דוד מיכאל, מנכ"ל שגריר קרדיט: גיא קרן

דוחות כספיים

שגריר: ההפסד הנקי גדל ל-5.6 מיליון ש”ח, לעומת הפסד של 2.8 מיליון ברבעון המקביל

ההכנסות הסתכמו בכ-43.3 מיליון ש"ח, לעומת כ-45.6 מיליון ברבעון המקביל; ה-EBITDA עמד על כ-7 מיליון ש"ח; הרווח הנקי בנטרול GOTO הסתכם לכ-2 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 20/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת שירותי הרכב שגריר, העוסקת במתן שירותים לחברות הביטוח ושיתוף והשכרת רכבים, מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2021 אותו היא מסכמת עם ירידה בהכנסות ועליה בהפסד הנקי, כאשר היא עדיין סוחבת את השפעות מגפת הקורונה על פעילותה.

 

ההכנסות ברבעון הראשון של 2021 הסתכמו בכ-43.3 מיליון ש"ח, קיטון של 5% בהשוואה להכנסות של כ-45.6 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון בהכנסות נובע משחיקה בתעריפים ומשינוי בתמהיל השירותים שנתנה החברה, בין היתר מהשפעות מגפת וירוס הקורונה.

 

הרווח הגולמי הסתכם בכ-8.2 מיליון ש"ח, שיעור של 19.0% מההכנסות בהשוואה לכ-8.3 מיליון ש"ח, שיעור של 18.2% ברבעון הראשון של 2020. הגידול בשיעור הרווח הגולמי מקורו בצריכת שירות רבה יותר ברבעון המקביל אשתקד. החברה מזהה עלייה משמעותית בגודש בכבישים ובצריכת השירות אשר עלולות להשפיע על שיעור הרווח הגולמי בהמשך השנה.

 

ה-EBITDA ברבעון הסתכם בכ-7.0 מיליון ש"ח, בהשוואה לכ-6.9 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

ההפסד הנקי ברבעון עמד על כ-5.6 מיליון ש"ח, בהשוואה להפסד נקי של 2.8 מיליון ש"ח ברבעון הראשון של 2020. ההפסד הנקי כולל הפסדי אקוויטי בגין חברה כלולה בהיקף של כ-7.6מיליון ש"ח הנובע מדוחות גוטו, שגריר הפסיקה לאחד את גוטו החל מהרבעון השלישי לשנת 2020. הרווח הנקי בנטרול הפסדי גוטו מסתכם לכ-2 מיליון ש"ח.

 

יתרת המזומנים ושווי המזומנים של שגריר נכון לסוף הרבעון הסתכמה בכ-60.4 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-22.1 מיליון ש"ח ב-31 במרץ 2020. הגידול נובע מגיוס הון בהיקף של 30 מיליון ש"ח וכן מהפעילות השוטפת של החברה.

 

דוד מיכאל, מנכ"ל קבוצת שגריר : "אנו ממשיכים בתהליך של יישום אסטרטגיית ההתרחבות וגיוון מקורות ההכנסה של הקבוצה, כאשר רק לאחרונה השלמנו את רכישת פעילות האיתור של טרפילוג, אשר צפויה לבוא לידי ביטוי ברבעונים הבאים ואנו מעריכים כי תהווה כלי לצמיחת החברה. בו בעת אנו ממשיכים לתור אחר השקעות נוספות אשר יחזקו את קבוצת שגריר בשוק שירותי הרכב, זאת הודות למאזן חזק ורמות מזומנים גבוהות שברשותנו".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה