דן מסיקה, מנכ"ל על בד קרדיט: תמיר ארט

מיזוגים ורכישות

על בד רוכשת יצרנית מגבונים לחים ספרדית בתמורה ל-40.5 מיליון יורו

החברה מרחיבה את פעילותה במערב אירופה; העסקה תתבצע 60% במזומן ו-40% בערבות בנקאית ל2-4 שנים; מכירות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-16 מיליון יורו

חדשות ספונסר 19/05/2021 12:12

א+א-

חברת על בד מרחיבה את חטיבת המגבונים שלה באירופה ומדווחת היום על הסכם אסטרטגי לרכישת פעילות לייצור ושיווק מגבונים לחים בספרד תמורת 40.5 מיליון יורו. על בד צופה כי השפעת הרכישה תבוא לידי ביטוי במחצית השנייה של 2021.

 

בהתאם להסכם, על בד תרכוש 100% ממניות חברת Optimal Care S.A., המתמחה בייצור ושיווק של מגבונים לחים לטיפול אישי ולניקיון ביתי בעיקר עבור מותגים ומותגים פרטיים של רשתות באירופה. על בד רואה את הרכישה כסינרגטית לפעילות החברה בתחום ייצור המגבונים והיא נעשית בהתאם לאסטרטגיה הכוללת של החברה להתרחב באמצעות ביצוע רכישות והגדלת נפח פעילות בתחומי הליבה של החברה.

 

הנהלת על בד מעריכה שרכישה זו תגדיל את מכירות החברה במערב אירופה, בדגש על המדינות ספרד, צרפת ופורטוגל, ותאפשר יצירת סינרגטיות במכירת מגבונים בשוק האירופאי והשגת התייעלות לוגיסטית באמצעות רכישת אתר ייצור בסמוך לשווקים מרכזיים.

 

הכנסות Optimal Care ברבעון הראשון של 2021 נאמדות בכ-16 מיליון יורו, שיעור רווחיות EBITDA של החברה נאמד בכ-13% מסך הכנסות החברה. ב-2020, לאור הביקוש הגבוה והחריג למגבונים כחלק מהשפעות מגפת הקורונה, רשמה Optimal Care הכנסות של 71.9 מיליון יורו ו-EBITDA של 10.5 מיליון יורו.

 

סכום התמורה שנקבע בעסקה מתבסס על מו"מ שהחל עוד לפני עידן הקורונה ומשקף את השווי הריאלי אליו הגיעו הצדדים לאחר השלמת תהליך המו"מ.

 

במסגרת ההסכם נקבע כי התמורה תשולם במועד השלמת הרכישה, כך ש-60% ישולמו במזומן, 20% בערבות בנקאית שמועד פירעונה שנתיים לאחר הסגירה ו-20% הנותרים בערבות בנקאית שמועד פירעונה ארבע שנים לאחר הסגירה.

 

במסגרת השלמת הסכם הרכישה, נחתמו הסכמי סודיות ואי תחרות וכן הסכם מתן שירותים על ידי מנכ"ל Optimal Care, שהוא אחד משני בעלי המניות בה, ויישאר בתפקידו גם לאחר השלמת העסקה. לצורך מימון העסקה, על בד נמצאת במו"מ לקבלת אשראי בנקאי לזמן ארוך. עד להשלמת המו"מ תממן החברה את הרכישה ממסגרות האשראי הקיימות.

 

Optimal Care הוקמה ב-2003 ופועלת ממתקניה באזור מדריד, ספרד. החברה מייצרת מגבונים לחים למגוון תחומי פעילות בעיקרן מגבונים לחים לתינוקות, לניקוי וחיטוי ונייר טואלט לח. לחברה כ-300 עובדים באתר ייצור אחד באזור מדריד, והיא משרתת מותגים מובילים באירופה ורשתות שיווק בספרד ובדרום צרפת. החברה היא אחת משני היצרנים הגדולים בספרד.

 

 

מיקי לזר, יו"ר על בד: "אנו גאים מאוד על השלמת הרכישה של Optimal Care, לאחר מאמץ אינטנסיבי מצד הנהלות שתי החברות לאורך קרוב לשנתיים. Optimal Care תחזק מאוד את מעמדנו העסקי והתחרותי ביבשת אירופה ותאפשר לנו להציע את מוצרי החברה ללקוחות חדשים תוך ניצול אופטימאלי של הסינרגיות הרבות הגלומות בפריסה הגיאוגרפית שלנו וביכולות הייצור.

 

על בד עברה בהצלחה תהליך למיקוד עסקי שהחל במכירת פעילות הפאדים וממונף כעת גם באמצעות רכישה אסטרטגית במערב אירופה. האיתנות הפיננסית של על בד לצד הביקושים הגבוהים שאנו מזהים בשוק, בין היתר על רקע שינוי התנהגותי-תרבותי עמוק כחלק מההשלכות ארוכות הטווח של מגפת הקורונה, יאפשרו לחברה להמשיך ולבחון ביצוע רכישות סינרגטיות נוספות שיתמכו בהמשך צמיחה רווחית". 

 

דן מסיקה, מנכ"ל על בד, מסר: "רכישת Optimal Care משתלבת היטב באסטרטגיה החדשה שגיבשנו להגדלת היכולת הוורטיקאלית של על בד בתחום ייצור הבדים, ותאפשר לנו להגדיל את התבססות החברה על ייצור עצמי של חומרי הגלם, מהלך שהוכיח את עצמו מאוד בתקופת הקורונה ואפשר לנו לענות במהירות על הביקושים הגבוהים מצד לקוחותינו.

 

על בד נמצאת בתנופת השקעות באתרי הייצור בהיקף כולל של 15 מיליון יורו, והרכישה הנוכחית מסמלת כי בנוסף להרחבת יכולות הייצור בתחום המגבונים, החברה תתבסס גם על רכישות סינרגטיות כדי לבסס עוד יותר את מובילותה ולמקסם את הפוטנציאל העסקי שאנו מזהים בשווקים ובטריטוריות בהם פועלת על בד". 

  1. מניות בכתבה
  2. על בד

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה