נתן חץ, מנכל אלוני חץ קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

אלוני חץ עדיין סובלת מקורונה, ה-FFO ירד ב-16%

נתן חץ: "התקופה הקרובה צפויה להיות מאתגרת ותידרשנה התאמות בעקבות ההאטה הכלכלית, אך אנו מאמינים כי תוך שנה שנתיים השווקים יתייצבו ויתאזנו חזרה"

חדשות ספונסר 19/05/2021 12:12

א+א-

קבוצת אלוני חץ מפרסמת היום את תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2021, ומציגה ירידה בהכנסות וברווחים לעומת הקופה המקבילה, כאשר החברה עדיין מושפעת ממגבלות הקורונה והסגרים שהוטלו במדינות בהן היא פועלת.

 

החברה פועלת בתחומי הנדל"ן המניב ואנרגיות מתחדשות בארץ ובחו"ל. בתחום הנדל"ן המניב פועלת הקבוצה בארבעה שווקים עיקריים: ישראל, ארה"ב ובריטניה. בתחום האנרגיות המתחדשות פועלת הקבוצה בשלושה שווקים עיקריים: ישראל, פולין וארה"ב.

 

בישראל מחזיקה הקבוצה בשתי חברות ציבוריות. בתחום הנדל"ן מחזיקה החברה ב-56.7% מחברת אמות העוסקת בנדל"ן מניב. בתחום האנרגיה המתחדשת מחזיקה באנרג’יקס (53.5%). בארה"ב מחזיקה הקבוצה ב-44.2% מ-CARR העוסקת בנדל"ן מניב באזור וושינגטון בוסטון וטקסס.

 

בבריטניה מחזיקה הקבוצה ב-97.0% בחברת Brockton Everlast, חברה פרטית אשר עוסקת ברכישה, יזום, השבחה, הקמה ניהול ותחזוקה של נדל"ן מניב בבריטניה, תוך התמקדות בסקטור המשרדים וה-Life Science באזור מטרופולין לונדון, קיימברידג’ ואוקספורד.

 

ה-FFO המיוחס לבעלי המניות של החברה לרבעון הראשון הסתכם בכ-111 מיליון ש"ח לעומת 132 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, ירידה של כ-16%. הרווח הנקי עמד על 156.9 מיליון שקל ברבעון, בדומה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה בסוף הרבעון הוא 6.53 מיליארד ש"ח, כלומר הון עצמי של 37.79 ש"ח למניה, לעומת כ-6.40 מיליארד ש"ח שהם כ-37.04 ש"ח למניה בתום 2020. יתרות המזומן ומסגרות אשראי בלתי מנוצלות של החברה עומדות על כ-1 מיליארד ש"ח, כשכלל נכסיה של החברה בהיקף של כ-14 מיליארד ש"ח משוחררים משעבוד, מתוכם כ-8 מיליארד ש"ח אחזקות סחירות.

 

מתחילת השנה ועד למועד זה חברות הקבוצה רכשו נכסים בהיקף של 1.8 מיליארד ש"ח ומימשו נכסים בהיקף של 1.6 מיליארד ש"ח. כמו כן, במהלך הרבעון הראשון של השנה השקיעו חברות הקבוצה ביזמות ובפרויקטים בהקמה סך של 0.4 מיליארד ש"ח .

 

במהלך הרבעון ולאחר תאריך המאזן מימשה אלוני חץ את יתרת מניות PSP שהוחזקו על ידה בתמורה לסך של 61 מיליון פרנק שוויצרי (216 מיליון ש"ח). לאחר המכירות האמורות לא נותרו בידי החברה מניות PSP. במקביל, השקיעה החברה בחברות המוחזקות סך של כ-786 מיליון ש"ח.

 

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ מסר: " תוצאות חברות הקבוצה ברבעון הראשון הושפעו בעיקר מהמגבלות השונות שהוטלו במדינות בהם אנו פועלים ומהמשך השפעת משבר הקורונה. בימים אלה אנו חווים חזרה הדרגתית לשגרה, עליה בפניות של שוכרים וגידול בכמות העובדים שחוזרים לעבוד מהמשרדים.

 

חברות הקבוצה המשיכו לקדם את תוכניות הפיתוח ומתחילת השנה רכשו נכסים בהיקף של 1.8 מיליארד ש"ח, מימשו נכסים בהיקף של 1.6 מיליארד ש"ח ובמקביל המשיכו להשקיע ביזמות ובפרויקטים. נכון להיום, בפעילות המשרדים שיעורי הגביה נותרו גבוהים, חידושי חוזים מתבצעים בתנאים דומים לטרום המשבר ונרשמה פגיעה קלה ברמת התפוסות בחלק מחברות הקבוצה.

 

להערכתנו, התקופה הקרובה צפויה להיות מאתגרת ותדרשנה התאמות בעקבות ההאטה הכלכלית, אך אנו מאמינים כי תוך שנה שנתיים השווקים יתייצבו ויתאזנו חזרה. בהמשך לעסקאות שכבר ביצענו בשנה זו, נמשיך לפעול לקידום האסטרטגיה העסקית של חברות הקבוצה תוך מיקוד בהמשך קידום תכניות הפיתוח בכל אחד מהשווקים."

 

בחודש מרץ 2021 קבע דירקטוריון החברה כי בשנת 2021 בכוונת החברה לחלק דיבידנד שנתי מינימאלי בסך של 122 אג’ למניה שישולם ב-4 תשלומים רבעוניים. בהמשך לאמור, קיבל דירקטוריון החברה במאי 2021 החלטה בדבר חלוקת דיבידנד לרבעון השני של שנת 2021 בסך של 30 אגורות למניה (כ-52 מיליון ש"ח) אשר ישולם במהלך חודש יוני 2021.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה