אנרגיה ירוקה

פינרג’י נכנסת לשוק אגירת האנרגיה

תטמיע את טכנולוגיית האבץ אוויר שפיתחה במתקן אנרגיה סולארית של דוראל; אמש דיווחה החברה על פיילוט משותף עם חברת מגדלי תקשורת למערכות גיבוי אנרגיה בהודו

חדשות ספונסר 29/04/2021 10:01

א+א-

חברת פינרג׳י המפתחת טכנולוגיה המאפשרת הפקת חשמל משילוב של חמצן מהאוויר החופשי עם מתכות (אלומיניום ואבץ), הודיעה היום על חתימת הסכם עם חברת האנרגיה המתחדשת דוראל לקידום ופיתוח של פרויקט אגירת אנרגיה שיכלול את הטעמת טכנולוגיית האבץ-אוויר של החברה במתקן האנרגיה של דוראל.

 

בהתאם למזכר ההבנות, פינרג׳י תהיה אחראית על התקנה, תפעול, הדרכה, החלפת ציוד ותחזוקה של מערכת האגירה החדשנית והאינטגרציה שלה עם מתקן האנרגיה של דוראל ואילו דוראל, תסייע בהתקנה של מערכות אלו ותתרום מהניסיון הטכנולוגי והתעשייתי שלה בתחום האנרגיה המתחדשת.

 

להערכת פינרג׳י, טכנולוגיית האבץ-אוויר עשויה להציע פתרון לאגירה בעלת קיבולת אנרגיה גדולה, קרי שעות רבות של אגירה, בעלות נמוכה משמעותית מהפתרונות הקיימים כיום בשוק. שוק אגירת האנרגיה למתקנים של אנרגיות מתחדשות נמצא בתאוצה ובהתאם למחקר של Bloomberg New Energy Finance, יושקעו בשוק זה כ-660 מיליארדי דולרים בעשרים שנה הקרובות.

 

כעת יש לפינרג׳י 3 זרועות עסקיות: פעילות בשוק אגירת האנרגיה, בשוק הרכבים החשמליים, ומתן פתרונות גיבוי אנרגיה. כאשר המשותף לכל התחומים הוא הפנייה לשווקים ענקיים והשותפים האסטרטגיים משמעותיים בכל אחת מהזרועות.

 

לדברי דיוויד מאייר, מנכ״ל פינרג׳י: ״היום אנו מממשים עוד שלב בחזון האסטרטגי שלנו ונכנסים לשוק הגלובלי הענק של אגירת אנרגיה עם שותף איכותי ומנוסה – דוראל. אני סמוך ובטוח כי יחד עם השותפים הגלובלאלים שלנו נצליח להביא להצלחות בעזרת השימוש בטכנולוגיה הירוקה שפיתחנו, שתתורגם להכנסות משמעותיות והצפת ערך אמיתית לבעלי המניות שלנו.

 

רק אתמול הודענו על שיתוף פעולה עם אחת מחברות מגדלי התקשורות הגדולות בעולם שלה 180,000 אתרי תקשורת, לפיילוט משותף למערכות גיבוי אנרגיה באתרי תקשורת בהודו. זאת בנוסף לפרויקט עם חברת אריקסון שדיווחנו מוקדם יותר השנה. פרויקטים אלו מגיעים לאחר הצלחה בהתקנות של מערכות גיבוי לחברת סלקום, החברה התקינה כ-50 מערכות ולאחרונה קיבלה הזמנה נוספת ל-100 מערכות נוספות לטובת התמודדות עם הפסקות חשמל באתרי תקשורת.

 

כזכור, לפני כחודש וחצי רשמנו אחד מההישגים המרשימים ביותר כאשר הצלחנו ליצור שיתוף פעולה רחב היקף בהודו במסגרתו הקמנו חברה משותפת בבעלות פינרג׳י וענקית האנרגיה ההודית Indian Oil, ויחד עם 3 יצרניות רכב מובילות בהודו יצאנו לדרך מרגשת לבחינת שימוש בסוללת האלומיניום-אוויר שפיתחנו לרכבים חשמליים. במסגרת שיתופי הפעולה יבחנו היבטים מסחריים בסוללת האלומיניום-אוויר לצורך פיתוח אבי-טיפוס, ניסויי שטח והתאמת סוללת האלומיניום-אוויר לשוק ההודי העצום ובפרט לרכבים החשמליים של שתי יצרניות הרכב.״

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה