המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה 0.52% ומדד ת"א 90 עלה בשיעור של 1.34%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הנפט והגז בלט כשזינק כ – 2.3%, הנדל"ן עלה כ - 1.50%

מערכת ספונסר 05/05/2021 17:56

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית. מדד ת"א 35 עלה 0.52%, ת"א 125 עלה בשיעור של 0.76% ומדד ת"א 90 עלה 1.34%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז הוביל את העליות כשטיפס 2.27%, מדד הנדל"ן עלה 1.45%, מדד התקשורת עלה 1.34% מדד הביומד עלה 1.08% ומדד הבנקים עלה 0.90%.

מניות איי.סי.אל, פועלים, לאומי, חברה לישראל וקבוצת עזריאלי, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות שופרסל, טבע ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אקוואריוס מנוע שעלתה 7.5%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אודיוקודס, מקס סטוק, גילת, קבוצת עזריאלי, קרור, אלקטרה נדל"ן והבורסה לניע בתא.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית סאפיינס שירדה 6.5%, ואחריה ירדו מניות טבע, פרשמרקט, אקופיה, קמטק, אילקס מדיקל, אוגווינד ופורמולה מערכות.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.64 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בעליות של רוב השערים המרכזיים, באירופה מסכים ירוקים.

פורסייט: רייל ויז’ן חתמה על הסכם לאספקת מערכת אבטיפוס לרשת רכבות משא כבד אוטונומיות, למרחקים ארוכים. הרשת תרתום את הטכנולוגיה של רייל ויז’ן למניעת התנגשויות.

קבוצת אשטרום דיווחה על הקדמת הרווחים של סיטי פס בגין Buyback לרכישת הקו האדום של הרכבת הקלה בירושלים. החברה צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות של החברה) בסך של כ - 494 מיליון ש"ח בגין ה -Buyback.

Wix דיווחה כי היא רוכשת את Rise.ai הישראלית, המספקת שוברי מתנה ופתרונות ליצירת מערכת יחסים מתמשכת בין בעלי חנויות אונליין ללקוחותיהם.

טבע מכריזה על אסטרטגיית איכות סביבה, התנהלות חברתית וממשל תאגידי. החברה הגישה דו"ח הכולל יעדים חדשים, כמו השקת תכניות להגדלת הגישה לתרופות ברחבי העולם עד שנת 2025 והפחתה של פליטת גזי החממה מסוג 1 ו - 2, בהיקף של 33% עד שנת 2030.

פוורפליט דיווחה על הכנסות בגובה 29 מיליון דולר ברבעון, בהשוואה ל - 30.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות הרגילות הסתכם ב - 3 מיליון דולר או 9 סנט למניה רגילה בדילול מלא, שיפור בהשוואה להפסד נקי של 4.5 מיליון דולר או 16 סנט למניה רגילה.

מוביליקום גייסה כ - 10 מיליון ₪ מפסגות בית השקעות. החברה הישראלית הנסחרת בבורסת אוסטרליה תשתמש בתורת ההשקעה למימוש אסטרטגיית הצמיחה שלה.

עלייה קלה נרשמה במספר הנוסעים לחו”ל באפריל למרות המשך משבר הקורונה בעולם. 124 אלף אנשים טסו במהלך אפריל מהארץ, עלייה משמעותית לעומת 3,000 טסים בלבד באפריל 2020, אך רחוק מתקופת טרום הקורונה בשנת 2019, אז טסו כ - 840 אלף בני אדם בחודש זה.

הראל רוכשת את חברת הביטוח שירביט. אחרי מתקפת הסייבר שאיימה על שירביט, חתמו החברות על מזכר הבנות הכפוף לאישור רשות התחרות ורשות שוק ההון; תמורת העסקה מוערכת בכ - 100 מיליון ₪.

 מלם תים רוכשת את חברת פולאר טכנולוגיות. החברה נותנת שירותי ארכיטקטורה ומימוש בסביבת הענן הציבורי של מייקרוסופט. היקף הרכישה מוערך במיליוני ₪.

בורסת תל אביב מפצלת את ענפי הטכנולוגיה והפיננסים. גל ההנפקות החדשות ששוטף את הבורסה מייצר תתי-ענפים חדשים. הבורסה פותחת 3 תתי ענפים בתחום הטכנולוגיה וענף שירותים פיננסיים יפוצל ל - 2 תתי ענפים.

פריים אנרג’י תקים פרויקטים סולאריים באיטליה. החברה חתמה על הסכם ייזום משותף עם יזם הפועל באיטליה. עלות הקמת הפרויקטים מוערכת בכ - 250 מיליון יורו וצפויה להניב הכנסה שנתית בסך של כ - 30 מיליון יורו.

שוהם ביזנס נכנסת לשוק המימון של יבואני סחורות לארצות הברית. חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת פינטק אמריקאית במסגרתו יספקו מימון קצר מועד המבוטח בביטוח אשראי לחברות בארצות הברית המייבאות סחורות מהמזרח הרחוק.

חברת סייברוואן מתקרבת לנאסד”ק. החברה בוחנת רישום כפול עם גיוס הון מובטח בחיתום מלא או מיזוג עם SPAC בשווי של לפחות 120 מיליון דולר.

גלילאו טק בהסכם שת”פ עם חברת Firedome להטמעת פתרון הגנת סייבר. הפתרון של פיירדום ישולב במערכת הקורל ריף של גלילאו טק ויעניק מעטפת הגנה נוספת לפלטפורמה עליה ינוהלו תשתיות העיר החכמה.

המטבעות הדיגיטליים מגיעים לבורסה בתל אביב: סילבר קסטל, בית השקעות ראשון בישראל לניהול נכסים דיגיטליים, יתחיל להיסחר במיזוג עם ICB הבורסאית. בין המייסדים אלי מזרוח וצבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר.

נייר חדרה: ההכנסות ירדו, הרווח הנקי זינק פי 4: ההכנסות ברבעון הראשון הסתכמו בכ - 383 מיליון שקלים לעומת כ - 425 מיליון שקלים ברבעון המקביל. הרווח הנקי ברבעון הגיע לכ - 8 מיליון שקלים לעומת כ - 2 מיליון שקלים אשתקד.

אלקטרה מוצרי צריכה רכשה את השליטה ביינות ביתן. החברה רוכשת 35.05% ברשת קמעונאות המזון תמורת כ-193 מיליון שקל; לצידה, תרכוש קבוצת הפניקס כ-15% מהחברה; השתיים יחזיקו יחד ב-50.05% ממניות יינות ביתן.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה