מוטי גוטמן, מנכל מטריקס קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

מטריקס רוכשת חברת פתרונות תוכנה לעולם הבריאות

הרכישה מהווה חיזוק לפעילות של מטריקס בתחום הרפואה הטכנולוגית, שהוא תחום אסטרטגי שנמצא בצמיחה בחברה

חדשות ספונסר 03/05/2021 12:12

א+א-

על רקע השימוש הגובר בטכנולוגיות לעולם הבריאות והרפואה בשנה האחרונה נוכח משבר הקורונה, חברת מטריקס מודיעה על רכישה נוספת שתחזק את אחיזתה בתחומי השירותים הרפואיים והבריאות הדיגיטלית.

 

מטריקס רוכשת ממשה קליימן, מנכ"ל ומייסד החברה, 75% ממניות חברת Medi Software הישראלית, עם אופציה לרכישת האחוזים הנותרים בהמשך. כחלק ממיזוגה עם מטריקס ייקרא שמה של החברה Matrix Medika. החברה לא מוסרת פרטים לגבי סכום העסקה, אך היא מוערכת בכמה מיליוני שקלים.

 

חברת Medi Software היא בית פיתוח מוביל בתחום ה-Medical Devices וה-Digital Healthcare. החברה היא ספקית גדולה בתחום הטכנולוגיה הרפואית בכל הנוגע לשירותי פיתוח תוכנה, פרטיות (HIPAA, GDPR) ואבטחת מידע (סייבר) לתעשיית הבריאות, ביצוע פרויקטיי פיתוח ורגולציה (FDA, CE ועוד), בין היתר לצורך קבלת אישורים רשמיים לפתרונות טכנולוגיים בעולמות הרפואה.

 

Medi Software מפתחת בין היתר פתרונות טכנולוגיים עבור ניתוחים רפואיים, טלה-רפואה, קרדיולוגיה, שיקום חולים, עולמות האסתטיקה ועד מערכות דיאליזה ו- implantable/invasive devices ועוד. לצד תחום העיסוק המרכזי של החברה בעולמות הרפואה, היא פועלת גם בתחום הצבאי – בטחוני כשהיא משווקת, מוכרת ומבצעת פרויקטים בתחום העקיבה האופטית בארץ ובחו"ל,  בעיקר לתעשיות צבאיות וביטחוניות.

 

החברה, שמשרדיה ממוקמים בתל אביב, הוקמה בשנת 2008 על ידי משה קליימן, שימשיך לכהן כמנכ"ל החברה. החברה מעסיקה כ-30 עובדים אשר משרתים כ-30 לקוחות ישראלים ובינלאומיים, החל מסטארטאפים ועד ארגונים גדולים ומוסדיים כמו בתי חולים, קופות חולים ואחרים. בין לקוחות החברה נמנות בין היתר liberDi, Myhomedoc (כיום Nanogon), Gyntools, סנארה (החממה של טבע ופיליפס), אורתוספין (חברה של J&J), בי"ח ברזילי, NovaSight, מכון שיקום שיבא, מרכז חדשנות קופ"ח כללית, מרכז חדשנות בילינסון, Novoxel ועוד.

 

רכישה זו מהווה חיזוק לפעילות של מטריקס בתחום הרפואה הטכנולוגית, תחום אסטרטגי שנמצא בצמיחה בחברה, כשהיא מביאה עימה התמחות המאפשרת מתן שירות מקיף ויכולת ללוות מקצה לקצה חברות בתחום – מאפיון, הנדסה ופיתוח ועד קבלת אישוריי FDA ו-CE.

 

שילוב פעילותה של Medi Software תהווה מכפיל כוח לפעילות הקיימת בחברה בתחום הרפואה הטכנולוגית, כמו הדפסת איברים אנושיים להליכים טרום ניתוחיים בטכנולוגיית תלת ממד (Matrix 3D), מחקרים לזיהוי מחלות ריאה ונשימה באמצעות זיהוי קול ובינה מלאכותית (Matrix Defense), מתן שירותי IT למגזרי הפיננסים ושירותי הבריאות בארצות הברית (NIT) ומעורבות משמעותית במאבק הטכנולוגי נגד נגיף הקורונה.

 

Matrix Medika תפעל באופן גלובלי תחת דליה רובינסון, נשיאת חטיבת הפינטק והדיגיטל ומנהלת החטיבה הבינלאומית של מטריקס, במטרה למנף את פעילות החברה באמצעות יכולות הדיגיטל ויכולות נוספות הקיימות במטריקס.

 

באמצעות עסקה זו ממשיכה מטריקס בתנופת המיזוגים והרכישות לאחר שבדוח המסכם של 2020 הכנסות החברה הסתכמו בקרוב ל-4 מיליארד ₪ עם גידול של כ-7.2% בהשוואה לשנת 2019, כאשר 24% מהגידול במכירות בשנת 2020 נובע מאיחוד לראשונה של חברות שנרכשו, ביניהן גסטטנרטק ו-RightStar.

 

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, אמר: "מטריקס ערה כל הזמן לתנודות השוק, לצרכי הלקוחות ולמגמות שמאפיינות את התעשייה. ענף הטכנולוגיה הרפואית נמצא בשנים האחרונות בצמיחה מואצת, וביתר שאת על רקע מגפת הקורונה. מטריקס פועלת מזה שנים ארוכות בשוק מערכות הבריאות ורואה בו שוק מטרה בעל שיעורי צמיחה גבוהים בשנים בקרובות.

 

רכישת Medi Software מחזקת באופן משמעותי את הצעת הערך שלנו לשוק הטכנולוגיה הרפואית - קידום עסקינו לשיפור החיים של כולנו. Medi Software ומנהלי החברה מתאימים ל-DNA של מטריקס ואנו מזהים בה פוטנציאל גדול להרחבת הפעילות שלנו, באמצעות סינרגיה ושיתופי פעולה עם הפעילויות הקיימות של מטריקס בתחום בארץ ובארה"ב".

 

משה קליימן, מנכ"ל Medi Software, אמר: "בהתרגשות ובציפייה גדולה אנחנו שמחים להצטרף למשפחת מטריקס בכדי לממש את הפוטנציאל העצום הגלום בחברה, כפי שבא לידי ביטוי ביכולות ובפרויקטים שביצענו בשנים האחרונות. Medi Software יצרה ופיתחה יכולות ייחודיות ומשמעותיות בעולם הרפואי – אפיון, פיתוח, הנדסה ורגולציה אשר יתעצמו ויתרחבו בארץ ובחו"ל.

 

תחום הרפואה בכלל ותחום ה- Digital Healthcare צומחים בקצב אשר רק הולך וגובר ובו בעת עולה מורכבותם. השילוב של כל זה לעולם ה- Healthcare של מטריקס הוא בשורה משמעותית לכל בעל עניין בתחום הרפואי – מחברת ההזנק שעושה את צעדיה הראשונים בחממה ועד מרכזי החדשנות בבתי החולים וקופות החולים. אנחנו שואפים להמשיך ולהוביל ולהיות הכתובת לכל פיתוח רפואי בכל שלביו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה