אנרגיה ירוקה

או.פי סי החלה בעבודות הקמה בפרויקט סולארי בארה”ב

הפרויקט, בהיקף של כ-126 מגוואט, צפוי להגיע להפעלה מסחרית עד לרבעון השלישי 2022; עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-158 מיליון דולר

חדשות ספונסר 12/05/2021 10:03

א+א-

חברת או.פי.סי אנרגיה ממשיכה בהוצאה לפעול של צבר הפרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות של החברת הבת (70%) האמריקנית CPV. ומעדכנת היום על תחילת עבודות הקמה בפרויקט הסולארי Maple Hill שבפנסילבניה, ארה"ב. הפרויקט שיוקם הינו בהספק של 126 מגה וואט DC (100 מגוואט AC), עם אפשרות להרחבה של כ-65 מגוואט נוספים.

 

פרויקט Maple Hill הוא חלק מצבר הפרויקטים באנרגיה מתחדשת של קבוצת CPV שנמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים בהיקף כולל של כ-1,300 מגה וואט, לצד צבר נוסף בתחום האנרגיות המתחדשות בהיקף של כ-1,500 מגה וואט בשלבי פיתוח שונים.

 

עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-158 מיליון דולר, וההפעלה המסחרית שלו צפויה לרבעון השני-שלישי לשנת 2022. השלמת הפרויקט והפעלתו כפופים למספר תנאים, בנוסף לביצוע עבודות ההקמה.

 

גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה: "מאז השלמת רכישת CPV לפני כשלושה חודשים, התנענו כ-290 מגוואט של פרויקטים באנרגיות מתחדשות, הכוללים רכישת מניות שותף המיעוט (30%) בחוות הרוח הפועלת שהקימה CPV - Keenan בהספק 152 מגה וואט, חתימה על הסכם למכירת מלוא החשמל בפרויקט הרוח Rogue’s Wind בהספק 114 מגה וואט, שמועד תחילת עבודות ההקמה בו מתוכנן לרבעון הראשון של 2022, וכעת תחילת עבודות ההקמה בפרויקט Maple Hill.

 

אנחנו מעריכים כי עד סוף השנה נצא לדרך בפרויקט סולארי משמעותי נוסף ובכך נגדיל את היקף הנכסים באנרגיה מתחדשת בכ-450 מגוואט בתוך שנה מהרכישה. אנחנו צופים להמשיך בפיתוח צבר הפרויקטים באנרגיה מתחדשת אשר עומד על כ-2,800 מגוואט, ובתוך שלוש שנים להשוות את היקף הנכסים באנרגיה מתחדשת להספק הקונבנציונאלי של החברה ובסך הכול להגיע להספק מותקן של כ-3,000 מגוואט בארצות הברית.

 

מדיניות הנשיא ביידן ויעדי הפחתת פליטות הפחמן מאיצה באופן משמעותי את פיתוח האנרגיות המתחדשות בארה"ב ואנחנו מאמינים כי יכולות החברה בפיתוח וניהול פרויקטים ממצבים אותנו בחוד החנית של תנופת הפרויקטים".

 

או.פי.סי. אנרגיה השלימה בחודש ינואר האחרון את העסקה לרכישת קבוצת CPV האמריקאית, הפועלת בתחומי החשמל והאנרגיה המתחדשת. לצורך כך גייסה במהלך 2020 ותחילת 2021 כ-2.4 מיליארד שקל בשוק ההון, מתוכו כ-1 מיליארד שקל באג"ח וכ-1.4 מיליארד שקל באקוויטי.

 

פרויקט Maple Hill הוא אחד מהפרויקטים עליהם דיווחה החברה כפרויקט בפיתוח בשלבים מתקדמים. או.פי.סי מחזיקים בכ-70% מה-CPV,יתרת האחזקה הינה בידי גופים מוסדיים ישראלים שלקחו חלק בעסקה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה