אנרגיה ירוקה

שיכון ובינוי בוחנת השקעה ב-4 תחנות כוח סולאריות בארה”ב

הפרויקטים שבמדינת ג’ורג’יה נמצאים בשלב טרום הקמה וצפויים להתחיל לפעול בתחילת 2023; לפרויקטים הסכם למכירת חשמל בתעריף קבוע לתקופה של 15 שנה

פולי טל 04/05/2021 12:12

א+א-

חברת שיכון ובינוי מדווחת היום על התקשרות בין חברה בת זרה של החברה (בבעלות מלאה) לצד שלישי שהחברה אינה מפרסמת את שמו, בהסכם בלעדיות לניהול מו"מ, בדיקת נאותות ובחינת השקעה לרכישת 100% מהזכויות בארבע תחנות כוח סולאריות בטכנולוגיה פוטו וולטאית בהספק כולל של מעל 300 MW, המתוכננות במדינת ג’ורג’יה בארה"ב.

 

הפרויקטים נמצאים בשלב טרום הקמה, כאשר הקמתם צפויה להתחיל בשנת 2022 והשלמת הקמתם ותפעולם המסחרי צפויים בתחילת שנת 2023. לפרויקטים הסכם למכירת חשמל בתעריף קבוע, לתקופה של 15 שנה, עם גוף בינלאומי בעל דירוג אשראי גבוה.

 

היקף עלויות ההקמה הצפויות בפרויקטים מוערך בכ-300 מיליון דולר. ההתקשרות בעסקה כפופה להשלמת משא ומתן ובדיקות נאותות, ולשני הצדדים ניתנה אפשרות לביטול הסכם הבלעדיות תחת תנאים שהוגדרו בו. בהודעתה לבורסה מבהירה שיכון ובינוי כי אין כל וודאות אם ומתי תתקשר חברת הבת בעסקה ובאילו תנאים.

 

בנוסף, הצדדים יבחנו שיתוף פעולה ביחס לצבר פרויקטי אנרגיה מתחדשת בארה"ב של המוכר הנמצאים בשלבי פיתוח שונים, בהספק כולל של עד 1.5 ג’יגה וואט.

 

בפברואר השנה דווח כי שיכון ובינוי תנפיק את פעילות האנרגיה שלה ועל פי הערכות בשוק, החברה מתכוונת לגייס בבורסת תל אביב יותר ממיליארד שקל, לפי שווי חברה של 4.5-5 מיליארד שקל, אולם עד למועד זה החברה לא דיווחה על כך באופן רשמי.

 

בתחילת השבוע הודיעה החברה על התקשרות עם צד שלישי לרכישת 49% מהזכויות בפרויקט סוללות לאגירת אנרגיה בהיקף 400 MWh (מגה וואט-שעה) הנמצא בקליפורניה, ארה"ב בכ-190 מיליון ₪. הפרויקט נמצא בשלבי הקמה מתקדמים וצפוי להתחבר לרשת החשמל בחודשים הקרובים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה