גיא ברנשטיין, מנכל פורמולה ומג'יק קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

פורמולה מערכות: הרווח הנקי לבעלי המניות ברבעון הראשון הסתכם ב-12.4 מיליון דולר

ההכנסות המאוחדות עלו ב- 22.8% לשיא של כ- 572.6 מיליון דולר; השלמת עסקת זאפ גרופ תוביל לסינרגיה עם פעילויות אחרות בקבוצת פורמולה בשוק הישראלי בשלב ראשון

חדשות ספונסר 20/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת פורמולה מערכות מדווחת על תוצאות הרבעון הראשון של 2021. תוצאות הרבעון מציגות צמיחה דו-ספרתית בכל המדדים כולל הכנסות, רווח גולמי, רווח תפעולי ורווח נקי.

 

פורמולה מערכות מחזיקה במניות מטריקס (48.9%), סאפיינס (43.9%), מג’יק (45.5%), מיכפל (100%), TSG IT(50%), Insync Staffing Solutions(90.09%), ואופק צילומי אוויר (80%).

 

ההכנסות המאוחדות ברבעון עלו ב- 22.8% לשיא של כ- 572.6 מיליון דולר, לעומת 466.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי המאוחד עלה ב- 22.3% לשיא של כ- 47.5 מיליון דולר, לעומת כ- 38.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי המאוחד המיוחס לבעלי המניות ברבעון הראשון עלה ב-12.7% לכ- 12.4 מיליון דולר, או 0.80 דולר למניה בדילול מלא, בהשוואה ל-11.0 מיליון דולר, או 0.71 דולר למניה בדילול מלא, ברבעון המקביל אשתקד.

 

גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה מערכות: "אנו שמחים לפתוח את שנת 2021 בצורה חזקה ולדווח על תוצאות שיא של כל הזמנים בכל המדדים הפיננסיים (הכנסות, רווח תפעולי, EBITDA ורווח נקי) אשר נרשמו בכל חברות הקבוצה. תוצאות אלו הינן פועל יוצא של יישום מוצלח של האסטרטגיה העסקית שלנו ושל התמודדות יעילה של הנהלות הקבוצה עם מגוון האתגרים שניצבו בפניהן עם פתיחת השנה. אנו מתחילים את שנת 2021 במומנטום חזק ונמשיך במאמצינו לחיזוק מעמדנו כמובילי שוק תוך שימור ערכי החדשנות, המקצועיות והגמישות אשר מאפיינים אותנו."

 

"מטריקס מדווחת על הרבעון הראשון הטוב ביותר בכל הזמנים עם תוצאות שיא בכל המדדים הפיננסיים, וצבר שיא של הזמנות בסכום של כ-4.5 מיליארד ש"ח (גבוה בכ-12.5% מאשתקד). על אף ההאטה הקלה המורגשת מצד העסקים בארה"ב, מטריקס שומרת על מצבת כוח האדם האיכותי שעומד לרשותה בארה"ב ולמעשה נמצאת במוכנות לקראת חזרה להיקף עסקים מלא בארה"ב, עת התאוששות השוק הבינלאומי ממשבר הקורונה.

 

מטריקס משמרת את מעמדה כמובילת שוק בתעשיית ה-IT בישראל ובעולמות של חדשנות וטכנולוגיות צומחות כגון ענן, סייבר, דיגיטל, דאטה, בינה מלאכותית (AI) ועוד. לצד צמיחתה האורגנית, מטריקס מבצעת מיזוגים ורכישות סינרגטיים, המשלימים את הפתרונות המגוונים שיש לקבוצה והם בעלי פוטנציאל צמיחה גדול".

 

"סאפיינס פותחת את שנת 2021 עם הכנסות שיא ברבעון של 110.2 מיליון דולר (צמיחה של כ-22% לעומת הרבעון המקביל אשתקד) ורווחיות תפעולית בשיעור 17.2% (שיפור של 110 נקודות בסיס לעומת הרבעון המקביל אשתקד). הביצועים החזקים של סאפיינס ברבעון הראשון ממחישים את היישום המוצלח של האסטרטגייה לבניית גיוון גלובלי עם פורטפוליו עסקים נרחב, המאפשרת תכנון ואיזון של חלוקת המשאבים, ההשקעות והסיכונים בין אזורים גיאוגרפים ושווקים שונים.

 

סאפיינס אימצה ברבעון תכנית לניהול השקעות בעסקי הליבה של P&C בצפון אמריקה. בעקבות זאת, והן לאור השפעות התפרצות נגיף הקורונה בהודו על עלויות העסקה בטווח הקצר, החברה מעדכנת את תחזית המרווח התפעולי שלה לשנת 2021, לטווח של 17.0%-17.4% בהשוואה לתחזית הקודמת של 17.7%-18.0%.

 

בנוסף, סאפיינס מעדכנת ומעלה את תחזית ההכנסות לשנת 2021 לטווח של בין 459 ל-464 מיליון דולר, בהשוואה לתחזית הקודמת של בין 457 ל-463 מיליון דולר. פורמולה סבורה כי בשל המיקוד האסטרטגי של סאפיינס והביקוש הגבוה למוצרי ביטוח דיגיטליים ולפתרונות טרנספורמציה דיגיטלית, סאפיינס ממוצבת היטב כדי להציג שיפור מתמשך בביצועים פיננסיים."

 

"מג’יק מדווחת גם היא על הרבעון הראשון הטוב ביותר בכל הזמנים עם הכנסות שיא ברבעון של כ-107 מיליון דולר (צמיחה של כ-26% לעומת הרבעון המקביל אשתקד) ורווחיות תפעוליר של כ-14.0% (לעומת כ-12.9% ברבעון המקביל אשתקד). הצמיחה בהכנסות מעידה כי האסטרטגיה של מג’יק לבניית פורטפוליו מוצרים ושירותים נרחב היא נכונה ומספקת בסיס לצמיחה ושיפור בביצועים.

 

מג’יק מעדכנת ומעלה את תחזית ההכנסות השנתית לשנת 2021 לטווח שבין 425 ל-435 מיליון דולר, בהשווא לתחזית הקודמת של 420 ל-430 מיליון דולר. בשל המיקוד האסטרטגי של מג’יק, צעדי הייעול שננקטו לאורך השנה החולפת והביקוש הגבוה לשירותי טרנספורמציה דיגיטלית, מג’יק ממוצבת היטב כדי להמשיך לספק ביצועים פיננסיים חזקים."

 

"קבוצת מיכפל ממשיכה לממש סינרגיות ולהתפתח, עם מחזור הכנסות ברבעון הראשון של כ-25 מיליון ש"ח (צמיחה של כ-29% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, 57% מתוכה צמיחה אורגנית). זהו מיצוב מצוין בדרך להמשך צמיחה ."

 

"טי.אס.ג’י (המוחזקת במשותף על ידי פורמולה והתעשייה האווירית) מסכמת את הרבעון עם יציבות בהכנסות ושיפור של 60% ברווח התפעולי. בימים אלו נעשה שימוש נרחב במערכותיה המתקדמות של טי.אס.ג’י על ידי צה"ל במבצע בעזה, וכן על ידי הרשויות המקומיות בקו העימות אשר משתמשות במערכות השליטה והבקרה המתקדמות של טי.אס.ג’י לניהול המשברים המורכבים איתן הן מתמודדות בימים אלו".

 

"לבסוף, אנו שמחים לקדם בברכה את הצטרפותה של זאפ גרופ, קבוצת אתרי הצרכנות המובילה בישראל, הנהנית ממותג מוביל בשוק הישראלי, ובעלת פתרונות רחבים בתחומי הפרסום, קידום אתרים, דיוור ועוד. פתרונות זאפ גרופ מסייעים לחברות ובתי עסק קטנים ובינוניים לנהל באופן יעיל ומדויק את הקשר המסחרי שלהם עם לקוחותיהם באמצעות כלי פרסום, טירגוט לקוחות ועוד, ובכך לייצר ערך שיווקי ומכירתי משמעותי הנשען על מערך ביג דאטה, מדיה ודיגיטל רחב.

 

רכישתה של זאפ, אשר הושלמה בחודש אפריל 2021, מהווה צעד אסטרטגי נוסף של פורמולה להעצמת יכולותיה למתן ושיווק פתרונות דיגיטליים עסקיים לחברות ובתי עסק קטנים ובינוניים. אנו נפעל ליצירת סינרגיה בין פעילותה של זאפ גרופ לבין פעילויות אחרות בקבוצת פורמולה, בשלב ראשון, בשוק הישראלי, ובהמשך גם נבחן את הרחבת הפעילות אל מעבר לים. 

 

תמורת הרכישה עבור 100% מההחזקות בזאפ גרופ הסתכמה בכ-240 מיליון ש"ח במזומן (כפוף להתאמות על פי ההסכם) ועוד כ-60 מיליון ש"ח נוספים בכפוף לעמידת החברה ביעדי רווח (EBITDA) במהלך השנתיים הראשונות לאחר הרכישה".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה