חנן מור, יור קבוצת חנן מור קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

קבוצת מור עברה לרווח נקי של 1.4 מיליון ש”ח ברבעון הראשון

הכנסות הקבוצה הסתכמו ל- 63.4 מיליון ש"ח, עליה של 115% מהרבעון המקביל; בשנת 2021 יעברו לביצוע כ-1,000 דירות עם הכנסות הנאמדות בכ-1.3 מיליארד ש"ח ורווח גולמי של 200 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 23/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת הנדל"ן מור שבשליטת חנן מור, מפרסמת היום את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2021, ומציגה חזרה לרווח נקי אחרי הפסד ברבעון המקביל אשתקד ועליה בהכנסות. החברה צופה שהעלייה ברווחים תאיץ ברבעונים הקרובים.

 

הכנסות הקבוצה ברבעון הראשון הסתכמו בכ-63 מיליון שקל עלייה של 115% בהשוואה לתקופה מקבילה אשתקד. ברבעון הרביעי של 2020 הגיעו ההכנסות ל-58.7 מיליון ש"ח.

 

הרווח הגולמי ברבעון עמד על כ-13.3 מיליון שקל. כמו כן, לחברה רווח גולמי שטרם הוכר בדוחות בהיקף של 617 מיליון שקל. המלאי המכור של דירות בפרויקטים של "מחיר משתכן" במודיעין, בראשל"צ ובאור ים יבוא לידי ביטוי בשורת הרווח בהמשך שנת 2021. בנוסף, כ-855 דירות, מתוכן 498 דירות ב"מחיר למשתכן" בחיפה יחזקו מגמה זו בשנים הקרובות.

 

החברה מדווחת על חזרה לרווח. הרווח נקי ברבעון הראשון הסתכם לסך של 1.4 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 7.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

נכון לסוף הרבעון, לחברה מזומנים ושווי מזומנים, ומזומנים ופיקדונות משועבדים בסך של כ-134 מיליון שקל.

 

"בתחום הנדל"ן למגורים, ליבת הפעילות של הקבוצה, אנו ממשיכים לחוות ביקושים חזקים הצפויים להשפיע לחיוב על התוצאות שלנו בטווח הקצר והבינוני, בין היתר לאור המוכנות שלנו עם מלאים במגוון פרויקטים באזורי ביקוש במרכז הארץ. מציין חנן מור, יו"ר הקבוצה.

 

"זרוע הנכסים המניבים שממוקמים בלב הערים ומאופיינים במסחר יומיומי, מייצרת עבורנו תזרים שוטף. לאור השכרות מאסיביות חדשות אנו צופים עליה נוספת בפעילות זו מתוך מטרה להגיע, בהנבה מלאה, להכנסות שנתיות של כ-60 מיליון שקל. 

 

בהסתכלות קדימה הצמיחה המשמעותית שניתן לראות במאזן הקבוצה החלה לבוא לידי ביטוי ותתגבר עם ההכרה בהכנסה שתוביל לעליה חזקה בהיקפי הפעילות וברווחיות. בנוסף, הביצוע העצמי של הקבוצה מאפשר לנו גמישות מרבית עם תרומה חשובה לרווחיות הקיימת והעתידית.

 

אנו צופים השנה קפיצת מדרגה בפעילות עם מכירות של מאות יח"ד בהיקף של מעל מיליארד ₪ ורווח גולמי של מאות מיליוני שקלים וממשיכים לפתח את .התחום המניב".

 

מתחילת השנה זכתה הקבוצה בשני מכרזי דיור של רשות מקרקעי ישראל במסגרת תוכנית "מחיר מופחת": שני מגרשים במתחם תל השומר ברמת גן להקמת כ-173 יח"ד, 66 מתוכם ב"מחיר מופחת" וכ-700 מ"ר שטחי מסחר וכן מגרש בשטח בבאר יעקב להקמת 202 יח"ד, "מחציתן מחיר מופחת". בשני הפרויקטים צפוי רווח גולמי של כ-100 מיליון ₪.

 

בתחילת החודש החברה דיווחה על קיומם של משאים ומתנים והתקשרויות במספר הסכמים מקדימים לקראת הסכמי שכירות מחייבים לאכלוס נכסיה המניבים. על השוכרים הפוטנציאליים נמנים בנק הפועלים, קופ"ח כללית, סופר פארם, ויקטורי, שופרסל ומקדונלד’ס.

 

עוד ברבעון הראשון הנפיקה החברה מניות בסך 40 מיליון שקל לקבוצת הראל, שהפכה לבעלת עניין והצטרפה בכך לקרן ספרה, בעל עניין נוספת בחברה

 

לקבוצת מור מלאי מבנים בהקמה וקרקעות בהיקף של 820 מיליון שקל ונדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בהקמה בהיקף של 392 מיליון שקל. מקדמות מרוכשי דירות עמדו על 230 מיליון שקל. מזומנים ושווי מזומנים ופיקדונות משועבדים הסתכמו לכ-134 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2021 נמכרו 38 יח"ד ויחידות מסחר וכן קרקעות בהיקף של 70 מיליון שקל ולאחר המאזן ועד מועד הדוח נמכרו 13 יח"ד נוספות.

 

בשנת 2021 יעברו לביצוע כ-1,000 יח"ד עם הכנסות הנאמד בכ-1.3 מיליארד שקל ורווח גולמי של 200 מיליון שקל שטרם הוכר. ברבעון הרביעי לשנת 2021 צפויים נכסיה המניבים של החברה להניב NOI בקצב שנתי של מעל ל-20 מיליון שקל.

 

הנכסים המסחריים הקיימים, בהיקף של 47.9 אלף מ"ר בעת השלמתם בטווח של ארבע שנים, בהנבה מלאה, צפויים להביא להכנסות מדמי שכירות של כ-60 מיליון שקל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה