דוחות כספיים

הרווח הנקי של אל-מור קפץ ברבעון הראשון ב-75%

הכנסות החברה הסתכמו ב-78 מיליון ש"ח לעומת 99 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד; בתחום האנרגיות המתחדשות ההכנסות זינקו פי ארבעה

חדשות ספונסר 13/05/2021 10:55

א+א-

אל-מור חשמל, שבשליטת  רפק תקשורת (50.01%) והמייסדים חיים גרשון ומאיר סרוסי, פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2021. החברה העוסקת בתכנון, בהקמה ובאחזקה של מערכות אנרגיה וחשמל ושל פרויקטי אנרגיה מתחדשת, ממשיכה להפגין תוצאות טובות וסיימה את הרבעון הראשון עם גידול של 75% ברווח הנקי לכ-7 מיליון שקל ביחס לרבעון המקביל אשתקד, בהמשך לרווח נקי של 18.5 מיליון שקל בשנת 2020 (מיוחס לבעלי המניות).

 

במגזר האנרגיות המתחדשות, ממנועי הצמיחה של אל-מור, גדלו ההכנסות לכ-20.2 מיליון שקל, גידול של פי ארבעה ביחס לרבעון המקביל ב-2020. הרווח המגזרי הסתכם בכ-1.7 מיליון שקל, לעומת איזון ברבעון המקביל ב-2020.

 

הגידול בהכנסות וברווח נובע מגידול בצבר ההזמנות והתקדמות בפרויקטים חדשים. פעילות המגזר כוללת הקמת מתקני אנרגיה סולארית פוטו-וולטאית (PV) קרקעיים ועל גגות וכן הסכמי אחזקה לשירותי תפעול ואחזקה, לניטור ותחזוקה שוטפת במתקני האנרגיה.

 

במגזר החשמל הסתכמו הכנסותיה של אל-מור בכ-97 מיליון שקל ברבעון הראשון בהשוואה לכ-102 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המגזרי נותר יציב ברמה של כ-14 מיליון שקל יחד עם עלייה בשיעור הרווחיות הגולמית.

 

פעילות המגזר כוללת בעיקר תכנון, הקמה ואחזקה של פרויקטים להקמת מתקני אלקטרומכניקה - חשמל ואנרגיה, תשתיות תקשורת, חוות שרתים, מתקנים קריטיים, מתקני סלולר, מבני ציבור, מוסדות פיננסים וביטוח, בתי חולים, אצטדיונים ותיאטראות, מחנות צבא, בסיסי חיל האוויר ומוסדות ביטחוניים בעלי סיווג גבוה.

 

במגזר האחרים עלו הכנסות של אל-מור ברבעון הראשון של השנה לכ-15 מיליון שקל – גידול של 50% לעומת הרבעון המקביל ב-2020. הרווח המגזרי הסתכם בכ-300 אלף שקל, בדומה לרבעון המקביל ב-2020. מגזר האחרים כולל פרויקטים בתחום התייעלות אנרגטית, מיזוג אוויר, מערכות בקרת חשמל ממחושבות, אחזקת מתקני אנרגיה סולארית, מכירת מערכות ביו גז ופרויקטי קו-גנרציה.

 

בעקבות שינוי בתמהיל הפרויקטים (התמקדות בפרויקטים קטנים יחסית, אך בעלי רווחיות גבוהה), הכנסותיה הכוללות של אל-מור ברבעון הסתכמו בכ-78 מיליון שקל, לעומת 99 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי של אל-מור הסתכם בכ-13.3 מיליון שקל, בהשוואה לכ-13.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020.

 

במהלך הרבעון רשמה אל-מור שיפור בשיעור הרווחיות הגולמית לכ-17%, לעומת שיעור רווחיות גולמית של 13.9% ברבעון המקביל ב-2020. השיפור ברווחיות הגולמית נבע מסיומם של פרויקטים משולבים, שכללו עבודות הנדסה אזרחית ומיזוג אויר בהיקפים משמעותיים, שבוצעו על ידי קבלני משנה.

 

הרווח התפעולי ברבעון הראשון של 2021 הסתכם בכ-8.4 מיליון שקל, גידול של 27% ביחס לרווח תפעולי של כ-6.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח התפעולי נובע מהשיפור ברווחיות הגולמי, לצד העלייה ברווחי חברות מוחזקות. בעקבות השיפור בפעילות.

 

הרווח לפני מס של אל-מור עלה ברבעון הראשון לכ-9 מיליון שקל, בהשוואה ל-4.8 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד – גידול של כמעט פי שתיים. הונה העצמי של אל-מור הסתכם נכון לסוף מארס 2021 בכ-130 מיליון שקל, לעומת 117 מיליון שקל בסוף מארס 2020.

 

מאיר סרוסי, מנכ"ל אל-מור: "החברה ממשיכה בקו האסטרטגי שקבעה - מיצובה כמובילת שוק בפעילות החשמל, האנרגיה והמערכות, בד בבד עם גידול משמעותי בעולמות האנרגיות המתחדשות"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה