המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה 0.05%, מדד ת"א 90 עלה כ - 1%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הביומד בלט כשצנח כ – 2.5%, ת"א נדל"ן עלה כ – 1.4%

מערכת ספונסר 28/04/2021 17:53

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה 0.05%, ת"א 125 עלה בשיעור של 0.36% ומדד ת"א 90 עלה 1.01%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד בלט כשצלל 2.55%, הנפט והגז ירד 0.61%, מדד הבנקים ירד 0.39%. בגזרת העליות: מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה 1.47%, ת"א נדל"ן עלה 1.43%.

מניות לאומי, פועלים, נייס, טבע, מזרחי טפחות, דיסקונט, איי.סי.אל וקבצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים, כולן בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית גב ים שעלתה 6.66%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: קרור, קבוצת אשטרום, בזן, באטמ, פרשמרקט, מג’יק וקמטק.
את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קבוצת דלק שירדה 4.66%, ואחריה ירדו מניות אקוואריוס מנוע, אקופיה, יוחננוף, ארד, איידיאיי ביטוח, ג’נריישן קפיטל וטבע.
היקף המסחר היום עמד על כ – 1.34 מיליארד ₪.
בניו יורק נפתח שבוע המסחר במגמה מעורבת ובאירופה מסכים ירוקים.

 טבע עקפה את תחזיות הרווח עם רווח של 0.63 דולר למניה. בשורה העליונה החברה עמדה בציפיות האנליסטים וסיכמה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 4 מיליארד דולר. מאשררת תחזית להמשך השנה וצופה הכנסות של 16.4 – 16.8 מיליארד דולר.

 לאומי פרטנרס: ”טבע ממשיכה להתייצב מבחינה פיננסית אך הסיכונים עדיין גבוהים. משאירים את ההמלצה על "החזק" ומורידים את מחיר היעד ל - 12.5 דולר, מחיר המשקף אפסייד של 20%".

תאגיד בבעלות אפקון חתם על הסכם לפיתוח פרוייקטי אנרגיה סולארית באיטליה. ההסכם נחתם עם יזמית, חברת הנדסה איטלקית, המתמחה בתכנון פרויקטים, וכן בתהליכי ייזום ורישוי.

אדמה: המכירות בשיא של כל הזמנים לרבעון הראשון, 1.1 מיליארד דולר. הרווח הנקי המדווח, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם ב - 23 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת הפסד של 2 מיליון דולר שנרשם בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

תיקון עולם קנביט נכנסת לראשונה לאמריקה הלטינית. החברה חתמה על הסכם עם החברה הברזילאית Ease Labs לאספקה והפצה של שמני קנאביס בברזיל. ההזמנה ראשונה בהיקף כולל של כרבע טון.

מסקירת לאומי: "ההתחזקות המהירה של השקל עשויה להוביל את בנק ישראל להגדלת קצב רכישות המט”ח. השבוע התחזקות השקל באה לידי ביטוי גם מול מטבעות שותפות הסחר העיקריות של ישראל, בריטניה ואירופה; השקל צפוי להיסחר בטווח ממוצע של 3.17-3.27 שקל לדולר בשנה הקרובה

פינרג’י תבצע פיילוט למערכת הגיבוי שלה עם חברת תקשורת בהודו. הפיילוט יבוצע עם אחת מחברות מגדלי התקשרות הגדולות בעלת כ - 180,000 אתרי תקשורת. פינרג’י תתקין בשני אתרים של החברה מערכות גיבוי שעושות שימוש בטכנולוגיית אלומיניום - אוויר.

רבעון חזק לקמטק: ההכנסות עלו ב - 90% והסתכמו ב - 57.4 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב - 13.4 מיליון דולר בהשוואה ל - 2.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה צופה הכנסות של 63 – 65 מיליון דולר ברבעון השני של השנה.

אושר המיזוג של ALD עם האב סקיוריטי לפי שווי של 146 מיליון דולר. לאחר המיזוג ישונה שם החברה הציבורית לHUB Security . אייל משה ישמש כמנכ"ל ובעל שליטה בחברה הממוזגת.

 פרוטליקס לא קיבלה אישור FDA לתרופה למחלת פברי. החברה קיבלה ממנהל התרופות מכתב תגובה המעכב את בקשתה ודורש לקבל נתונים נוספים מהחברה. פרוטליקס נערכת לתיקון הליקויים ולהמשך פיתוח התרופה.

שותפות המו”פ שור טק גייסה 26 מיליון ₪ בהנפקה ראשונית בבורסה. שור-טק משקיעה בטכנולוגיות בעולמות הביטוח והפיננסים וביצעה עד כה השקעה בשתי חברות בתחום. דני נווה ועדי צים, בעלי המניות בשותף הכללי, השתתפו בהנפקה בהיקף של 5 מיליון ₪.

אפסלון רוכשת מותג פרטי באמזון למכירת כדי קבורה תמורת כ - 20 מיליון שקל. הכנסות החנות הסתכמו בשנת 2020 בכ - 3 מיליון דולר ושיעור הרווחיות לפני מס עמד על כ - 36.6%. לחנות יש מעל ל - 140 תתי מוצרים שונים המחולקים תחת חמש קטגוריות.

גב ים מסכמת את הרבעון הראשון של 2021 עם יציבות בהכנסות וב – NOI. ההכנסות משכירות הסתכמו בכ - 134 מיליון ₪, בדומה לתקופה המקבילה. ה - EBITDA הסתכמה ב - 120 מיליון ₪, לעומת 121 מיליון ₪ ברבעון הראשון של 2020.

הבורסה לניירות ערך משיקה את מדד ”ת”א-דואליות”. בנוסף, הבורסה תשדרג את מדד ביטוח מניות והמירים כך שיכלול מניות מענף הביטוח הנכללות במאגר תמר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה