יום תנודתי בתל אביב, המדדים המובילים חזרו לירידות

תל אביב 125 יורד 0.15%; דלתא מותגים מטפסת 3.4% אחרי הדוחות; באטמ נופלת 4.2%; דלק קבוצה מוסיפה 2.8%; ירידות של עד 0.35% בחוזים העתידיים בארה"ב

מערכת ספונסר 04/05/2021 12:12

א+א-

יום תנודתי בבורסה לניירות ערך בתל אביב. המסחר נפתח בירידות, לאחריהן עברו המדדים לעליות קלות שנמחקו שוב בשעה האחרונה. התנודתיות מגיעה בהמשך למגמה המעורבת אמש בארה"ב ובניגוד לפתיחה ירוקה באירופה. בזירה המקומית אלה הן 24 השעות האחרונות למנדט של נתניהו להקמת הממשלה ואי הוודאות הפוליטית נמשכת. 

 

מניות הארביטראז’ חזרו היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 ובפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטות היום מניית פריגו שחוזרת בפער חיובי של 1.04% ומניית איי.סי.אל בפער חיובי של 0.62%. מניית אופקו הלת’ חוזרת בפער שלילי של 2.25% ולייבפרסון בפער שלילי של 1.88%.

 

באירופה נפתח המסחר לפני שעה קלה בעליות שערים, דקס מוסיף 0.1%, פוטסי מטפס 0.8% וקאק מתחזק ב-0.5%. החוזים העתידיים בניו יורק נסחרים בשעה מוקדמת זו בירידות שערים של עד 0.2%.

 

אמש הסתיים המסחר בתל אביב בעליות שערים, מדד ת"א 35 עלה 0.85%, ת"א 125 עלה בשיעור של 1.13% ומדד ת"א 90 עלה 1.77%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנדל"ן הוביל את העליות כשטיפס 2.18%, מדד הבנקים עלה 1.85%, מדד הנפט והגז עלה 1.67% ומדד התקשורת עלה 1.52%.

 

מטריקס רוכשת חברת פתרונות תוכנה לעולם הבריאות. הרכישה מהווה חיזוק לפעילות של מטריקס בתחום הרפואה הטכנולוגית, שהוא תחום אסטרטגי שנמצא בצמיחה בחברה.

שותפות המו”פ איי.איי.אם תשקיע 300 אלף דולר בפולאריס קוואנטום ביוטק. פולאריס מפתחת מערכת לתכנון ממוחשב של תרופות על מחשב קוואנטי, וההשקעה מבוצעת כחלק מהכנה לגיוס. כספי ההשקעה ישמשו להמשך הפיתוח, שכירת עובדים וחדירה לשווקים חדשים.

קרנות הנאמנות גייסו באפריל 5.36 מיליארד ₪. נכסי התעשייה כולה עלו באפריל מ - 351.3 מיליארד ₪ ל - 361.9 מיליארד ₪, עלייה של כ-3%. מחצית מהגידול נובע מהתשואה החיובית והשאר מכניסת כסף לתעשייה.

שיעור האבטלה בחודש אפריל ירד ל - 8%, דמי האבטלה יופחתו. לפי תוכנית הסיוע הכלכלית שהופעלה במשבר הקורונה דמי האבטלה יקוצצו ב - 10% כשמספר המובטלים ירד מתחת ל - 10% ויבוטלו כליל כששיעור האבטלה ירד מתחת ל - 7.5%.

לאומי: עליית מחיר הנפט נובעת ממחסור בהיצע בשוק לצד ציפיות לעלייה בביקוש העתידי. במידה והביקושים במדינות שהידקו לאחרונה את המגבלות יעלו בשלב מאוחר יותר של 2021 ובמהלך 2022, יתכן שהשוק יצליח לספוג את עליית ההיצע הצפויה בחודשים הקרובים.

בנק הפועלים וקבוצת סופרבוס חתמו על הסכם מימון בהיקף של חצי מיליארד ₪. העסקה נעשתה לצורך מימון זכייתה של סופרבוס במכרז הפעלת אוטובוסים באזור ירושלים וכוללת אשראי לטווח ארוך למימון רכש אוטובוסים ותמלוגים, ואשראי להון חוזר.

 ריט 1 רוכשת 50% מבית החולים ”סיעוד מרגוע” תמורת 85 מיליון ₪. הרכישה משקפת תשואה משוערת של כ - 7% בשנה. משפחת רודרמן, הבעלים הנוכחיים, תמשך לנהל את בית החולים.

 אורביט תספק מערכות תקשורת לוויינית לספינות של חיל הים הישראלי. מערכות ה- OceanTRx4 Mil של אורביט יספקו לראשונה קישוריות לוויינית רציפה על גבי פס רחב לספינות החדשות של חיל הים – סער 6.

תקלה במתקן של בתי הזיקוק עלולה להביא להפסד של 20 - 30 מיליון דולר. החברה נאלצה לעצור את פעילותו של המתקן והיא נערכת לביצוע תיקונים שצפויים לארוך מספר שבועות.

 מגדל ביטוח תשקיע כ - 1.2 מיליארד ₪ בפעילות דוראל אנרגיה בארה”ב. העסקה כוללת רכישה של 20% מחברת הבת של דוראל בארה"ב, העמדת מסגרות אשראי לפעילות החברה והשקעות ישירות בפרויקטים.

יד2: לעיר נתניה צפויות להתווסף בשנים הקרובות 18,411 דירות חדשות. הנתון מתבסס על הדירות שכבר בהליך בנייה ובבקשה להיתר, וצפוי להגדיל בכ - 8% את אוכלוסיית העיר כתוצאה מתוספת הבנייה.

מיטק החלה בהליך העברת כלל מניותיה מהבורסה לני”ע בת”א לנאסד”ק בלבד. היום האחרון למסחר במניות הרגילות של החברה בבורסת תל אביב יהיה ה - 3 באוגוסט.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה