מוטי גוטמן, מנכל מטריקס קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

מטריקס מסכמת את הרבעון הראשון בצמיחה של כ- 28% ברווח הנקי

הכנסות מטריקס הרבעון הראשון גדלו בכ-13.8% לכ-1.1 מיליארד ₪, הרווח התפעולי טיפס בכ-20.4% לכ-1.9 מיליון ₪ והרווח הנקי צמח בכ-28% לכ-55.1 מיליון ₪

חדשות ספונסר 12/05/2021 12:12

א+א- 1

מטריקס פרסמה הבוקר את תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2021 כשהיא ממשיכה להציג צמיחה עם הרבעון הראשון הטוב ביותר של החברה בכל הזמנים ובכל המדדים: הכנסות, רווח גולמי, רווח תפעולי, רווח נקי ו-EBITDA. תוצאות אלו בולטות במיוחד כיוון שרבעון זה מסכם את סיום שנת משבר הקורונה, שהחל בחודש מארס בשנה שעברה, והשפיע רבות על הכלכלה בארץ ובעולם.

 

הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו בכ- 1.1 מיליארד ₪, בהשוואה לכ- 974 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ- 13.8%.

 

הרווח הגולמי הסתכם בכ- 153.6 מיליון ₪ בשיעור כ- 13.9%, בהשוואה לכ- 133.2 מיליון ₪ בשיעור כ- 13.7% אשתקד, גידול של כ- 15.3%. הרווח התפעולי הסתכם בכ- 81.9 מיליון ₪ בשיעור כ- 7.4%, בהשוואה לכ- 68 מיליון ₪ בשיעור כ- 7% אשתקד, גידול של כ- 20.4%.

 

הרווח הנקי הסתכם בכ- 55.1 מיליון ₪ בשיעור כ- 5%, בהשוואה לכ- 43.1 מיליון ₪ בשיעור כ- 4.4% אשתקד, גידול של כ- 28%. השיפור בשיעורי הרווח הגולמי, התפעולי והנקי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, על אף המשך מגמת הביקושים ועליית השכר במגזר התוכנה, נובעים בין היתר כתוצאה מגידול בהיקף הפעילות וחסכונות תפעוליים כתוצאה מהמעבר לעבודה היברידית ועליה בפריון העבודה.

 

ההון העצמי של החברה נכון ל- 31 במארס 2021 עומד על כ- 849.9 מיליון ₪. עם פרסום דוחות הרבעון הודיעה מטריקס על חלוקת דיבידנד בסך 36 מיליון ₪ (58 אג’ למניה), שגם הוא מהווה שיא כל הזמנים לדיבידנד רבעון ראשון.

 

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: "אנחנו מפרסמים הבוקר תוצאות כספיות בהן שוב נשברים שיאים בכל המדדים, ובכללם הצגת הרבעון הראשון הטוב ביותר מאז הקמת החברה. בסוף התקופה המקבילה אשתקד נכפתה על כלל המשק מציאות של חוסר וודאות בשל פרוץ משבר הקורונה. היום, במבט לאחור, אנו גאים על כך שכפי שהתחייבנו - נהגנו באחריות גדולה בתוך הסיטואציה המאתגרת שנוצרה, עם התנהלות פיננסית זהירה והיערכות לכל תרחיש, תוך דאגה ועשייה למען ביטחונם ובריאותם של כל עובדי החברה".

 

לדבריו, "עם התעוררות הכלכלה, בעיקר בישראל, אנחנו מזהים כי ממשיך לעלות הביקוש לשירותים בתחומי דיגיטל, ענן, סייבר, דאטה ומערכות ליבה תפעוליות, תחומים בהם התעצמנו משמעותית בתקופת הקורונה. בתחומים הללו מטריקס עוברת למיקוד על צבר הזמנות ו- ARR – מודל של הכנסות חוזרות, המעניקות לחברה בסיס הכנסות יציב וצומח לטווח ארוך.

 

פתחנו את שנת 2021 עם צבר שיא של הזמנות בסך כ- 4.5 מיליארד ₪, מתוכן כ- 3.9 מיליארד ₪ לשנת 2021 (צמיחה של כ- 12.5% בצבר ההזמנות לעומת אשתקד). במהלך הרבעון האחרון זכתה חברת מטריקס בביצוע מספר פרויקטים משמעותיים וביניהם מכרזים ממשלתיים וביטחוניים-צבאיים ופרויקטים של מיליוני שקלים בתחומי פעילות הליבה של החברה, ובכללם בין היתר פרויקטים בתחומי אבטחת מידע, ענן, דאטה, הטמעת תשתיות טכנולוגיות ופתרונות ארגוניים חדשניים, פרויקטי פינטק ודיגיטל, ERP , CRM ניהול מערכי שרשרת אספקה, ייעוץ ועוד".

 

"בשנת 2021 נמשיך לשלב את הצמיחה האורגנית לצד מיזוגים ורכישות במגזרים בהם אנו שמים דגש מיוחד. אחד המגזרים אותם סימנו כמטרה זה מכבר הוא ענף הבריאות הדיגיטלית וכחלק ממיקוד זה רכשנו החודש את חברת Medi Software (ששינתה את שמה לאחר הרכישה ל- Matrix Medika), המתמחה בליווי מקצה לקצה של חברות המפתחות פתרונות בתחום הרפואה וה- HealthTech.

 

מטריקס פועלת מזה שנים ארוכות בשוק מערכות הבריאות ורואה בו שוק מטרה בעל שיעורי צמיחה גבוהים בשנים בקרובות, בישראל ובחו"ל. ל- Matrix Medika, פוטנציאל צמיחה גדול כפועל יוצא מהשילוב עם הפתרונות המגוונים הנוספים של מטריקס למגזר הרפואי בארץ ובארה"ב".

 

לפי גוטמן, "בזמן שהשוק בישראל חוזר לחיים ולשגרה יחסית מלאה, הפעילות של החברה בארה"ב עדיין חווה פגיעה קלה. האטת העסקים בארה"ב עדיין נמשכת, אם כי בהחלט רואים את סופה הקרב בחודשים הקרובים.

 

בתקופה זו מטריקס בחרה לשמור את כוח האדם המתמחה המעולה שעומד לרשותה בפעילות הענפה בארה"ב, ולא להוציא עובדים לחל"ת או לשחררם, על אף אתגרי המשבר, זאת מתוך אמונה וביטחון כי השוק הבינלאומי צפוי גם הוא להתאושש ולחזור לעצמו במהרה. בכוונת החברה להמשיך ולשרת את לקוחותיה הבינלאומיים במלוא ההיקף ואף להגדיל את היקף עסקיה מולם, כאשר זה יתרחש".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יודעת לספק דוח טוב.. כולל דיבדנד.ה

    מניה אוהבת את הדוח .. רק חבל שנפל ביום כזה (ואחרי אתמול)..|52|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mvk 12/05/2021 14:30