דן מסיקה, מנכ"ל על בד קרדיט: תמיר ארט

דוחות כספיים

על בד: גידול של 47% ברווח הנקי ל-32.4 מיליון שקל

הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-371 מיליון שקל, ירידה של כ-9% מהרבעון המקביל; גידול של 15% ב-EBITDA ל-62.8 מיליון שקל המהווים 17% מההכנסות

חדשות ספונסר 23/05/2021 12:12

א+א- 1

חברת על בד מפרסמת היום את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2021, אותו היא מסכמת עם ירידה בהכנסות ועליה ברווחיות בהשוואה לרבעון המקביל, למרות ההאטה בהתפשטות  נגיף הקורונה וירידה מסוימת בביקושים למגבוני חיטוי בהשוואה ל-2020. גידול נרשם הרבעון ברווח וברווחיות הגולמית, התפעולי וב-EBITDA.

 

ההכנסות ברבעון הראשון ש הסתכמו בכ-371.3 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של כ-404.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה בהכנסות ממכירת מגבונים, שהסתכמו הרבעון ב-337.7 מיליון שקל, מקורה בקיטון של 9% בכמות היחידות הנמכרות, בעיקר באירופה, בעוד שבארה"ב נרשם הרבעון גידול במכירות מגבונים לחים.

 

יודגש כי מכירות רבעון ראשון 2020 הושפעו מאוד מגידול משמעותי בביקושים למגבוני חיטוי עם תחילת מגפת הקורונה בשנה שעברה, ביקושים אלו התמתנו ברבעון הראשון של 2021 כתוצאה מהתקדמות מבצע חיסון האוכלוסייה בעולם כנגד הנגיף.

 

הירידה בהכנסות בתחום ההיגיינה הנשית, שהסתכמו הרבעון ב-33.6 מיליון שקל, מקורה בין היתר כתוצאה מעיכוב במשלוחים כתוצאה מבעיות בנמלים ומאבדן ימי עבודה כתוצאה מבידודי עובדים בשל הקורונה.

 

הרווח הגולמי הסתכם ב-97.6 מיליון שקל, המהווים 26% מהמחזור, גידול של 5.5% לעומת רווח גולמי של 92.5 מיליון שקל, המהווים 23% מהמחזור, ברבעון המקביל. הגידול ברווח הגולמי וברווחיות הגולמית, למרות הירידה בהכנסות, נובע בעיקר מתמהיל המכירות ומהתייעלות תפעולית. על בד משקיעה באופן עקבי באינטגרציה אנכית מלאה ובאוטומציה בקווי האריזה, ונהנתה גם הרבעון מיתרון בייצור עצמי של חומרי הגלם.

 

ה-EBITDA מפעילות נמשכת הסתכם ברבעון הראשון ב-62.8 מיליון שקל, כ-17% מסך הכנסות החברה, גידול של 15.2% לעומת EBITDA של 54.5 מיליון שקל, כ-13% מהמחזור, ברבעון המקביל.

 

הרווח הנקי הגיע לשיא של 32.4 מיליון שקל, כ-9% מסך הכנסות החברה, גידול של 47.3% לעומת רווח נקי של 22 מיליון שקל, כ-5% מסך הכנסות החברה, ברבעון המקביל.

 

ההון העצמי בסוף הרבעון הראשון של 2021 עומד על 517 מיליון שקל, כ-35% מסך המאזן, לעומת הון עצמי של 485.7 מיליון שקל, כ-34% מסך המאזן, בסוף הרבעון המקביל ב-2020. הגידול בהון העצמי בסך כ-31.3 מיליון שקל נובע מהגידול ברווחי החברה.

 

בהתאם לתוכנית האסטרטגית החדשה, על בד ממשיכה להשקיע בפיתוח ליבת העסקים בתחום המגבונים והגדלת היכולת הוורטיקאלית שלה בתחום ייצור הבדים. מתחילת השנה הודיעה החברה על כוונתה להקים קו ייצור נוסף במפעל בדימונה בהשקעה של 190 מיליון שקל וכן בשבוע שעבר דיווחה על רכישה אסטרטגית של חברת Optimal Care הספרדית תמורת 40.5 מיליון יורו, בעסקה שתאפשר לחברה להרחיב משמעותית את פעילותה במערב אירופה, בדגש על המדינות ספרד, צרפת ופורטוגל.

 

במקביל, הודעתה של המתחרה הגדולה של על בד בשוק הטמפונים בארה"ב, חברת First Quality, על הפסקת פעילותה בתחום הטמפונים, מייצרת לעל בד הזדמנות עסקית לבסס את מעמדה בשוק ולהרחיב משמעותית את נתח השוק שלה ואת אפיקי הצמיחה.

 

מנכ"ל החברה דן מסיקה ציין כי "על בד נהנית מביקוש גבוה למוצריה וזו הסיבה שאנו מבצעים השקעות כדי לחזק עוד יותר את מעמדנו העסקי והתחרותי ולהבטיח את צמיחת החברה. בד בבד, נקטנו במספר מהלכים שהובילו ליעילות ייצור גבוהה יותר במפעלי החברה ולמינוף יכולות האינטגרציה האנכית שלנו, באופן שמסייע לנו, גם לנוכח עלייה במחירי חומרי הגלם ובמחירי הלוגיסטיקה הימית, להציג המשך שיפור ניכר ברווחיות החברה והגעה לשיא ברווח הנקי.

 

"על בד פועלת להקדים את מתחרותיה גם בהובלת טרנד הקיימות. זו הסיבה שנכנסו להשקעה בהקמת הקו החדיש בדימונה שיאפשר ייצור נייר שטיף ופריק וכן ייצור בדים ללא סיבי פלסטיק בעתיד. מעבר להשקעות שביצענו בקווים חדשים ובייעול הייצור בקווים הקיימים, הודענו כי החברה שמה לה ליעד להתרחב גם באמצעות ביצוע רכישות והגדלת נפח הפעילות בתחומי הליבה. הרכישה שביצענו בספרד, עליה דיווחנו בשבוע שעבר, תאפשר לנו לחזק את מערך מכירות המגבונים במערב אירופה תוך השגת סינרגיות עסקיות ותפעוליות והרחבת סל הלקוחות".

 1. מניות בכתבה
 2. על בד

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  דוח מעולה והמכפיל זול אך הנייר עומד

  לא עולה ביחס למה החברה דיווחה הסיבה כנראה נעוצה במשפט הבא מהמצגת חברה. בשנת 2021 החלה עלייה במחירי חומרי גלם (בעיקר מחירי בדים וסיבים המשמשים לייצור הבדים) ונמשכה העליה במחירי הלוגיסטיקה הימית. לעליות מחיר אלו יש השפעות משמעותיות על תוצאות פעולותיה של החברה. בדוחות הרבעון הנוכחי השפעת עליות מחיר אלו קוזזו בחלקם לאור שימוש במלאי בדים וסיבים שנרכשו במחירי עלות נמוכים יותר והנמצאים ברשות החברה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 23/05/2021 11:24