אנרגיה ירוקה

שיכון ובינוי רוכשת פרויקט אגירת אנרגיה בכ-190 מיליון ש”ח

החברה וקרן ההשקעות קפיטל דיינמיקס רכשו יחד את הפרויקט בקליפורניה ארה"ב; הפרויקט נמצא בשלבי הקמה מתקדמים וצפוי להתחבר לרשת החשמל בחודשים הקרובים

חדשות ספונסר 02/05/2021 12:12

א+א-

שיכון ובינוי מדווחת היום כי בסוף השבוע התקשרה חברה בת זרה, הנמצאת בבעלותה המלאה של החברה בעקיפין, בהסכם עם צד שלישי שאינו קשור לחברה, לרכישת 49% מהזכויות בפרויקט סוללות לאגירת אנרגיה בהיקף 400 MWh (מגה וואט-שעה) הנמצא בקליפורניה, ארה"ב.

 

יתרת הזכויות בפרויקט נרכשו ע"י קרן ההשקעות הבינ"ל קפיטל דיינמיקס, בד בבד עם הרכישה מצד חברת הבת ולפי מחיר זהה. הפרויקט נמצא בשלבי הקמה מתקדמים והוא צפוי לעבור לשלב התפעול המסחרי, להתחבר לרשת החשמל של מדינת קליפורניה, ולהתחיל להניב הכנסות בחודשים הקרובים.

 

עלות רכישת הזכויות על ידי חברת הבת בפרויקט עומדת על כ-190 מיליון ₪, ועלותו הכוללת היא כ- 750 מיליון ₪. בנוסף הפרויקט ממומן במימון בנקאי לתקופה של כ-10 שנים. השלמת העסקה כפופה למספר תנאים מתלים ולקבלת אישורים רגולטורים, לאור זאת מובהר כי אין כל וודאות אם ומתי תושלם העסקה.

 

תמיר כהן , יו"ר ומנכ"ל שיכון ובינוי, ציין כי "פרויקט האגירה בקליפורניה מבוצע עם ציוד של טסלה ובשותפות עם קפיטל דיינמיקס שהם אחד מהשחקנים המובילים בתחום האנרגיה המתחדשת בארה״ב, וכי הניסיון רב השנים בפעילות עסקית בארה"ב מאפשר  לשיכון ובינוי לפעול במשותף עם חברות ענק מסוג זה".

 

בפברואר השנה דווח כי שיכון ובינוי תנפיק את פעילות האנרגיה שלה ועל פי הערכות בשוק, החברה מתכוונת לגייס בבורסת תל אביב יותר ממיליארד שקל, לפי שווי חברה של 4.5-5 מיליארד שקל, אולם עד למועד זה החברה לא דיווחה על כך באופן רשמי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה