ענת כהן-דייג, נשיא ומנכל קומפיוגן קרדיט: יח"צ

קומפיוג’ן מרחיבה את שיתוף הפעולה המחקרי עם אוניברסיטת ג’ונס הופקינס

מטרת שיתוף הפעולה לחקור ולפתח מטרה תרופתית חדשה שהתגלתה על ידי קומפיוג’ן לצורך פיתוח אימונותרפיה לסרטן

חדשות ספונסר 10/05/2021 12:12

א+א-

חברת קומפיוג’ן הדואלית, חברה לאימונותרפיה של סרטן בשלבי פיתוח קליניים וגילוי חישובי של תרופות, הודיעה היום שהיא מרחיבה את שיתוף הפעולה המחקרי עם אוניברסיטת ג’ונס הופקינס כדי לחקור את הביולוגיה של חלבון מטרה תרופתית מיאלואידי חדש שהתגלה בשיטות חישוביות על ידי קומפיוג’ן.

 

ניסויים פרה-קליניים ראשוניים מעידים על הפוטנציאל של חלבון זה לשמש כחלבון מיאלואידי חדש המשפיע על מערכת החיסון, שכן היעדרו של חלבון זה במודל חיה הראה עיכוב משמעותי בצמיחת גידולים.

 

המחקר, בראשות דר’ ג’לאני צ’ינלו זריף, פרופסור חבר לאונקולוגיה ובראשות דר’ דרו פדרול, פרופסור לאונקולוגיה, שניהם מבית הספר לרפואה שבאוניברסיטת ג’ונס הופקינס, יבחן את הפעילות הביולוגית ומנגנון הפעולה של חלבון חדש זה, שמתבטא בתאים מיאלואידיים ובמיקרופאגים במגוון סוגי סרטן. בהמשך, צפויה תכנית המחקר להעמיק את ההבנה לגבי תפקידו של החלבון בסוגי סרטן שונים.

 

דר’ ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג’ן, אמרה, "אנו ממשיכים להשקיע בתוכניות הפיתוח שלנו שנמצאות בשלבים מוקדמים, שמהוות עתודה לצנרת התרופות שלנו ונמצאות בעדיפות גבוהה עבור קומפיוג’ן.

 

שיתוף הפעולה שלנו עם אוניברסיטת ג’ונס הופקינס מילא תפקיד חשוב בפיתוח של התוכנית הקלינית שלנו, COM701, ואנו נלהבים כעת להרחיב שיתוף פעולה זה כדי להעמיק את ההבנה הביולוגית שלנו לגבי המטרה המיאלואידית החדשה, שנבחרה מצנרת התרופות שנמצאות בשלבי פיתוח מוקדמים של החברה.

 

אנו מקווים שמחקרים אלו יספקו בסיס ביולוגי איתן שיתמוך בפיתוח העתידי של חלבון תרפויטי חדש בעל פוטנציאל להיות ראשון מסוגו זה, דבר שעשוי לגוון את צנרת התרופות האימונו-אונקולוגיות שלנו ולספק אפשרות טיפול חדשה עבור חולי סרטן".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה