רני צים, מנכל רני צים מרכזי קניות קרדיט: אורן קאן

דוחות כספיים

הכנסות רני צים ברבעון הראשון עלו בכ-25% לכ-12.9 מיליון שקל

הרווח הנקי זינק לכ-8.6 מיליון שקל; ה-FFO ירד לכ-1.2 מיליון שקל בשל ההקלות שניתנו לשוכרים במשבר הקורונה בהיקף של כ-3.5 מיליון שקל

חדשות ספונסר 24/05/2021 12:12

א+א-

חברת ’רני צים מרכזי קניות’, בניהולו של רני צים, פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2021. 

 

הכנסות החברה ברבעון עלו בכ-25% לכ-12.9 מיליון שקל, לעומת כ-10.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול מיוחס לאיחוד לראשונה של הכנסות מהנכסים באום אל פאחם וירכא החל מהרבעון הרביעי של שנת 2020, בקיזוז הקלות שנתנה החברה לשוכריה בגין התקופה ברבעון שבה המרכזים היו סגורים בשל הנחיות הממשלה בשל נגיף הקורונה.

 

ה-NOI עלה בכ-5.4% לכ-10.2 מיליון שקל, לעומת כ-9.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. ה-NOI מנכסים זהים הסתכם ברבעון בכ-8.3 מיליון שקל, לעומת כ-8.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

ה-FFO של החברה, לפי גישת ההנהלה, הסתכם בכ-1.2 מיליון שקל לעומת כ-4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הקיטון נובע מהקלות שניתנו לשוכרים ברבעון ב-2021 בשל נגיף הקורונה בסך של כ- 3.5 מיליון שקל.

 

החברה רשמה ברבעון עליית ערך נדל"ן להשקעה בסך של כ-12.6 מיליון שקל, לעומת כ-0.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עליית הערך מיוחסת בעיקר לעליית ערך של נכסים בהקמה ומהקטנת הפרשות בגין הקלות קורונה עתידיות שרשמה החברה בדוחותיה הכספיים לשנת 2020.

 

הוצאות המימון נטו ברבעון עלו לכ-7.1 מיליון שקל, לעומת כ-3.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. השינוי מיוחס בעיקר לאיחוד לראשונה של הפעילות בחברה הערבית, להוצאות מימון בשל גיוס אג"ח מסדרה ב’ והרחבת סדרה א’ והוצאות מימון חד פעמיות של פירעון מוקדם של אשראי בנקאי.

 

הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2021 זינק לכ-8.6 מיליון שקל, לעומת כ-2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

נכון לסוף הרבעון, לחברה מזומנים ושווי מזומנים בסך של כ-69.9 מיליון שקל. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות עלה לכ-478.7 מיליון שקל, לעומת הון עצמי בסך כ-451.8 מיליון שקל בסוף שנת 2020.

 

יצוין כי בספטמבר 2020 חתמה החברה על הסכם לרכישת חלקה של שותפתה, חברת מידאס, בפעילות המשותפת של שתי החברות בתחום של קידום, תכנון, הקמה, שיווק והפעלה של מרכזים מסחריים במגזר הערבי תמורת 70 מיליון שקל. נכון למועד פרסום הדוחות שולמה כל התמורה למידאס. קבוצה זו כוללת את המרכזים בטירה, רהט, טמרה, טייבה ואת הרחבת המרכז הפעיל באום אל פאחם אשר צפוי להכפיל את שטחו ולשלב גם מרפאות, משרדים ושטחי תעסוקה.

 

קבוצת צים אחזקות הוקמה בסוף שנות ה-90 על ידי רני צים (קבוצת רני צים אחזקות), ופועלת כיום בתחומי הנדל"ן המסחרי באמצעות צים אורבן, בתחום האשראי החוץ בנקאי באמצעות וואליו קפיטל וואן ובתחום הקמעונאות באמצעות אופיס דיפו. הקבוצה מונה 7 מרכזים מסחריים פעילים, בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, נוף הגליל, אום אל פחם וירכא.

 

רני צים, יו"ר רני צים מרכזי קניות: "אנו פותחים את שנת 2021 עם גידול בהכנסות וברווח הנקי וממשיכים בהרחבה והשבחה של הפעילות. במגזר היהודי, אנחנו ממשיכים להרחיב את פעילותינו במרכזים שכונתיים כאשר בתחילת החודש חתמנו על הסכם עקרונות לרכישת כ-50% מהזכויות במרכז מסחרי בהקמה ’אונו סנטר’ בשטח של כ-18,000 אלף מ"ר אשר ממוקם בבקעת אונו, אזור שוקק חיים שנמצא בתנופת בניה ופיתוח. פרויקט זה מצטרף לפרויקט השכונתי האיכותי "גני תקווה" שאותו אנו מובילים וצפוי להיפתח בהמשך השנה כאשר עבור מרבית שטחיו כבר נחתמו הסכמי שכירות.

 

בפרויקט בכפ"ס אנו צפויים להשלים השנה את שלב א’ שעיקרו כ-5,500 מ"ר המושכרים לרשת ’אושר עד’ וממשיכים בפיתוח המתחם שנהנה מנגישות מצוינת ולהערכתנו בעל פוטנציאל גדול להצפת ערך בשנים הבאות. בחברה הערבית אנו ממשיכים בתנופת פעילות גדולה מאוד וצפויים לפתוח תוך כשנתיים וחצי מרכזים מסחריים בטירה, טייבה, רהט, טמרה ואום אל פאחם (שלב ב’) בשטח כולל של כ-42 אלף מ"ר תחת המותג SEVEN שכבר כיום מוכר וממשיך בתאוצה בחברה הערבית.

 

גם בימים מורכבים אלו אנו רואים ומרגישים את הפוטנציאל הגדול שטמון בחברה הערבית ואת הצורך של הציבור הערבי בשטחי מסחר ברמה גבוהה, ואנו נמצאים בקשר הדוק ופורה עם הגורמים הרלוונטיים וממשיכים לפתח את זרוע פעילות זו באינטנסיביות גדולה. נמשיך לפעול כל העת לפיתוח והרחבה של פורטפוליו הנכסים של החברה במגזר היהודי והערבי, תוך קידום התוכניות העסקיות של החברה לצד פעילות מתמדת לאיתור עסקאות חדשות בעלות פוטנציאל השבחה והצפת ערך. כל זאת כחלק מביסוס מעמדה של חברת רני צים מרכזי קניות כשחקן ייחודי ומשמעותי בשוק הנדל"ן המניב בישראל". 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה