ירידות שערים בבורסה המקומית, תל אביב 125 יורד 1.3%

מדד הנפט נופל 2.25%; אנרג’יקס נופלת 4.7% אחרי הדוחות; אלוט מזנקת 5%; גילת נחלשת 3.7%; מגמה שלילית באירופה, דקס נופל 2%; ירידות של עד 1.3% בחוזים העתידיים

מערכת ספונסר 11/05/2021 12:11

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת בירידות שערים בצל סבב הלחימה בעזה שהסלים אמש, ולאחר נעילה שלילית בניו יורק. החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים לפי שעה על ירידות בפתיחה. הבורסות באירופה ננעלו אתמול ביציבות עם נטייה לעליות ובאסיה כעת ירידות ברוב במדדים המרכזיים. בתל אביב ננעל אתמול המסחר באדום; מדד ת"א 35 נסחר הבוקר בירידה של כ-1.1%, מדד הבנקים יורד בשיעור זהה ומדד ת"א 90 יורד 1.7%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 ובפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ שחוזרת בפער שלילי של 3.12% ומניית אורמת טכנו בפער שלילי של 1.39%.

אתמול דווח כי חברת IMC השלימה גיוס הון ראשון בנאסד״ק. החברה מגייסת מעל 110 מיליון שקלים (35 מיליון דולר) ממשקיעים מוסדיים אמריקאים וישראלים, ומדווחת על ביקוש עודף לגיוס.

IBI: "פעילות המשק הישראלי ממשיכה להשתפר”. בסקירת מאקרו של בית ההשקעות צויין כי "השיפור בפעילות המשק נותן אותותיו גם בשיפור בגירעון בתקציב המדינה".

סיוה מדווחת על גידול של 8% בהכנסות הרבעון הראשון ל-25.4 מיליון דולר. ההפסד הנקי על בסיס GAAP הסתכם ב - 3.6 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של 1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

קומפיוג’ן מרחיבה את שיתוף הפעולה המחקרי עם אוניברסיטת ג’ונס הופקינס. מטרת שיתוף הפעולה לחקור ולפתח מטרה תרופתית חדשה שהתגלתה על ידי קומפיוג’ן לצורך פיתוח אימונותרפיה לסרטן.

יוניבו יחד עם DNA Genetics האמריקאית יבנו יחד מותג בינלאומי משותף. במסגרת ההסכם DNA Genetics תעשה שימוש בחוות עמית של יוניבו לגידול גנטיקות הקנאביס שלה. עבור חברת הקנאביס האמריקאית מדובר בדריסת רגל ראשונה בשוק הישראלי.

משטרת ישראל בחרה בפוינטר מקבוצת פוורפליט לניהול צי הרכב שלה. בכך מצטרפת המשטרה למגן דוד אדום ושירותי כבאות והצלה שכבר בחרו בפתרון של פוינטר. צי הרכבים של המשטרה כולל 7,500 רכבים; החוזה נחתם לארבע שנים.

שיא של 5.4 מיליארד ש”ח בהנפקות אג”ח קונצרני בחודש אפריל. 24 הנפקות אג"ח קונצרני התבצעו בחודש זה, לעומת 15 הנפקות באפריל 2020; היקף ההנפקות המצטבר בחודשים ינואר-אפריל 2021 הסתכם בכ-16.7 מיליארד ₪.

כלכלי לאומי: "הביקוש לדלק צפוי לעלות במהלך הקיץ, מחיר הנפט יישאר סביב רמתו הגבוהה. עלייה עתידית בייצור הנפט בעולם עלולה להכביד על מחיר הנפט ובהתאם לכך, החוזים העתידיים צופים שמירה על סביבת המחירים הנוכחית בטווח הקצר וירידה מסוימת בטווח הבינוני והארוך".

קוויקליזארד חתמה על הסכם הפצה באוסטרליה וניו זילנד. על פי ההסכם המפיץ ייצר קשר בין החברה לבין שותפים עסקיים שלו שהם לקוחות קצה שעשויים להיות מעוניינים בשירותיה של החברה; ההסכם לשנה ויתחדש באופן אוטומטי.

אמות: ה NOI - ירד ל - 177 מיליון ש”ח בגלל הקלות לשוכרים בסגר השלישי. ה- FFO הרבעוני ירד ב - 11% והסתכם ב - 126 מיליון ₪. תחזית החברה לא השתנתה ל-2021, עם FFO צפוי של 545 מיליון ₪.

מג’יק מסכמת רבעון עם עלייה של כ-26% בהכנסות לשיא של 107.3 מיליון דולר. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון הראשון עלה בכ - 28.9% לכ - 7.5 מיליון דולר; החברה מעלה תחזיות להמשך השנה לטווח של 425 - 435 מיליון דולר.

 אינטרקיור בתוצאות מקדמיות: ההכנסות הגיעו לשיא של 33 מיליון ₪. החברה מציגה צמיחה של פי 8 בהכנסות הרבעון הראשון בהשוואה לרבעון המקביל ושל 22% לעומת הרבעון הקודם; מגמת הצמיחה בהכנסות צפויה להימשך ברבעון השני ולאורך שנת 2021.

ציון קינן ואייל לפידות חוברים לאיש העסקים משה חוגג וישקיעו בקמן קפיטל. לאחרונה הודיעה קמן כי חוגג רוכש את השליטה בה והיא תרכז את השקעותיו בתחום הבלוקצ’יין והמטבעות הדיגיטליים.

נופר אנרגיה נכנסת לשוק האנרגיות המתחדשות בארה”ב. החברה מנהלת מו"מ לרכישת 67% מהזכויות בקבוצת חברות העוסקות בייזום, פיתוח והקמה של פרויקטים סולאריים על גגות מבנים מסחריים ומערכות אגירה בארה"ב תמורת כ-91 מיליון דולר.

הממונה על התחרות אישרה את מיזוג אלטשולר שחם-פסגות. הרשות מאמינה שהמיזוג אינו צפוי לפגוע בתחרות בתחומי הפנסיה, הגמל וההשתלמות. האישור מצטרף לאישורים שכבר התקבלו מהממונה על שוק ההון, דירקטוריון הבורסה ורשות ניירות ערך.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה