דוחות כספיים

בזן מחלימה מהקורונה: הרווח הנקי ברבעון הראשון עמד על 55 מיליון דולר

הכנסות החברה הסתכמו ב-1.27 מיליארד דולר, ירידה של 10% מהרבעון המקביל; נמשכת ההתאוששות בתוצאות מגזר הזיקוק עם EBITDA מנוטרל של 12 מיליון דולר

חדשות ספונסר 09/05/2021 09:55

א+א-

בתי זיקוק לנפט (ת"א: בזן), תשלובת הזיקוק והפטרוכימיה, מפרסמת היום את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2021 ומציגה ירידה בהכנסות, ומעבר לרווח נקי בשורה התחתונה.

 

הכנסות החברה הסתכמו ברבעון הראשון ב-1.277 מיליארד דולר, ירידה של כ-10% לעומת הרבעון המקביל, אז הסתכמו ההכנסות ב-1.4 מיליארד ש"ח. החברה מציינת כי בתעשיית הזיקוק והפטרוכימיה הגורם העיקרי המשפיע על תוצאות הפעילות אינו מחזור ההכנסות, אלא מרווחי הזיקוק והפטרוכימיה, שהם ההפרש בין ההכנסות ממכירת סל המוצרים לבין עלות חומרי הגלם שהחברה רוכשת.

 

מרווח הזיקוק המנוטרל שמציגה החברה ברבעון זה עומד על 4.3 דולר לחבית, סכום המהווה עליה של כ-2.6 לעומת מרווח זיקוק של 1.7 דולר לחבית ברבעון הראשון בשנת 2020.

 

בשורה התחתונה החברה עברה ברבעון זה לרווח נקי של 55 מיליון דולר, מול הפסד של 146 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בנוסף, החברה מציגה EBITDA מנוטרל מאוחד של 74 מיליון דולר.

 

משה קפלינסקי, מנכ"ל קבוצת בזן: "בזן מתחילה את שנת 2021 ביציאה הדרגתית ממשבר הקורונה ומסכמת את הרבעון הראשון של השנה עם EBITDA מנוטרל מאוחד של 74 מיליון דולר ורווח נקי של 55 מיליון דולר.

 

מגזר הפולימרים, שנהנה מרוח גבית של סביבה מאקרו כלכלית חיובית, הפגין חוזקה מרשימה עם EBITDA של 59 מיליון דולר. כמו כן, נמשכת מגמת ההתאוששות בסביבה העסקית של מגזר הזיקוק שסיים את הרבעון עם EBITDA מנוטרל של 12 מיליון דולר חרף הסגר השלישי שהוטל בישראל בתחילת רבעון זה.

 

במהלך הרבעון חברת דירוג האשראי מעלות S&P הותירה את הדירוג של בזן בקבוצת ה- Aזאת למרות השנה המאתגרת שעברנו בעקבות משבר הקורונה והשפעותיו על תוצאות הקבוצה. השארת דירוג בזן בקבוצת ה-A מעידה יותר מכל על חוסנה של הקבוצה והיכולת שלה לנצל גם בתקופות משבר את הגמישות התפעולית והמסחרית, ולבצע את ההתאמות הנדרשות לשמירה על הנזילות והחוסן הפיננסי שלנו.

 

לאחרונה פרסמה ועדת המנכ"לים הממשלתית את טיוטת מסקנותיה בנוגע לעתיד מפרץ חיפה. מהמסקנות הראשוניות עולה, כי הועדה הבינה את החשיבות של הבטחת רציפות התפקוד במשק האנרגיה, והמליצה להקים צוות ייעודי שיקיים מו"מ משותף עם התעשייה, בשיתוף פעולה הדדי, כדי לתכנן יחד את עתיד המפרץ".

 

ההון העצמי של החברה הסתכם בסוף הרבעון ב-1.1 מיליארד דולר והחוב הפיננסי של החברה הסתכם ב-738 מיליון דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה