מיטק תקים מפעל פיילוט בבלגיה לייצור שומן עוף מתורבת

מטרת מפעל הפיילוט לייצר שומן עוף מתורבת בעזרת טכנולוגיות שפותחו על ידי Peace of Meat, שנרכשה על ידי מיטק מוקדם יותר השנה

חדשות ספונסר 11/05/2021 12:32

א+א- 1

חברת מיטק המפתחת טכנולוגיות לייצור וגידול מוצרי בשר מתורבתים, מדווחת היום על כוונותה להקים ולתפעל מפעל פיילוט בבלגיה ב-2022 לייצור שומן עוף מתורבת בקנה מידה נרחב.

 

תוכנית זו תואמת את החזון של מיטק להציע טכנולוגיה לייצור בשר מתורבת ובר קיימא. החברה תקים את מפעל הפיילוט, שמטרתו לייצר שומן עוף מתורבת בעזרת הטכנולוגיות שפותחו על ידי Peace of Meat, שנרכשה על ידי מיטק מוקדם יותר השנה. מפעל הפיילוט יאפשר ייצור שומן מתורבת וכן הצגת היכולות הטכנולוגיות לשותפים אסטרטגיים.

 

הפוטנציאל בייצור השומן המתורבת של החברה מתבטא בשיפור בערכי הטעם, המרקם והערכים התזונתיים של תחליפי בשר מן הצומח. מוצרי המזון ההיברידיים אשר יתקבלו, המורכבים מתחליפי בשר מן הצומח ורכיבי בשר מתורבת, יציעו מוצר ’בשרני’ יותר עבור הצרכנים לעומת תחליפי בשר העשויים רק מרכיבים מן הצומח. החברה תמשיך לעסוק בפעילויות פיתוח טכנולוגיות מזון אשר ישפרו וישדרגו את שילוב השומן המתורבת לכדי מוצרים סופיים לצרכן.

 

כחלק מהמודל העסקי, המפעל יציג את יכולותיה של מיטק בפני לקוחות פוטנציאליים, בכדי למכור רישיונות להשתמש בקניין הרוחני לייצור בשר מתורבת, שיכלול בין השאר את קווי התאים לייצור, תהליכים ביולוגיים מתקדמים וטכנולוגיות ייצור בקנה מידה תעשייתי ללקוחות B2B אשר ירצו לקחת חלק בתעשיית הבשר המתורבת.

 

ייצור שומן עוף מתורבת בקנה מידה נרחב יהווה אבן דרך מרכזית עבור מיטק. החברה שואפת לזרז את כניסתה לשוק בזמן שהיא מפתחת במקביל תהליך תעשייתי לגידול וייצור נתחי בשר אמיתיים, כמו סטייק או חזה עוף, באמצעות טכנולוגיית הדפסת תלת מימד.

 

שרון פימה, מנכ״ל מיטק, אמר: "כחלק מהתוכנית לכניסה לשוק, אנחנו מאמינים שהשומן המתורבת הוא תוסף מבטיח ביותר שיכול לשפר את הטעם, המרקם והערכים התזונתיים של תחליפי בשר מן הצומח, אשר הינם נתח משמעותי בשוק תחליפי הבשר".

 

"אתגר מרכזי העומד בפני תעשיית הבשר המתורבת הוא ייצור חסכוני. הקמת המפעל כחלק מתוכנית הפיילוט מהווה צעד משמעותי בהשגת עלות המקבילה לעלות בשר קונבנציונאלי, כמו גם במימוש החזון של מיטק ל"מפעל העתיד" - הכולל תשומות, תהליכים וציוד העומדים בבסיס מפעל לייצור בשר מתורבת."

 

דירק פון היינריכסהורסט, מנכ"ל ומייסד Peace of Meat, אמר: "הקמת מפעל הפיילוט, לייצור שומן העוף המתורבת הוא אבן דרך משמעותית מאוד. באמצעותו נדגים תהליך ייצור פונקציונאלי ללקוחות ה-B2B המעוניינים לכלול מרכיבים מתורבתים במוצריהם. מפעל זה יהווה מודל טכנולוגי עבור מתקני ייצור עתידיים בקנה מידה גדול עוד יותר."

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לדעתי מאוד מעניין ,כי זאת לא מעבדה

    והשומן הזה מאוד חשוב בקוביות של התוספת לכל מיני בישולים.אני לא שף ולא בטיח ,צריך לבשל לעצמי בצורה בסיסית, ושמתי לב שהתוספת הזאת (קוביות עוף)די שומנית.אבל אני לא מומחה ולא כימאי ,סתם אחד.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    benyy 11/05/2021 12:42