המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה 0.13% ומדד ת"א 90 עלה בשיעור של 0.08%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הנפט והגז בלט כשזינק כ - 3%, מדד הבנקים ירד כ – 0.3%

מערכת ספונסר 26/04/2021 17:54

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.13%, ת"א 125 עלה בשיעור של 0.10% ומדד ת"א 90 עלה 0.08%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז הוביל את העליות כשטיפס 2.86%, מדד הביומד עלה 1.33%, מדד התקשורת עלה 0.48%. מדד הבנקים רשם ירידה של 0.33%.

מניות לאומי, קבוצת דלק, נייס, אלקטריאון ואלטשולר שחם גמל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעליה. מניות פועלים, איי.סי.אל ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית אלקטריאון שעלתה 10%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: קבוצת דלק, אנרג’יאן, הבורסה לניע בתא, מלם תים, דלק קידוחים יהש, מימון ישיר ומיטב דש.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית מקס סטוק שירדה 5%, ואחריה ירדו מניות דלק רכב, אוגווינד, ג’נסל, אקוואריוס מנוע, פתאל החזקות, אקופיה ואיתמר.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.75 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בעליות קלות, גם באירופה מסכים ירוקים.

 גילת זכתה בחוזה בהיקף של מעל ל-3 מיליון דולר לאספקת קישוריות פס רחב. החברה תפרוס אלפי טרמינלי VSAT בבתי ספר מרוחקים בכדי לקדם את חינוך התלמידים באמריקה הלטינית ולתמוך בגישור על הפער הדיגיטלי.

יו”ר ועד עובדי בזן, חנן סונטג, על הכוונה לסגור את המתחם בחיפה: ”דורשים שהעובדים יהיו חלק מרכזי בשיח”. לקריאה הצטרף יו"ר מועצת העובדים דורון ניסן: "נציגות העובדים לא תישאר אדישה להחלטות חד צדדיות של הממשלה ותעשה שימוש בכל הכלים שעומדים לרשותה על מנת להבטיח את עתיד העובדים".

 בריינסוויי קבלה אישור FDA לטיפול Theta Burst בהפרעה דיכאונית קשה. החברה הוכיחה בטיחות יחד עם יעילות קלינית וסטטיסטית במחקר שנבדק.

IBI על פרטנר וסלקום: "לירידה במחירי מניות הסלולר מתחילת השנה יש מספר סיבות, אבל בסיס הפעילות על אף התחרות נראה בשלב זה יציב והתמחורים בהחלט נוחים".

 רמי לוי משיק ארנק דיגיטלי, הראשון בישראל שמשיקה רשת קמעונאית. הארנק יאפשר למשתמשים תשלומים באמצעות כל כרטיס אשראי וכן פריסת תשלומים.

אוטומקס מוטורס בהסכם להרחבת הפריסה בישראל: תקים חברה משותפת יחד עם משווק של החברה איתו עובדת בשנה וחצי האחרונות.

יצחק תשובה חתם על מזכר הבנות למכירת חלקו במאגר ”תמר” תמורת 1.1 מיליארד דולר. דלק קבוצה התקשרה במזכר הבנות לא מחייב עם שותפות mubadala petroleum בבעלות ממשלת אבו דאבי למכירת 22% בפרוייקט תמר בתמורה.

מסקירת לאומי: ”עלייה עתידית בייצור הנפט בעולם עלולה להכביד על מחיר הנפט. רוסיה מעריכה כי פגישת OPEC+ שתתקיים השבוע ב-28 לאפריל תתמקד בהערכת סביבת שוק הנפט ולא בשינוי מכסות הייצור, זאת מאחר ולעת עתה נראה שהשוק מאוזן."

דירקטוריון מס”ב הודיע על מינוי אודליה משה אוסטרובסקי למנכ”לית. בהובלת יו"ר הדירקטוריון אמיר שפירא, הוקמה ועדת איתור שקיבלה פניות מעשרות מועמדים מעולם הבנקאות, הפיננסים והטכנולוגיה והיא זו שהמליצה על מינויה של אודליה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה