הכלכלה המעגלית מגיעה גם לענף הבניה

משרד הכלכלה מחפש ספקים של חומרי בנייה ממוחזרים לקידום פיתוח אזורי תעשייה בחומרים אלו; במשרד בוחנים האם ניתן לחייב שימוש בחומרי בניה ממוחזרים במכרזי פיתוח ותשתית

חדשות ספונסר 27/04/2021 12:12

א+א- 1

מינהל תעשיות וסביבה ומינהל אזורי תעשיה במשרד הכלכלה והתעשייה מקדמים בשנים האחרונות תפיסות של כלכלה מעגלית ושימוש בחומרי גלם ממוחזרים. בימים אלו בוחנים המינהלים את האפשרות לכלול תנאים המחייבים שימוש בחומרי בניה ממוחזרים במכרזי הפיתוח והתשתית של אזורי תעשייה שמפרסם משרד הכלכלה או מי מטעמו.

 

לצורך כך יוצא המשרד בימים אלו בקול קורא, במטרה לשמוע מחברות המבצעות או מסוגלות לספק חומרי בניה ממוחזרים, אודות התהליך.

 

מהלך זה נועד לבחון דרכים נוספות להפוך את ענף המחזור בישראל למועיל ורלוונטי לענפים מגוונים במשק, ובפרט בענפי הבנייה והתשתיות שצפויים לצמוח משמעותית בשנים הקרובות. הבחירה בחומר ממוחזר על פני חומר גלם בתולי מצריכה התגברות על אתגרים ניכרים של ניהול מוצר, תקינה, רגולציה סביבתית ובטיחותית, תנאי שוק ועוד.

 

הקול הקורא מתפרסם היום, מיועד לאפשר למשרד ללמוד על הגופים הקיימים היום בשוק ואשר רואים עצמם מתאימים לאספקת חומרי בנייה ממוחזרים, וזאת בכדי לבחון את היצע חומרי הבנייה הממוחזרים בשוק כיום והמחירים שלהם ביחס לחומרי גלם בתוליים.

 

המשרד מבקש לקבל פרטים אודות היצע חומרי בניה ממוחזרים כגון קירות תומכים, קירות גדר, אלמנטים טרומיים, צנרת מים, ביוב וניקוז כולל שוחות, אספלט, עמודי תאורה, פנסי תאורה, מעקות מתכת, אבני גן, אבני שפה, שילוט (פנלים) ועוד.

 

עוז כץ, מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה והתעשייה: "שילוב חומרים ממוחזרים בעבודות בנייה ופיתוח הוא מרכיב מהותי בהצעדתה של מדינת ישראל לעתיד משגשג ובר-קיימא. משרד הכלכלה והתעשייה לקח על עצמו להיות חוד החנית בתחום הזה, ולקדם תעשיית מיחזור תחרותית ומתקדמת כחלק מהתוכנית הלאומית לקידום כלכלה מעגלית".

 

רן קויתי, מנהל מינהל אזורי תעשיה במשרד הכלכלה והתעשייה: "כגוף ביצוע וגוף ידע של משרד הכלכלה הפועל לפיתוח תשתיות והקמת אזורי תעשיה ברחבי הארץ, אנו רואים חשיבות וערך בקידום נושא הבנייה הירוקה והשימוש בחומרים ממוחזרים בעבודות תשתית תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים ואיכות הבניה והחומרים"

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לדעתי נייר חדרה שיאני המיחזור

    בארץ .כל הפסולת הופכת למוצרים סופיים.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    לייזר 27/04/2021 18:23