אבי ברזילי, מנכל אפי נכסים קרדיט: תמר מצפי

דוחות כספיים

אפי נכסים עברה מהפסד של 242 מיליון ש”ח לרווח של 50 מיליון

החברה מתאוששת מהשפעות שנת הקורונה על פעילותה בישראל ובאירופה; ה-NOI גדל ב-20% והסתכם ב-132 מיליון ש"ח; ה-FFO עלה בכ-16% ל-60.3 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 23/05/2021 12:12

א+א-

אפי נכסים מדווחת על תוצאותיה לרבעון הראשון של שנת 2021, אותההיא מסכמת עם עליה ב-NOI וב-FFO עם סיומה של שנת הקורונה הקשה ומלאת המגבלות, שהשפיעה על פעילות החברה בישראל ובאירופה.

 

ה- NOI (חלק החברה) הסתכם ברבעון הראשון של השנה בכ- 132 מיליון ₪ לעומת כ-110 מיליון ₪ אשתקד, גידול של 20%. החברה מעריכה את השפעת מגפת הקורונה על ה- NOI הרבעוני בכ-18מיליון ₪ ובנטרול השפעה זו היה ה- NOI מסתכם בכ-150 מיליון ₪.

 

הגידול ב- NOI ברבעון נובע מהשלמת פרויקטים במהלך שנת 2020 ובהם קניון אפי בראשוב ובניין משרדים בבלגרד וכן מרכישת פרויקטים מניבים בשנת 2020 הכוללים את פורטפוליו המשרדים ברומניה ובנין המשרדים בוורשה.

 

החברה מעריכה שעם השלמת העסקאות לרכישת הפרויקטים בפראג ובהוד השרון בתקופה הקרובה, יחד עם השלמת אכלוס של שני פרויקטים בקראקוב ופראג ובנטרול השפעת הקורונה, צפוי ה- NOI להגיע לקצב שנתי של כ-650 מיליון ₪.

 

ה-FFO ברבעון הסתכם בכ- 60.3 מיליון ₪ לעומת כ- 52.1 מיליון ₪ אשתקד, גידול של כ- 16%. הקצב השנתי של ה-FFO על בסיס הרבעון הראשון ובנטרול השפעת הקורונה בסך 18מיליון ₪, עומד על 320 מיליון ₪. בשנת 2020 הסתכם ה- FFO בסך של כ- 175.3 מיליון ₪ ובשנת 2019 עמד על כ- 177.2 מיליון ₪. החברה מעריכה שעם השלמת הרכישות והאיכלוסים האמורים צפוי ה- FFO להגיע לקצב שנתי של כ- 360 מיליון ₪.

 

החברה רשמה ברבעון הראשון רווח גולמי מפעילות המגורים למכירה בסך של כ-37 מיליון ₪ לעומת כ- 13 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. כפי שהציגה במסגרת האסטרטגיה העסקית המעודכנת שלה, החברה הפחיתה את פעילותה בתחום זה. עקב כך צפוי קיטון בהכנסות המגזר בשנים הקרובות.

 

הרווח המיוחס לבעלים הסתכם לכ- 50 מיליוני ₪ לעומת הפסד של כ- 242 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הרבעוני נרשם הן כתוצאה בעליה ב- NOI כאמור והן מהרווח מתחום המגורים למכירה. ברבעון הראשון של 2020, עם התפרצות מגפת הקורונה, הפחיתה החברה את שווי נכסיה (בעיקר הקניונים) באופן מהותי ולפיכך נרשם ההפסד.

 

אבי ברזילי, מנכ"ל החברה: "אפי נכסים מציגה היום תוצאות טובות לרבעון הראשון של השנה וזאת למרות המשך התפשטות מגפת הקורונה בחודשים האחרונים במדינות פעילות החברה שהשפיעה באופן ניכר על התוצאות. בשבועות האחרונים ניכרת השפעת מבצע החיסונים שנערך באירופה על התפשטות המגפה ובעקבות כך, הוסר חלק נכבד מההגבלות. אנחנו מעריכים כי, במחצית השנייה של השנה יקטנו השפעות המגפה ומקווים כי, הפעילות העסקית תחזור לסדרה בכל המדינות בהן אנו פועלים. אנו צופים שהגידול המשמעותי בפעילות יבוא לידי ביטוי ביתר שאת בתוצאות העסקיות".

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה