תקלה במתקן של בתי הזיקוק עלולה להביא להפסד של 20-30 מיליון דולר

החברה נאלצה לעצור את פעילותו של המתקן והיא נערכת לביצוע תיקונים שצפויים לארוך מספר שבועות

חדשות ספונסר 03/05/2021 10:26

א+א-

חברת בזן מדווחת הבוקר על תקלה באחד ממתקניה שבעקבותיו היא נאלצה לעצור את המתקן ונערכת לביצוע תיקונים במקום, שצפויים לארוך מספר שבועות. התקלה אירעה במתקן הפירום הקטליטי (CCR), המשמש בתהליך שינוי ההרכב הכימי של חומרים שהופרדו בתהליך זיקוק הנפט הגולמי לבנזין.

 

בהודעתה לבורסה החברה מודיעה כי היא "עושה את מירב המאמצים להתאמת פעילות יתר המתקנים ונוקטת בצעדים תפעוליים ומסחריים על מנת לצמצם במידת האפשר את הפגיעה בתוצאות פעילותה".

 

להערכת החברה בהתבסס על המידע הקיים בידיה בשלב זה והערכתה לגבי משך הטיפול, צפוי לה אובדן רווחים בתקופה בה המתקן יהיה סגור של כ-20-30 מיליון דולר, כתלות במשך זמן התיקון וסביבת מרווחי הזיקוק.

 

תיקון התקלה בלוחות הזמנים שהחברה צופה תלויים כמובן בהיקף וטיב התיקונים שיידרשו בפועל, זמינות החלפים וקצב העבודה. החברה נעזרה בהערכות מקצועיות של מומחי החברה לגבי הפעולות הדרושות, ובמקביל אובדן הרווחים הצפוי, אולם במידה והתיקון יתארך באופן מהותי, או יחול שינוי במרווחי הזיקוק בהשוואה להערכות החברה, הדבר עשוי להשפיע באופן מהותי יותר על רווחיות החברה.

 

בזן נהנתה מעליות שערים חדות מתחילת השנה, והוסיפה 25% בארבעת החודשים האחרונים. היא נסחרת כעת לפי שווי 2.8 מיליארד ש"ח. את שנת 2020 סיימה החברה עם הפסד נקי של 274 מיליון דולר, והתשואה בשנה זו צנחה ב-58%.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה