צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

אלקטרה מוצרי צריכה רכשה את השליטה ביינות ביתן

החברה רוכשת 35.05% ברשת קמעונאות המזון תמורת כ-193 מיליון שקל; לצידה, תרכוש קבוצת הפניקס כ-15% מהחברה; השתיים יחזיקו יחד ב-50.05% ממניות יינות ביתן

חדשות ספונסר 05/05/2021 12:12

א+א-

חברת אלקטרה מוצרי צריכה, מקבוצת אלקו, מדווחת היום כי חתמה על הסכם לרכישת השליטה ברשת קמעונאות המזון יינות ביתן. במסגרת ההסכם תרכוש אלקטרה מוצרי צריכה את השליטה בפועל ברשת. אלקטרה תרכוש 35.05% ממניות הרשת בתמורה לכ-194 מיליון שקל, מתוכם כ-143 מיליון שקל תמורת הקצאת מניות, וכ-50 מיליון שקל בדרך של רכישת מניות מנחום ונורית ביתן (משפחת ביתן).

 

במקביל לאלקטרה מוצרי צריכה, תרכוש גם קבוצת הפניקס כ-15% ממניות הרשת, כך שסה"כ יחזיקו השתיים יחד ב-50.05% ממניות הרשת, וביתרה תחזיק משפחת ביתן. יצוין, כי העסקה כפופה למספר תנאים, ביניהם קבלת אישור הממונה על התחרות ותאגידים בנקאיים.

 

בהתאם להסכם, החל ממועד השלמת העסקה תנוהל רשת יינות ביתן באופן שוטף על ידי אלקטרה מוצרי צריכה, שגם תהיה זכאית לרוב בדירקטוריון ביתן. לצד רוב דירקטוריון וסמכויות הניהול של הרשת, קיבלה החברה אופציה לרכישת מניות משפחת ביתן.

 

עוד נקבע בהסכם, כי במועד השלמת העסקה, תעמיד אלקטרה צריכה ליינות ביתן הלוואה בהיקף של 50 מיליון שקל, נושאת ריבית שנתית בשיעור של 6%, לתקופה של 6 שנים ממועד חתימת העסקה. 

 

מחזור ההכנסות של רשת יינות ביתן הסתכם בשנת 2019 בכ-4 מיליארד שקל. דוחות החברה לשנת 2020 עדיין לא נערכו סופית. הרשת מפעילה כיום כ- 150 סניפים תחת המותגים "יינות ביתן", "מגה" ו"שוק מהדרין" בפריסה ארצית.

 

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה: "עסקת הרכישה של יינות ביתן היא חלק מתהליך יישומה של האסטרטגיה העסקית של אלקטרה מוצרי צריכה, על פיה החברה פועלת להרחבת פעילותה בתחומי הקמעונאות השונים.

 

אנו נכנסים לעסקה זו עם מודל עסקי ברור, ומשלבים את יכולות הליבה שלנו עם נכסיה של יינות ביתן, כך שהם יהוו מנוע צמיחה משמעותי עבור אלקטרה מוצרי צריכה וגם חלק מזרוע קמעונאות המזון וחנויות הנוחות שלנו, כשלצידה בכוונתנו לפתח גם את הזרוע החדשה שתתמקד בעולמות הפנאי והספורט, שתוקם בהמשך לרכישת השליטה בחברת סער, מפעילת הרשתות קולומביה, אאוטדור ושבילים בישראל. בכך, תהפוך אלקטרה מוצרי צריכה לקבוצה משמעותית, עם היקפי פעילות של משמעותיים, המספקת לצרכן הישראלי סל של פתרונות ומוצרים בתחומי הצריכה המרכזיים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה