אנרגיה ירוקה

פריים אנרג’י תקים פרויקטים סולאריים באיטליה

החברה חתמה על הסכם ייזום משותף עם יזם הפועל באיטליה; עלות הקמת הפרויקטים מוערכת בכ-250 מיליון יורו וצפויה להניב הכנסה שנתית בסך של כ-30 מיליון יורו

חדשות ספונסר 05/05/2021 11:42

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת פריים אנרג’י, שהונפקה לאחרונה בבורסה בתל אביב, מרחיבה באופן משמעותי את פעילותה באיטליה בתחום ייזום פרויקטים סולאריים. החברה מדווחת היום כי חתמה על הסכם ייזום משותף עם יזם מקומי להקמת פרויקטים סולאריים קרקעיים בהיקף של כ-400 מגה וואט.

 

בהתאם להסכם, הצדדים ייסדו חברה משותפת לצרכי פיתוח, הקמה, מימון והפעלה של פרויקטים סולאריים באיטליה, אשר תוחזק ב-77.5% ע"י פריים אנרג’י וב- 22.5% ע"י היזם. בנוסף, פריים אנרג’י התחייבה להעמיד לחברה המשותפת הלוואות בעלים בגובה ההון העצמי הנדרש לשם הקמת כל אחד מהפרויקטים בשיעור ריבית שנתי שנקבע בהסכם.

 

עלות הקמת הפרויקטים מוערכת בכ-250 מיליון יורו וצפויה להניב לחברה המשותפת הכנסה שנתית בסך של כ-30 מיליון יורו לאחר שהפרויקטים יחוברו לרשת החשמל ויגיעו להפעלה מסחרית. עוד הוחלט כי החברה המשותפת לא תחלק רווח לבעלי מניותיה עד לפירעון מלא של קרן הלוואות הבעלים.

 

על פי ההסכם, היזם יהיה זכאי לקבל מהחברה המשותפת דמי ייזום עבור כל פרויקט שיגיע לשלב מוכנות להקמה, בהתאם לאבני דרך שסוכמו בהסכם. בהודעתה לבורסה פריים לא מציינת את גובה דמי הייזום שישולמו.

 

ליאור אהרון, מנכ"ל פריים אנרג’י: "ההסכם הנוכחי מהווה אבן דרך חשובה במימוש יעדי החברה להרחבת פעילותה באיטליה, לצד פעילותה הצומחת בישראל. לאחרונה חתמה החברה על מזכר הבנות להסכמי מימון ומימון מחדש בסך כ-400-450 מיליון שקל לפרויקטים מניבים ושנמצאים בתהליך הקמה בישראל, בהספק כולל של כ-100 מגה וואט. נמשיך בקידום ופיתוח הפעילות המקומית והבינלאומית של החברה, תוך בחינה מתמדת של הזדמנויות עסקיות התואמות את יעדי החברה."

 

פריים אנרג’י היא חברת אנרגיה מתחדשת הפועלת בשוק הישראלי, האיטלקי והפולני בתחום ייזום, פיתוח, הקמת והפעלת מתקנים סולאריים. החברה החלה להיסחר בבורסת תל אביב בסוף חודש מרץ 2021, לפי שווי חברה של כ-310 מיליון ש"ח. מאז זינקה המניה בלמעלה מ-30% וכיום היא נסחרת בשווי של כ-460 מיליון ש"ח.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה