אנרגיה ירוקה

אקופיה תספק מערכות רובוטיות לאתר סולארי באמירויות

היקף העסקה עומד על 3.6 מגה והכנסות מצטברות של כ-400 אלף דולר; החוזה הוא במודל של ליסינג לתקופה של 25 שנה

חדשות ספונסר 12/05/2021 12:12

א+א-

חברת אקופיה העוסקת בפיתוח ומכירה של פתרונות רובוטיים לניקוי מתקנים סולאריים הודיעה היום שתפרוס את הפתרון הרובוטי שפיתחה במתקן סולארי בדובאי.ההתקנה צפויה להתבצע במהלך 2021. היקף העסקה עומד על 3.6 מגה והכנסות מצטברות של כ-400 אלף דולר, מודל ההתקשרות מול הלקוח הוא מודל של ליסינג ל-25 שנה.

 

החיבור בין אקופיה לבין החברה הפעילה בדובאי נוצר באמצעות שגרירות ישראל בניו דלהי ולשכת המסחר ישראל הודו (IFIICC), והא סנונית ראשונה לשיתופי פעולה כלכליים טרילטראליים שנפתחו לכלכלת ישראל באמצעות הסכמי אברהם.

 

הרובוט של אקופיה מדגם-T4 שיותקן על גבי הפאנלים בשדה, מיועד לניקוי לוחות סולאריים במתקנים עוקבים מסוג Single Axis Trackers (SAT). הוא מנקה את שורת הלוחות הסולאריים באמצעות שימוש במיקרו-פייבר ויצירת זרמי אוויר מבוקרים בכדי לדחוף את חלקיקי האבק החוצה מהלוחות הסולאריים.

 

פעולת הניווט של הרובוט מתבצעת באמצעות שימוש בחיישנים ורכיבים טכנולוגיים נוספים, המאפשרים לרובוט לזהות את גבולות הלוחות הסולאריים, תוך תזוזה בין מרווחי הלוחות וניווט בצורה אופטימאלית ויעילה, ובכך הופך את ניקוי הלוחות לאוטונומי לחלוטין ולא מצריך כוח עבודה או מפעילים.

 

לדברי ז׳אן סממה, מנכ״ל אקופיה, ״אקופיה חוברת לאחת משחקניות האנרגיה הגדולות בעולם בהסכם חדש באמירויות וממשיכה להרחיב את פעילותה למדינות חדשות עם פוטנציאל צמיחה משמעותי. החיבור בין החברות, שנוצר באמצעות שגרירות ישראל בניו דלהי ולשכת המסחר ישראל הודו (IFIICC), נותן ביטוי למובילות השוק של אקופיה ומחדד כי השילוב של הניסיון הרב שצברה החברה והאמינות המוכחת של מוצריה לאורך זמן ממצבים אותה כבחירה הטבעית לניקוי רובוטי של לוחות סולאריים בשדות של ספקיות האנרגיה המובילות.

 

האיתנות הפיננסית של החברה כמו גם הניסיון בתחזוקת שדות ענק הינם תנאי הכרחי לעבודה מול גופי האנרגיה המובילים בעולם, ואנו ממשיכים וקושרים היקשרויות ארוכות טווח עם החברות הגדולות בתחום האנרגיה המתחדשת, בהמשך לשורת הלקוחות ושיתופי הפעולה הקיימים כדוגמת EDF, Engie,SoftBank, AES, Fortum, Azure Power ואחרות.

 

מדובר בהסכם ראשון עם ענקית האנרגיה, באתר קטן יחסית בהיקף של 3.6 מגהוואט שצפוי להניב לחברה כ-400 אלף דולר לאורך תקופת ההסכם, ומהווה הוכחת יכולת טכנולוגית ללקוח כמו גם לשחקניות אנרגיה אחרות הפעילות באיזור. תחת הסכם זה, הרובוטים של אקופיה ימכרו במודל ליסינג בו מפעילת האתר משלמת מדי שנה עבור האחזקה והתפעול של הרובוטים באתר, במשך 25 שנה.

 

אין זה יד המקרה שלאחר בחינה של מספר פתרונות רובוטים, בחר הלקוח בפתרון של אקופיה המשלב טכנולוגיה מתקדמת, אמינות מוכחת, פלטפורמת AI מתקדמת המאפשרת ניתור מלא של פעולות הניקוי מרחוק ומתן מענה מיידי ואפקטיבי במקרה של סופות חול, המתרחשות באופן תדיר באזור". 

 

  1. מניות בכתבה
  2. אקופיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה