ענת כהן-דייג, נשיא ומנכל קומפיוגן קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

”2021 תהיה שנה חשובה ומרובת אבני דרך עבור קומפיוג’ן”

החברה סיימה את הרבעון הראשון בהפסד של כ-10 מיליון דולר; בקופת החברה כ-120 מיליון דולר; אבני הדרך כוללות הצגת נתונים משני ניסויים לטיפול בגידולים סרטניים ברבעון הרביעי של השנה

פולי טל 13/05/2021 12:12

א+א-

חברת קומפיוג’ן הדואלית העוסקת באימונותרפיה של סרטן בשלבי פיתוח קליניים באמצעות גילוי חישובי של תרופות, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2021  וסיפקה עדכונים על פעילותה ברבעון זה וציוני הדרך שהושגו בו.

 

קומפיוג’ן משתמשת בפלטפורמות חישוביות לפיתוח תרופות. המוצר המוביל של החברה נקרא COM701 והוא נוגדן המיועד לטפל בגידולים מוצקים. המוצר נמצא בניסויים קליניים (שלב 1). בנוסף לחברה מוצר בשם COM902, תרופה לסרטן על בסיס מנגנון בשם TIGIT.

 

דר’ ענת כהן-דייג, מנכ"לית ונשיאת קומפיוג’ן, אמרה, "2021 תהיה שנה חשובה ומרובת פעילות ואבני דרך עבור קומפיוג’ן. במהלך שנה זו אנו מצפים לחלוק נתונים מניסויים קליניים עבור COM701 כמונותרפיה, ובשילובים כפולים ומשולשים, כמו גם מהניסוי הקליני שלנו עבור COM902 כמונותרפיה.

 

נתונים חשובים אלו יתווספו לנתונים הקליניים הקודמים עבור COM701 שהראו תגובות קליניות ממושכות, כולל תגובה מלאה מאומתת באוכלוסיית חולים קשים שלא הגיבו לטיפולים קודמים ובהתוויות שלרוב אינן מגיבות למעכבים של חלבוני בקרת מערכת החיסון. הנתונים שהצגנו עד היום מאששים את בטחוננו כי COM701 פעיל מבחינה קלינית, ושל-PVRIG יש את הפוטנציאל להוות מטרה תרופתית חשובה שלא נוצלה עד כה במרחב האימונו-אונקולוגי".

 

ברבעון הראשון של 2021 עמדו הוצאות המחקר והפיתוח של החברה על  כ-7.3 מיליון דולר, בהשוואה לכ-4.7 בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול נובע בעיקר מהוצאות הקשורות לייצור תרופות ולפעילות קלינית.

 

הוצאות הנהלה וכלליות ברבעון הסתכמו לסך של כ-2.7 מיליון דולר, בהשוואה לכ-2.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול מיוחס בעיקר להוצאות תאגידיות.

 

ההפסד הנקי הסתכם בכ-9.9 מיליון דולר, או 0.12 דולר למניה (בסיסי ובדילול מלא), בהשוואה להפסד נקי של כ-7.1 מיליון דולר, או 0.10 דולר למניה (בסיסי ובדילול מלא) ברבעון המקביל אשתקד.

 

במועד סיום הרבעון הראשון הסתכמו יתרות המזומנים, יתרות הקשורות למזומנים ופיקדונות לטווח קצר וארוך בכ-119.4 מיליון דולר בהשוואה לכ-124.4 מיליון דולר בסיום שנת 2020. לחברה אין חוב.

 

במהלך הרבעון הראשון דיווחה קומפיוג’ן על נתונים מעודדים עבור COM701 כמונותרפיה ובשילוב Opdivo, עם תגובות ממושכות, כולל חולה בעל תגובה מלאה, בסוגי סרטן שלרוב אינם מגיבים למעכבים של חלבוני בקרת מערכת החיסון.

 

בנוסף הודיעה החברה על הרחבת שיתוף הפעולה הקליני עם בריסטול מאיירס סקוייב עם ניסוי שלב 1b להרחבת קבוצות הטיפול ב-COM701 עם Opdivo בחולות עם סרטן שחלות, שד ורירית הרחם וחולים עם סרטן המעי הגס מסוג MSS. הניסוי צפוי להתחיל ברבעון השני של 2021.

 

שיתוף פעולה נוסף שהורחב ברבעון זה הוא עם אוניברסיטת ג’ונס הופקינס על מנת לבחון את הפעילות הביולוגית ומנגנוני הפעולה של חלבון תרפויטי מיאלודי חדש לאימונותרפיה של סרטן שהתגלה על ידי קומפיוג’ן.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה