רובוגרופ מרחיבה פרויקט במערב אפריקה בהיקף של 24 מיליון דולר

הרחבת הפרויקט כוללת אספקת חצי מיליון רישיונות למערכת ה- CoderZ, הדרכת מורים ושירותי ניהול; ההיקף הכולל של הפרויקט יסתכם ב-60 מיליון דולר

חדשות ספונסר 23/05/2021 12:12

א+א-

חברת רובוגרופ מדווחת היום על התקשרות עם לקוח קיים של החברה במערב אפריקה, לביצוע הרחבה של פרויקט קיים בהיקף של 24 מיליון דולר. הפרויקט הקיים כולל הקמת 20 מרכזי הוראה מתקדמים ללימודי STEM (מתמטיקה, מדעים, הנדסה וטכנולוגיה) עבור משרד החינוך של המדינה האפריקאית.

 

הרחבת הפרויקט כוללת עבודות פיתוח והנדסה אזרית ואספקת מערכות להשלמת מרכזי ה-STEM במדינה בהיקף של כ-14 מיליון דולר וכן אספקת 500 אלף רישיונות למערכת ה- CoderZשפיתחה החברה וכן חיבור לרשת האינטרנט, הדרכת אלף מורים ומתן שירותי ניהול בהיקף כולל של 10 מיליון דולר.

 

להערכת החברה הרווחיות בפרויקט צפויה להיות דומה לרווחיות בפרויקטים דומים שמבצעת החברה. השלמת הפרויקט, כולל חלק ההרחבה שנחתם כעת, צפויה בתוך 24 חודשים ממועד החתימה על הסכם מחייב.

 

הרחבת הפרויקט כפופה לאישור הפרלמנט במדינה האפריקאית ולחתימה על הסכם מחייב. הלקוח יקבל מימון מתאגיד בנקאי בישראל בסכום של 20 מיליון דולר, בתוספת עלויות נוספות הקשורות למימון ביצוע ההסכם.

 

במידה והרחבת הפרויקט תצא לפועל בסופו של דבר, ההיקף הכולל שלו יסתכם ב-60 מיליון דולר, כאשר 18 מיליון דולר ישולמו עבור החלק הראשון שלו, 18 מיליון דולר נוספים ישולמו עבור הרחבה של הפרוקיט שנעשתה בנובמבר 2019, ו-24 מיליון דולר ישולמו עבור ההרחבה הנוספת עליה מדווחת החברה היום.

 

החברה מציינת כי חברת DDY, חברה פרטית הרשומה בקנדה וקשורה ליורם דויטש, אחד מבעלי השליטה בחברה, מעניקה לרובוגרופ שירותי שיווק ומכירה הקשורים לפרויקט באפריקה ותהיה זכאית לעמלת שיווק ומכירה עבור הרחבת הפרויקט.

 

רובוגרופ נסחרת בבורסת תל אביב במדד הצמיחה לפי שווי שוק של 285 מיליון ש"ח, ובמכפיל רווח של 59. בשנת 2020 זינקה החברה בשיעור של למעלה מ-250% אך מתחילת 2020 התממשה וירדה קרוב ל-15%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה