קרדיט: גיא אסייג

המסחר בבורסת ת”א יפתח לאחר סגירה חיובית בוול סטריט

החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים על פתיחה ירוקה. המסחר באירופה נסגר בעליות של רוב השערים. גם באסיה נרשמת מגמה חיובית

מערכת ספונסר 25/05/2021 12:12

א+א-

הבורסה המקומית תיפתח הבוקר לאחר נעילה חיובית בניו יורק. החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים לפי שעה על פתיחה ירוקה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול בעליות של רוב השערים המרכזיים וגם באסיה נרשמות כעת עליות. בתל אביב ננעל אתמול המסחר בעירוב מגמות; מדד ת"א 35 רשם עלייה של 0.14%, ת"א 90 ירד 0.54%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 וכן בפער שלילי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית נובה שחוזרת בפער חיובי של 1.19% ומניית טבע בפער שלילי של 1.83%.

הבורסה לניירות ערך דיווחה על תוצאות הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2021: הרווח הנקי לרבעון הסתכם ב- 9.7 מיליון שקלים, לעומת 10.2 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הבורסה לרבעון הראשון הסתכמו בכ- 78.4 מיליון שקלים, קיטון של 3% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל בשנת 2020.

אורביט: הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ - 0.9 מיליון דולר לעומת כ - 135 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות אורביט ברבעון הראשון של שנת 2021 הסתכמו בכ - 12.1 מיליון דולר בהשוואה לכ - 11.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ב - 2020, גידול של כ-4%.

בית ההשקעות IBI: "סביבת האינפלציה בארה"ב צפויה להישאר בשנה הקרובה גבוהה מזו שביתר המדינות המובילות. במידה והדבר יוביל לעליית מדרגה נוספת בתשואות איגרות החוב לטווחים הארוכים, יהיו לכך השלכות משמעותיות על השווקים הפיננסיים".

ביומילק חוקרת אפשרות לייצור חלב מתורבת מנאקות. תחום חלב נאקות הוא בעל פוטנציאל כלכלי רב היות ומדובר על חלב בעל הרכב ותכונות בריאותיות ותזונתיות ייחודיות ומשמש באופן מסורתי לטיפול במחלות זיהומיות ומטבוליות.

בריינסווי קיבלה לראשונה כיסוי ביטוחי לטיפול ב – OCD. פוליסת הביטוח החדשה של חברת Centene תכסה טיפול בהפרעה, בטכנולוגיית Deep TMS בלבד; "הנגישות לשיפוי ביטוחי עשויה להרחיב את הגישה של המטופלים לטכנולוגיה משנת החיים הזו".

 צמח המרמן וקבוצת רוזיו זכו בשני פרויקטים לפינוי בינוי ברמת גן. הפרויקטים נעשים בשכונת הגפן ובנחלת גנים שבצפון רמת גן ויכללו כ - 300 דירות. היקפם נאמד בכ - 450 מיליון ₪.

מסקירת לאומי: "הביקוש לדלק במדינות המפותחות צפוי לעלות בחודשים הקרובים. בטווח הקצר המחיר יישאר סביב רמתו הגבוהה. עלייה עתידית בייצור הנפט בעולם צפויה להכביד על מחיר הנפט".

משבר הקורונה הביא את מנועי בית שמש להפסד של כמיליון דולר ברבעון הראשון. מכירות הקבוצה הסתכמו בכ - 28.6 מיליון דולר, לעומת כ - 48.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. צפי ההכנסות מהסכמי מסגרת ארוכי טווח עומד על כ - 2.1 מיליארד דולר.

פיקדונות הציבור בבנקים גדלו במהלך 2020 בכ - 235.6 מיליארד ₪. עיקר הגידול בפיקדונות אירע ברבעון הראשון 2020 עם תחילתו של משבר הקורונה בחודש מרץ, בפיקדונות נזילים, באופן שמשקף את העדפת הנזילות בכלל המשק.

מיטרוניקס: אייל טרייבר החליט לסיים את תפקידו כמנכ”ל החברה, אחרי 13 שנים בחברה, מתוכן 6 שנים כמנכ"ל. טרייבר הודיע שיפרוש בסוף שנת 2021. הדירקטוריון ימנה ועדת איתור כדי למצוא מחליף.

הכנסות רני צים ברבעון הראשון עלו בכ - 25% לכדי כ - 12.9 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה זינק לכ - 8.6 מיליון שקל. ה - FFO ירד לכ - 1.2 מיליון שקל בשל ההקלות שניתנו לשוכרים במשבר הקורונה, בהיקף של כ - 3.5 מיליון שקל.

ביקושים של כ - 720 מיליון ₪ נרשמו בהנפקת אג”ח של מימון ישיר. במהלך המכרז למשקיעים מסווגים נרשמו ביקושים של למעלה מפי 3 מהיקף הגיוס שתוכנן. הריבית צמודת המדד לפני ההנפקה עמדה על 1%, מחיר הסגירה משקף תשואה אפקטיבית של 0.07%.

 אינרום מסכמת את הרבעון הראשון עם עליה בהכנסות וברווח הנקי: ההכנסות צמחו בכ - 17% והסתכמו בכ - 245 מיליון ₪. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ - 22.2 מיליון ₪, גידול של כ - 12.2% מהרבעון המקביל אשתקד. החברה תחלק דיבידנד של 5.5 מיליון ₪.

הרשות להגנת הצרכן מטילה קנס של 584,000 ₪ על חברת פלאפון. נציגי החברה ביצעו עסקאות מכירה של מוצרים נוספים כששיווקו תוכניות והטעו את המנויים לחשוב שהם ניתנים ללא עלות. בחלק מהמקרים, החברה גבתה מחיר גבוה מזה שסוכם בשיחת המכירה.

חברת הטעמים והריחות תורפז מצטרפת לבורסה. החברה השלימה הנפקה ראשונה לציבור; במסגרת המכרז נרשמו ביקושי יתר של כמיליארד ₪, מתוכם גייסה החברה 208 מיליון ₪; שווי החברה אחרי הכסף עומד על 883 מיליון ₪.

נכסים ובניין מציגה רווח של 120 מיליון ₪ ברבעון הראשון של 2021. את הרבעון המקביל אשתקד, סיימה החברה בהפסד של 144 מיליון ₪. ה - EBITDAברבעון הראשון לשנה זו, הסתכם בכ - 114 מיליון שקל. לאחר תקופת הדוח שיעור החזקות החברה בגב-ים עלה לכ - 44.66%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה