אנרגיה ירוקה

סולאיר רכשה זכויות להקמת 9 פרויקטים פוטו-וולטאיים באיטליה

ההספק הכולל של הפרויקטים עומד על כ-159 מגה-וואט; היקף ההכנסות השנתי החזוי הוא כ-11.5 מיליון יורו בשנת ההפעלה הראשונה

חדשות ספונסר 11/05/2021 12:15

א+א-

סולאיר אנרגיות מתחדשות, שהונפקה בפברואר השנה בבורסה בתל אביב, מודיעה הבוקר על התקשרות בהסכמי מסגרת למימוש זכויות לפיתוח והקמת 9 פרויקטים פוטו וולטאים חדשים באיטליה בהיקף של כ-159 MW בתמורה לכ-6.4 מיליון יורו, בהתאם למפתח של 40 אלף אירו עבור כל 1 מגה וואט שייכלל בפרויקטים.

 

על פי תחזיות החברה הפרויקטים הנמצאים במחוז ברינדיסי באיטליה צפויים להכניס בשנת הפעילות הראשונה, כ-11.5 מיליון יורו, EBITDA של כ-8.97 מיליון יורו ו-FFO של כ-7.1 מיליוני יורו. לשנת ההפעלה הראשונה של הפרויקטים, שצפויה במהלך שנת 2023.

 

כמו כן, החברה דיווחה על התקשרות חדשה בהסכם לרכישת פרויקט פוטו-וולטאי בהספק של כ-50 מגה-וואט בפולין, במסגרת פלטפורמת ייזום עם שותף מקומי, עליה דיווחה החברה בראשית חודש אפריל השנה. יצוין שנכון למועד זה, רכישת הפרויקט בוצעה ע"י השותף בלבד, ואולם הוסכם בין הצדדים כי הזכויות בחברת הפרויקט יומחו לתאגיד משותף בין הצדדים שיוקם בתקופה הקרובה.

 

אלון שגב, מנכ"ל סולאיר אנרגיות מתחדשות: "אנחנו ממשיכים ביישום התוכנית האסטרטגית שלנו בכל מדינו היעד ולהרחיב את השווקים למדינות אטרקטיביות נוספות כמו פולין. השלמת רכישת הזכויות בפרויקטים נוספים באיטליה צפויה להגדיל משמעותית את הכנסות החברה החזויות לשנים הקרובות.

 

החברה מתמקדת ברכישת זכויות בפרויקטים אטרקטיביים הנמצאים בשלבי ייזום שונים כדי להנות מתשואות יזמיות, זאת באמצעות הכרות רבת שנים עם השותפים המקומיים ושווקי היעד, והכל באמצעות שליטה מלאה בפיתוח הפרויקטים ובכל שרשרת הערך."

 

זכויות הפרויקטים באיטליה, בהיקף של 159 מגה וואט, שנמצאים בשלבי ייזום, נרכשו על ידי החברה באמצעות על ידי Energy Intersol 1, S.L. ו-Energy Intersol 2, S.L, שתי חברות ספרדיות ש-47.43% מהונן מוחזק (בשרשור) על ידי סולאיר והן נמצאות בשליטתה. הזכויות ירכשו תמורת כ-6.4 מיליון אירו, בהתאם לאבני דרך שנקבעו בהסכמים ובכפוף למספר תנאים מתלים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה