אנרגיה ירוקה

נופר אנרגיה נכנסת לשוק האנרגיות המתחדשות בארה”ב

החברה מנהלת מו"מ לרכישת 67% מהזכויות בקבוצת חברות העוסקות בייזום, פיתוח והקמה של פרויקטים סולאריים על גגות מבנים מסחריים ומערכות אגירה בארה"ב תמורת כ-91 מיליון דולר

חדשות ספונסר 10/05/2021 10:21

א+א-

בהתאם לתוכניתה האסטרטגית, ולאחר כניסתה לפעילות בספרד ובאיטליה במהלך החודשים האחרונים, ממשיכה נופר אנרגיה להרחיב את נוכחותה הגלובאלית, ונכנסת לראשונה לפעילות בשוק האנרגיות המתחדשות בארה"ב.

 

החברה מדווחת כי היא מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת 67% מהזכויות בקבוצת חברות העוסקות בייזום, פיתוח, רישוי, תכנון, ניהול, הקמה והחזקה של פרויקטים סולאריים על גבי גגות מבנים מסחריים ומערכות אגירה בארה"ב תמורת סך כולל של כ-91 מיליון דולר.

 

חברת המטרה מתמקדת בשיתופי פעולה עם גופים עתירי נדל"ן מסחרי, בהקמת מערכות סולאריות על גגות נכסיהן ובמכירת החשמל המיוצר בהן לשוכרי חברות הנדל"ן. זהו סגמנט המאופיין ברווחיות ובתשואות גבוהות משמעותית מהמקובל בשוק, כאשר תעריף מכירת החשמל במערכות אלו מבוסס על תעריף ה-Retail, הגבוה משמעותית מתעריפי ה-Wholesale שהוא התעריף הסיטונאי המקובל בהסכמי PPA.

 

התעריף הממוצע של המערכות המחוברות של חברת המטרה עמד בשנת 2020 על כ-19 סנט לקוט"ש מיוצר. בנוסף, חברת המטרה מתמקדת בעיקר באזורים בהם תעריפי החשמל ו/או מחירי התעודות הירוקות גבוהים מהממוצע בשוק.

 

להערכת החברה, המודל של חברת המטרה, שיתופי הפעולה עם חברות הנדל"ן והסינרגטיות הגבוהה בין הפעילות של נופר בשוק הגגות בישראל לאלו של חברת המטרה בארה"ב, יביאו להרחבה של פורטפוליו הפרויקטים של האחרונה ולהקמה של מאות מגה-וואטים נוספים בתשואות גבוהות במהלך השנים הקרובות.

 

כיום מחזיקה חברה המטרה בפורטפוליו פרויקטים סולאריים ומערכות אגירה בהפעלה מסחרית, הקמה, לקראת הקמה ורישוי בהספק כולל של כ-82 מגה-ואט. בנוסף, התקשרויות ושיתופי פעולה של חברת המטרה עם מספר רב של גופים מובילים עתירי נדל"ן מסחרי צפויים לאפשר הקמת מאות מגה-ואטים נוספים במהלך השנים הקרובות.

 

בהתאם למשא ומתן ומזכר הבנות שנחתם בין הצדדים, החברה תשלם כ-91 מיליון דולר ארה"ב כנגד רכישת 67% מהזכויות בחברת המטרה. כספי ההשקעה יועמדו כהשקעה, העמדת הלוואות לחברת המטרה ורכישת זכויות מבעלי מניות של חברת המטרה, וישמשו אותה למימון פעילותה השוטפת והשלמת הקמתו של פורטפוליו פרויקטים בבעלותה ב-Equity IRR גבוה שלא יפחת מ-13.5%.

 

העסקה היא כאמור מהלך כניסה של נופר לפעילות בשוק האמריקאי, המבוצע בהתאם לאסטרטגיית הרחבת הפעילות לשווקים חדשים, בין היתר תוך התמקדות בסגמנט הסולארי המסחרי (I&C), אשר על-פי ההערכות צפוי לגדול בשנת 2021 ב-25% בהשוואה לשנת 2020, בין היתר, כתוצאה ממדיניותו של נשיא ארה"ב ג’ו ביידן ביחס לקידום אנרגיות מתחדשות, ובפרט הארכת הטבות המס הפדראליות שבוצעו בסוף 2020.

 

עופר ינאי, יו"ר נופר אנרגיה: "לאחר בחינה של השוק האמריקאי, איתרנו חברה מעניינת ואטרקטיבית בעלת מאפיינים דומים מאוד ל"נופר אנרגיה" בדגש על ההתמקדות בפרויקטים בעלי רווחיות גבוהה ותשואה עודפת משמעותית, אשר יישומם מצריך סט יכולות ייחודי. במהלך בדיקת חברת המטרה, התרשמנו עמוקות מאיכות צוות המנהלים והעובדים, מהמודל העסקי הייחודי שפיתחו, ממערכת ההתקשרויות עם חברות הנדל"ן, ומהמהלכים שביצעו בשוק הגגות באופן שמזכיר מאוד את פעילותה של נופר אנרגיה בישראל.

 

אנו נכנסים לפעילות בשוק שנמצא ערב קפיצת מדרגה משמעותית מבחינת היקף הפעילות, ורוכשים חברה מובילה בסגמנט המאופיין בתעריפים גבוהים הנמצא בליבת ההתמחות שלנו. הסינרגיה הגבוהה בין שתי החברות צפויה להביא במהלך השנים הקרובות להקמת מאות מגה-וואטים בתעריפים גבוהים, אשר משמעותם הצפת ערך של מעל למיליארד ₪ לחברת המטרה ולנופר אנרגיה.

 

נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה: "כחלק מיישום התוכנית האסטרטגית בנוגע לכניסה לפעילות בארה"ב, ניהלנו במהלך החודשים האחרונים הליך סדור שכלל למידה מדוקדקת של השוק האמריקאי, בחינה מפורטת של מספר חלופות לרכישה ולהשקעה וניהול מגעים קדחתניים עם חברות פוטנציאליות.

 

בסופו של דבר, בחרנו את חברת המטרה לאחר שהשתכנענו מעל לכל ספק שהשילוב בין הסגמנט הרווחי בו היא פועלת, המודל העסקי הייחודי שפיתחה, הרמה הגבוהה של מנהליה ועובדיה וכן הסינרגיה לפעילותה ולניסיונה של נופר אנרגיה בתחום הגגות הסולאריים יביאו לצמיחה אדירה, ליישום מאות מגה-וואטים בתשואה דו-ספרתית במהלך השנים הקרובות, ולזינוק משמעותי בשווי חברת המטרה.

 

נמשיך לשקוד על הרחבה והעמקה של אחיזתנו הגלובאלית באמצעות כניסה לחברות עם פוטנציאל צמיחה גבוה, הפועלות בסגמנטים המאופיינים ברווחיות גבוה ובעלות סינרגיה לפעילותה של נופר אנרגיה כגון העסקה הנוכחית וההשקעה שביצענו לפני מספר חודשים בחברת סאנפריים האיטלקית הפועלת בשוק הגגות האטרקטיבי באיטליה, המאופיין בתעריפים גבוהים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה