דוחות כספיים

סקופ מתכות: רבעון טוב למרות הקורונה וירידת שערי החליפין

ההכנסות ברבעון הגיעו לכ-302.1 מיליון ש"ח; הרווח הנקי הסתכם ב-30 מיליון ש"ח, לעומת 15.7 מיליון ₪ ברבעון המקביל; לאומי פרטנרס מעלים את מחיר היעד ל- 105 ₪ למניה

פולי טל 02/05/2021 12:12

א+א- 1

חברת סקופ מתכות העוסקת ביבוא ושיווק מוצרים מוגמרים וחצי מוגמרים ממתכת ופלסטיקה הנדסית לתעשיות השונות, מפרסמת היום את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020 ומציגה גידול קל בהכנסות וזינוק ברווח הנקי. לחברה פעילות בישראל, וכן חברות בנות בארה"ב, קוריאה ואירופה שפועלות במרבית התחומים שהחברה פועלת בהם בישראל.

 

המכירות ברבעון הראשון הסתכמו ל-302.1 מיליון ש"ח לעומת של 287.7 מיליון ₪ ברבעון הקודם וסך של 289.7 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. העלייה במכירות ברבעון הנוכחי לעומת הרבעון המקביל אשתקד, מיוחסת לכול מגזרי הפעילות הגאוגרפיים של חברות הקבוצה, למרות המשך השפעת מגפת הקורונה והיא נתמכה גם בסביבת מחירי המוצרים שהייתה גבוהה מהרבעון המקביל אשתקד.

 

ברבעון המדווח הסתכם הרווח הגולמי ב-107.8 מיליון ש"ח לעומת 92.7 מיליון ₪ ברבעון הקודם ו-87.6 מיליון ש"ח ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על כ-30 מיליון ש"ח לעומת 20.5 מיליון ₪ ברבעון הקודם ו 15.8 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס הגיבה לדוח הכספי שפרסמה סקופ מתכות ואמרה כי למרות הימשכות מגפת הקורונה והשלכותיה במיוחד באירופה אך גם בארה"ב, החברה מציגה תוצאות טובות, עם שיפור במכירות ברוב אזורי הפעילות, ושיפור ברווח וברווחיות. השיפור מיוחס בחלקו לחזרה ההדרגתית לפעילות כלכלית בשוק האמריקאי והאירופי ובחלקו לעליית מחירי המתכות, אשר הביאו גם לעלייה במחירי המכירה.

 

יש לציין כי במונחי מטבעות מקומיים רשמה החברה שיפור גדול יותר. הרבעון הראשון של 2021 שיקף צמיחה של 4.3% במכירות, למול הרבעון המקביל, כאשר החברה צמחה בכל אזורי הפעילות, עם צמיחה של 4.5% בהכנסות החברה בישראל, 12% בהכנסות מהפעילות באירופה וכ-2% מחברות הבת בארה"ב. ההכנסות מהשוק האמריקאי במונחי דולר, צמחו בכ-9.3%.

 

במקביל לשיפור במכירות הציגה החברה שיפור ברווחיות הגולמית בעיקר כתוצאה מעליית מחירי המכירה למול הרבעון המקביל. ההשוואה לרבעון הראשון אשתקד אינה מגלמת עדיין את ההשפעה של משבר הקורונה מכיוון שמשבר זה פרץ בעולם בסוף מרץ 2020, כך שסביר, בהנחה שההתאוששות הכלכלית תימשך, שנראה שיעור שיפור ניכר יותר בתוצאות הרבעון הבא.

 

שרוני מסבירה כי פעילות חברת סקופ התבססה בשנים האחרונות בשלושה אזורים גיאוגרפים. בעוד שפעילות החברה בישראל ובאירופה ממשיכה לסבול מהיעדר צמיחה משמעותית ומסביבה תחרותית מאתגרת מאד, בארה"ב ממשיכה פעילות החברה להתרחב, תוך שיפור הדרגתי ברווחיות, ומהווה מנוע צמיחה עיקרי לשנים הבאות.

 

בלאומי מעריכים כי בהתחשב בניהול האיכותי בחברה ובהקמת מרכז לוגיסטי נוסף בחוף המערבי של ארה"ב ב-2020, צפויה המשך ההתרחבות בשוק זה. הפעילות הכלכלית בארה"ב עדיין לא חזרה לסדרה ומשבר הקורונה עדיין נותן את אותותיו אך הכיוון הוא חיובי והוא נתמך גם על ידי תמריצים ממשלתיים לתחום התשתיות, מה שמיטיב עם הביקוש למוצרי החברה.

 

בשורה התחתונה אומרת שרוני כי סקופ היא חברה וותיקה, שפועלת בתחום ובסביבה תחרותית מאד, אך מצליחה לצמוח ולשפר רווחיות. משבר הקורונה אמנם לא פסח על החברה ופגע בתוצאותיה בשנת 2020, אך יחד עם זאת, התאוששות כלכלות העולם אשר מתחילה לתת את אותותיה, צפויה להביא לצמיחה בפעילות, בעיקר בשוק האמריקאי, תוך שיפור ברווחיות הכוללת אותה מציגה החברה.

 

שיפור זה יהיה ניכר יותר, להערכתה, ברבעון הבא, היות והרבעון השני אשתקד ספג את מרבית ההשלכות השליליות של הקורונה. על אף האמור לעיל, לאור העליות במניית החברה בחודשים האחרונים, בלאומי מעדכנים את המלצת ההשקעה ל-"החזק" ומעלים את מחיר היעד ל- 105 ₪ למניה.

  1. מניות בכתבה
  2. סקופ

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    רבעון ראשון.... אנחנו כבר אחרי הקורונה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    chicoland 02/05/2021 17:36