההכנסה שלנו".

 

שנפ דיווחה אתמול על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2021 עם שיפור ברווחיות הגולמית וברווח הנקי. הכנסות החברה ברבעון עלו לכ-104.6 מיליון ש”ח לעומת כ-102.6 מיליון ש”ח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי עלה בכ-17% לכ-28.5 מיליון ש”ח (כ-27.2% מהמכירות) לעומת כ-24.3 מיליון ש”ח (כ-23.7% מהמכירות) ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי ברבעון עלה בכ-76% לכ-11.6 מיליון ש”ח, מהם רווח של כ-7.8 מיליון ש”ח המיוחס לבעלים של החברה, לעומת כ-6.6 מיליון ש”ח ורווח של כ-4.3 מיליון ש”ח המיוחס לבעלים של החברה, ברבעון המקביל אשתקד.

 

דירקטוריון החברה הכריז על חלוקת דיבידנד בסך של כ-2 מיליון ש”ח בגין רווחי הרבעון הראשון של 2021. יש לציין כי בינואר 2021 מידרוג אישררה את הדירוג של סדרת אג"ח ב’ שעומד על A2.il באופק יציב.

 

צביקה יוכמן, שותף מנהל בקרן סקיי: "אנו גאים שהובלנו, יחד עם משפחת רוזנשיין, את הפיכת שנפ מחברה שהתמקדה בתחום המצברים, לקבוצה המובילה בישראל בתחום המצברים, הצמיגים ואביזרי הרכב. במהלך התקופה היקף הפעילות של הקבוצה שולש, ואנו בטוחים כי החיבור האסטרטגי עם שגריר יביא את החברה לפסגות חדשות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה